PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
3
Pobierz:
Dodany: 2011-08-20
Artykuł: FreeMan09

Fajny zarys fabularny
Lekka przyjemna platformówka
Sensowne rozstawienie punktów kontrolnych
Nie wnosi nic odkrywczego
Oprawa audio-wizualna nie przypadnie wszystkim do gustu
INFORMACJE
Gatunek: Platformowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2010
Pobrań: 402
Producent: DigiPen
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

It Belongs in an Ancient Ruin!

It Belongs in an Ancient Ruin! It Belongs in an Ancient Ruin! It Belongs in an Ancient Ruin!
OCEŃ

Gra jest dosyć standardową platformówką, zrealizowaną w dosyć archaicznym stylu. Bohater w jakiego przyjdzie nam się wcielić (nazywa się Pennsylvania Smith), wystylizowany został na pikselową wersję Indiany Jonesa. Posiada kapelusz, a także charakterystyczny bicz – czyli podstawowe atrybuty słynnego filmowego archeologa.

Pennsylvania Smith ma zupełnie odmienne podejście w kwestii starożytnych przedmiotów, niż inni łowcy skarbów. Zamiast poszukiwać drogocennych przedmów, a następnie umieszczać je w muzeum – nasz bohater robi to całkowicie na odwrót. Włamując się do pilnie strzeżonych punktów muzealnych, wykrada wartościowe rekwizyty, a następnie umieszcza je - w miejscach pierwotnego spoczynku. Na tym prostym pomyśle, opiera się w zasadzie cała rozgrywka, skłaniająca nas do przeżycia emocjonującej przygody.

Tradycyjnie na naszego bohatera, czyhać będzie szereg pułapek i przeszkód, które należy zręcznie ominąć. W lokacjach muzealnych będą to wszędobylscy strażnicy z latarkami, psy, czy podstępnie umieszczone w podłogach przyciski aktywujące alarm. Jeżeli chodzi natomiast o lokacje podziemne, to spotkamy tutaj takie niedogodności jak – nietoperze, kościotrupy, lawy, małe dinozaury(?). Po każdej kradzieży drogocennego przedmiotu włącza się alarm powodujący, zwiększoną czujność i ogólny chaos, utrudniający nam dotarcie do wyjścia.

  

Elementy platformowe raczej nie sprawiają problemów, choć zdarzyły mi się miejsca gdzie się na chwilę zaciąłem. Częste i sensowne rozmieszczenie chackpointów sprawia, że nawet po nie udanej skoku jesteśmy w stanie szybko powrócić do feralnego miejsca. Co ciekawe bicz - Pennsylvania Smith,  nie nosi wyłącznie dla szpanu – użyjemy go na specjalnych hakach, gdzie po odpowiednim rozbujaniu, dostaniemy się na dalsze platformy.

Tytuł przechodzi się dosyć łatwo i przyjemnie, jeżeli nie zwracamy uwagi na porozrzucane po planszy monety i tzw. znajdzki. Większe wyzwanie dla naszych rąk, stanowić będzie - wyskillowanie danego poziomu na maksimum. Aby to wykonać trzeba popisać się zręcznymi palcami, oraz znajomością planszy, w przeciwnym razie – zebranie wszystkich bonusów może być bardzo trudne.

Osobiście tytuł uważam za typowego średniaka, który nie zaskoczył mnie niczym nowym. Jeśli lubicie gry platformowo-zręcznościowe w klasycznej odsłonie, to niewątpliwie będziecie zadowoleni ze stylu rozgrywki zaproponowanego przez twórców. Jak dla mnie 3/5.


Może Ci się spodobają

Hubby The Clay Cube A Man With a Monocle Silent Night
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 3):

Regulamin
Gość:
behavior
+0
2012-08-22 10:36:37
Mi sie ta gra platformowa podoba.
FreeMan09
+0
2011-08-24 10:46:21
Link do opisanej tutaj gry działa, należy jedynie zaakceptować regulamin DigiPen.
Gość
+0
2011-08-24 09:40:47
Link do DL nie działa, tutaj działający daje: http://games.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=95231&t=4&i=1

1