PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Sea
4
Pobierz:
Dodany: 2007-08-25
Artykuł: Sea

Pomysł
Animacja postaci
INFORMACJE
Gatunek: Platformowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2005
Pobrań: 1032
Producent: Mark Essen
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Punishment

Punishment Punishment Punishment
OCEŃ
Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, iż gra może być synonimem kary? Pewnie tak, wiele jest przecież gniotów, które tuż po uruchomieniu podlegają natychmiastowemu procesowi usunięcia z dysku. A sądziliście tak kiedyś o ŚWIETNEJ produkcji? Nie? No to właśnie macie okazję! Punishment, jak sama nazwa wskazuje, jest bowiem prawdziwą karą dla gracza. Jeżeli przez pojęcie grywalność rozumiemy przyjemność płynącą z rozgrywki, to śmiało można powiedzieć, że czegoś takiego w tym przypadku nie ma :). Jednak jest w tej grze coś, co sprawia, że dążymy do pokonania ludzkich możliwości - chęć sprawdzenia własnej wytrzymałości psychicznej. Punishment jest zręcznościówką, której ogólne założenia podobne są do tych z Icy Tower - trzeba dostać się (skacząc po platformach) tak wysoko, jak tylko to możliwe. Pierwszą denerwującą rzeczą tej produkcji jest tło - zwiększa rozdzielczość wraz z nabieraniem wysokości. Gdy postać stoi najniżej, obraz wówczas straszy olbrzymimi pikselami, do tego migającymi. Na szczęście ważne elementy otoczenia pozostają zawsze wyostrzone. Ale nie myślcie sobie, że na tym koniec. Przeciwnie, to jest dopiero początek Waszej kary! Co powiecie na odwrócenie sterowania (zamiast lewego kierunku - prawy i na odwrót) albo na... obracanie się całego obszaru rozgrywki wokół własnej osi? Nie sądzę, by przy "wywróconym" do góry nogami widoku gra była przyjemna. Do tego ludzik ślizga się niemiłosiernie, można więc spaść na najniższy poziom w ciągu ułamka sekundy. Dlaczego, pomimo powyższego, nazwałem Punishment świetną produkcją? Otóż gra wciąga. Tak, to jest pierwsza, znana mi gra, która wciąga pomimo braku grywalności. A może pojęcie owej "grywalności" nabiera tu zupełnie innego znaczenia? Może przyjemność z gry jednak rośnie w miarę zdobywania kolejnych poziomów? Na te pytania odpowiedzieć nie mogę. Ta gra jest okropna, lecz zarazem świetna. Paradoks? Możliwe :). Od technicznej strony produkcja nie powala, choć świetnie wyglądają animacje ludzików. W tle "majaczą" różne obrazy, zdjęcia, przeważnie znane większości z Was. Muzyka również nie powala, choć jej tempo zwiększa się wraz z wysokością, jaką osiągniemy - wyzwala to dodatkowe (negatywne oczywiście :) ) emocje. Polecam tę grę każdemu, gdyż nie tylko masochiści znajdą w niej źródło czystej przyjemności. Możecie bowiem, dzięki tej produkcji, efektywnie sprawdzić swoją wytrzymałość psychiczną :). Nie wiem, jak Wy, ale ja jestem Punishment zachwycony - sztuką jest zrobienie gry, w której nie liczy się grywalność, tylko... Ech, nie jest ludzką rzeczą rozumienie paradoksów... Może lepiej wrócę do gry nim zaplączę się w swoich rozważaniach :).

Może Ci się spodobają

Puddle It Belongs in an Ancient Ruin! Crash Bandicoot 2D
KOMENTARZE

Wynik działania (6 + 10):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2010-05-03 05:32:44
http://www.youtube.com/watch?v=9O4c-pfF1Ck&feature=player_embedded#!
Proszę,jest koniec.
A potem gramy od nowa :D
Gość
+0
2009-09-16 12:15:33
A ja tylko dopowiem że w tej grze jak w w/w ice tower'ze. Nie ma końca;p

Przyznam że jak zaczełem w nią grać to mnie jansa krew zalewała, teraz ( po tygodniu) mogę śmiało przyznać że granie w tą grę jest nawet przyjemne ;D.

Pozdrawiam

Jarhead
Gość
+0
2008-12-22 12:03:22
z tą grą jest jak z kobieta juz ci sie wydaje ze jestes na samym szczycie jeden błąd i lecisz u niej na samo dno ;p
ultraphaze
+0
2008-12-22 11:43:50
dobra gra ale nerwusom nie polecam;p
Gość
+0
2008-12-22 09:49:15
"""Sluchajcie... zadni masochisci... ta gra jest genialna, ale szybko sie nudzi... znaczy w momencie, w ktorym opanowywuje sie ja do perfekcji i przechodzi bez zadnego problemu kilka razy pod rząd :? maxymalnie przeszedlem 3 razy bo mi sie juz nie chcialo... ;P""""
TA? jak taki kozak jesteś to ile jest w grze pięter?
Gość
+0
2007-10-27 19:47:49
ale zryta gra. stara niech ci karze w to grac jak sie nie bedziesz uczyl
Gość
+0
2007-09-23 18:38:13
Sluchajcie... zadni masochisci... ta gra jest genialna, ale szybko sie nudzi... znaczy w momencie, w ktorym opanowywuje sie ja do perfekcji i przechodzi bez zadnego problemu kilka razy pod rząd :? maxymalnie przeszedlem 3 razy bo mi sie juz nie chcialo... ;P
Gość
+0
2007-08-28 12:21:55
Zartan wtedy to nie byłaby kara ;)
Gość
+0
2007-08-28 08:51:55
Ta gra naprawdę denerwuje... Wymiękam przy niej po 10 minutach... Ale ciągle próbuje... btw czy ktoś już doszedł na samą górę ?
Gość
+0
2007-08-27 21:32:15

Nie za to, że ich denerwuje, ale za to, że jest grywalna. Poza tym wprawny gracz może bardzo wysoko zajść, a spadek na niższe poziomy wynika tylko i wyłącznie z błędu człowieka. Nie wiem, czy dostrzegasz przenośnie zawarte w recenzji, ale powiem to prostym językiem: -> Gra wyrabia zręczność i koncentrację, po dłuższym treningu staje się przyjemnym wyzwaniem; -> Jakość rozgrywki zależy tylko i wyłącznie od gracza, dzięki czemu trenowanie jest sensowne i przynosi satysfakcję - gra jest grywalna. Jeżeli więc będziesz obrażał ludzi, którym gra się spodobała (m.in. przez wyzywanie ich od wariatów) to Twoje komentarze będą usuwane.

1 2 3 Następna