PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Redakcja
3
Pobierz:
Dodany: 2010-09-02
Artykuł: Redakcja

Długość
Układ plansz
Powrót do klasyki
Dla koneserów
Grywalność
INFORMACJE
Gatunek: Platformowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2000
Pobrań: 218
Wymagania sprzętowe:
Brak danych, ale bardzo niskie
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Sonichaos

Sonichaos Sonichaos Sonichaos
OCEŃ
Sonichaos to współczesna gra bazująca na hicie sprzed lat, czyli przygodach sympatycznego jeża Sonica. Sonic The Hedgehog, znany z platformówek Segi, zrobił w świecie gier komputerowych sporą karierę, która liczy sobie już dwadzieścia lat. Ponieważ autor Sonichaos zadał sobie trud, aby odtworzyć silnik możliwie podobny do oryginalnego, możemy w grze nacieszyć się właśnie klimatem oryginalnych produkcji. Niestety też z tego samego względu gra będzie zjadliwa przede wszystkim dla miłośników Sonica.

 Trzeba przyznać, że kolorowa grafika nawet po latach wydaje się sympatyczna, jednak już z samą grywalnością jest kłopot. Sonic nie jest wcale tak szybki, jak pamiętamy, gdyż po prostu świat gier poszedł w międzyczasie do przodu i gra słynąca dawniej ze swojej dynamiki, wydaje się obecnie stanowczo zbyt statyczna. Swoje dokładają także problemy z opanowaniem ruchów Sonica, który nie zawsze zachowuje się tak, jak chciałby gracz. Dodatkowo w niektórych sytuacjach gra niemiłosiernie zwalnia, jak choćby gdy Sonic spada z dużej wysokości.

 Do zalet gry należy jej długość, oraz ciekawy układ plansz, który stawia przed graczami spore wymagania. Szczególnie trudny jest etap podwodny, co przyznaje sam autor produkcji. Oczywiście wyciągnął on do nas również pomocną dłoń. Sonic może korzystać z różnego rodzaju gadżetów, takich jak choćby lotnia, lub przemiana w Super Sonica (za pomocą podwójnego skoku - w ten sam sposób powracamy też do normalnej postaci naszego bohatera). Często zanim przejdziemy do dalszej części gry musimy wyłączyć specjalną barierę (pole siłowe), odnajdując odpowiedni kryształ.

 Jeśli lubimy stare platformówki, warto dać Sonicowi szansę. W przeciwnym wypadku lepiej sięgnąć po którąś z bardziej współczesnych produkcji, ta bowiem celuje przede wszystkim w miłośników serii.

Może Ci się spodobają

Kyoto Village Boxy Craft Trine
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 6):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2011-02-20 09:21:20
Przy okazji do tego opisu przydało by się podać hasło do rozpakowania tej gry. Będę wdzięczny za podanie go :)
NightWarrior
+0
2010-09-02 18:22:36
Sonichaos to powrót do przeszłości.Niestety nie taki wymarzony jak sądzili twórcy.w przeciwieństwie do oryginału gra jest niezwykle mało grywalna.Trudno się przy tej grze dobrze bawić.Plansze też są wzięte z klasyka i tu o dziwo twórcy spisali się całkiem nieźle.Brakuje tu jednak tej szybkości która przyciągała do ekranu niczym magnez.Ogólnie daję dwójkę.

1