PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
3
Pobierz:
Dodany: 2012-08-19
Artykuł: Jan Giemza

klasyczny TD
grafika
zbyt prosty model rozgrywki
INFORMACJE
Gatunek: Strategiczne
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2008
Pobrań: 141
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Fieldrunners

Fieldrunners Fieldrunners Fieldrunners
OCEŃ

 

Prawdopodobnie grałeś w kilka albo nawet kilkanaście tytułów z gatunku tower defense. Dlaczego więc właśnie Fieldrunners wart jest twojej szczególnej uwagi? Cóż… problem w tym, że tak naprawdę nie jest.
 
Produkcja Subatomic Studios to solidna, rzemieślnicza robota, ale brak tu jakichkolwiek innowacji. Już pierwsze mody do WarCrafta III były bardziej rozbudowane i po prostu ciekawsze.
 
Rozgrywka niczym nie różni się od innych TD: stawiamy wieżyczki i odpieramy kolejne ataki przeciwników. Zabawa kończy się, gdy pokonamy setną falę wroga lub pozwolimy dwudziestu jednostkom przejść przez naszą linię obrony. W pierwszym przypadku możemy odśpiewać pieśń zwycięstwa, w drugim – musimy oczywiście zacząć od początku.
 
W Fieldrunners mamy tylko cztery rodzaje wieżyczek. Klasyczne są najsłabsze, ale dzięki swojej szybkości dobrze sprawdzają się w niszczeniu mięsa armatniego. Na drugim biegunie znajdują się Tesla Towers – drogie i zabójcze, ale powolne. W kategorii cena / jakość najlepiej wypadają Missile Towers, wspomagane przez specjalne wieżyczki spowalniające. 
 
Choć nie ma jednej dobrej, strategii na wszystkich przeciwników i trzeba bez ustanku trzymać rękę na pulsie, Fieldrunners nie jest zbyt rozbudowane i na dłuższą metę nudzi. Ukończenie jednego poziomu potrafi zająć nawet godzinę, a jeśli przegramy np. przy 98 fali, musimy znów przebić się przez zbyt łatwy początek. Gdyby ograniczyć długość pojedynczej rozgrywki lub wprowadzić checkpointy, produkcja na pewno sporo by zyskała.
 
Jak pisałem wyżej, zabawa jest do bólu prosta. Niektórzy z pewnością uznają to za zaletę, widziałem jednak TD z niezłą fabułą, elementami RPG, umiejętnościami specjalnymi i trybem multiplayer. Tutaj tego nie ma. Jedynie po ukończeniu głównej kampanii, odblokowujemy dodatkowe tryby, m.in. Time Trial i Endless Mode.
 
Ponarzekałem trochę (nie bez powodu), ale i tak, jeśli już przypadkiem Fieldrunners wpadnie ci w ręce, będziesz się przy nim nieźle bawił. Dużo bardziej polecam drugą część, która od paru dni dostępna jest na App Store, ale jeśli nie masz iOS-a, to i jedynka od biedy da radę.

Może Ci się spodobają

Real Chess 3D Footbrawl Quest Base Invaders
KOMENTARZE

Wynik działania (8 + 0):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-08-19 15:03:06
W trybie Extended, który można odblokować wieżyczek jest już 6. Zgodzić się za to muszę, że gra jest solidna, ale bez rewelacji. Ot, żeby sobie pograć chwilę (rozgrywkę na szczęście można wznowić) i wrócić do tego dzień czy dwa później.

1