PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Snake
5
Pobierz:
Dodany: 2007-03-04
Artykuł: Snake

Statki!
Polska wersja językowa
Można zagrać przez Internet...
... ale ciężko o oponenta
Komputer oszukuje!
Brak możliwości konfiguracyjnych planszy
Zbyt dużo upro
INFORMACJE
Gatunek: Strategiczne
Licencja: freeware
Data wydania: 2007
Pobrań: 3426
Producent: W. Salamon
Wymagania sprzętowe:
Brak danych
Dodatkowe opcje:
Internet/LAN & Kilku graczy przy 1 komputerze, Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski
INNE Z TEMATU

 

Statki

Statki
OCEŃ
Papierową grę w statki zna chyba każdy. Dlaczego w dobie komputerów nie spróbować by zagrać w nią przez Internet? No właśnie.  Niestety już na początku muszę zaznaczyć, że Statki (choć fatalne nie są) znalazły się na Victory Games tylko dzięki temu, że mało jest tego typu gier. Jeśli ktoś nie zna zasad, to szybko je opiszę. Celem gry jest zatopienie floty przeciwnika szybciej niż on zatopi naszą. Każdy z graczy ma do dyspozycji 90 pól, na których posiada rozmieszczone swoje okręty, jeden czteropolowiec (inaczej mówiąc czteromasztowiec), dwa trójpolowce, trzy dwupolowce i cztery jednopolowce. Każdy z graczy, nie widząc rozmieszczenia floty przeciwnika, strzela w jego pola "na ślepo" tak długo, aż zatopi wszystkie statki. Niestety program nie umożliwia własnoręcznego rozmieszczenia okrętów. Mimo licznych prób nie udało mi się dołączyć do gry internetowej (może to się zmienić jeśli pozycja zdobędzie większą popularność, gdyż ufam, że kod sieciowy działa bez zarzutów), by zmierzyć się z żywym przeciwnikiem, a zabawa z komputerem satysfakcjonująca nie jest, gdyż ten... ewidentnie oszukuje (chociaż stara się to ukryć)! Oprawa AV jest bardzo prosta, autor postawił na czytelność. Za atut produktu z pewnością posłuży jego polskie pochodzenie, a co za tym idzie - polska wersja językowa (co wcale nie jest takie oczywiste, vide - gwizdy za to - grupa SeaSoft).  Statki to bardzo prosta produkcja, której brakuje szlifu (dlaczego tu nie ma trybu gry we dwóch przy jednym komputerze? Przecież druga osoba mogłaby wychodzić z pokoju). Polecić jej z czystym sumieniem, niestety, nie mogę.

Może Ci się spodobają

The Truth About Gaming Development League of Legends Real Chess 3D
KOMENTARZE

Wynik działania (8 + 10):

Regulamin
Gość:
Gość
--1
2008-05-07 18:34:04
nie wiem jak gre włączyc jak tą gre się włącza i gdzie ona jest??!! powiedzcie!!

[Akceptujesz regulamin a nawet nie raczysz się z nim zapoznać. Pytania można zadawać tylko na forum Victory Games. Pozdrawiam. - Kola256]

 

 

Gość
+0
2007-04-29 12:34:30
1. Program nie umożliwia własnoręcznego ustawiania okrętów - prawda. W planie mamy kolejną wersję z taką opcją. Cierpliwości. 2. Gra sieciowa. To nie jest gra z centralnym serwerem sieciowym. W zamyśle był to program do gry w sieci szkolnej. Znasz adres komputera swojego partnera - możesz z nim zagrać. Tak napisano w pomocy. 3. Dwoch graczy przy jednym komputerze. To trochę szalony pomysł. Oj nachodzić by się trzeba. 4. Komputer oszukuje - fałsz. Szukając statków losuje wolne pole jak człowiek, przy czym to jednak tępe losowanie. Jeśli trafi, kolejnych elementów statku szuka jak człowiek - z lewej, prawej itd. Sprawdźcie sami. Komputer nie wie gdzie są statki. Mimo wszystko cieszę się, że ktoś program zauważył. Pozdrawiam. Autor.
Gość
+0
2007-03-10 09:45:23
Heh!!! Wygrałem za pierwszym razem!!! Popieram donKanapkę, komp robi nas w bambuko bo wie gdzie mamy statki :(
Gość
+0
2007-03-04 14:09:14
heh komp se jaja robi, i wygraj tu z takim ...

1