PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Mac Bad
5
Pobierz:
Dodany: 2010-07-02
Artykuł: Mac Bad

Mnóstwo możliwości konfiguracyjnych, zarówno mechów, jak i pilotów, oraz strategii
Niesamowicie wciąga!
A do tego ma wyczuwalny, oryginalny klimat
Pojedynki na arenie
Wciąż żywy multiplayer
Dużo opcji ułatwiających/utrudniających rozgrywkę, każdy może sam sobie dobrać odpowiedni poziom
Zawiły i mało komfortowy sposób ściągnięcia, zainstalowania i odinstalowania gry
Brak prawdziwego samouczka
Skomplikowane i niezbyt intuicyjne sterowanie
Nieco przestarzała grafika
INFORMACJE
Gatunek: Symulatory
Licencja: freeware
Data wydania: 2002
Pobrań: 2756
Dystrybutor: MekTek
Wymagania sprzętowe:
CPU 700 MHz ; 128 MB RAM ; Karta griaficzna 16 MB ; DirectX 8.1 ; 1.0 GB miejsca na dysku twardym; Windows 98/2000/XP. Działa również na Windows Vista, ale nie jest to polecane.
Dodatkowe opcje:
Internet/LAN, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Mechwarrior 4:Mercenaries

Mechwarrior 4:Mercenaries Mechwarrior 4:Mercenaries Mechwarrior 4:Mercenaries
OCEŃ
FILM
 Na początku chciałbym podziękować wam, naszym czytelnikom. To dzięki komentarzowi jednego z was trafiłem na dzieło, które będę dziś omawiał. A któż nie chciałby znaleźć cyfrowego skarbu w zakurzonej przeszłości rozrywki elektronicznej? Tym większe podziękowania za wskazówki pomagające na niego natrafić.

 Skarb ten nosi nazwę „Mechwarrior 4” oraz podtytuł „Mercenaries” (Najemnicy) i powinien się znaleźć na dysku twardym każdego fana wielkich, bojowych robotów. Dlaczego? Ano dlatego, że gra aż ocieka klimatem autentycznego konfliktu w przyszłości, który rozwiązywany jest za pomocą starcia mechów i regularnych jednostek, takich jak czołgi, helikoptery i statki. Pośrodku tego wszystkiego znajdujemy się my, jako przywódcy elitarnej „lancy” najemnych pilotów mechów, którzy włączają się do konfliktu dla sławy i pieniędzy, dołączając do jednej z kilku frakcji. Sam wybór znacznie wpływa na nasze możliwości, udostępniając nam specjalne modyfikacje broni, bądź też zapewniając większy przypływ gotówki po wykonanej misji.

 Zaś kasa przyda się na pewno, gdyż wraz ze wzrostem doświadczenia i „potęgi” naszego oddziału możemy werbować nowych pilotów, kupować lepsze i większe maszyny, a także dowolnie wyposażać je w dziesiątki odmiennych broni. Cały ten proces jest dość długotrwały i odpowiednie dopasowanie sprzętu może wydawać się skomplikowane, jednak każdy, kto uwielbia dostosowywać grę do własnego stylu, będzie zachwycony. Pomaga w tym również możliwość ręcznego ustawienia wielu opcji bezpośrednio związanych z rozgrywką i jej poziomem trudności, takich jak na przykład to, czy amunicja ma być limitowana, albo czy ciepło wydzielane przez mecha ma znaczenie. Dzięki temu prawdziwi hardkorowcy będą szczęśliwi, tak samo jak wielbiciele akcji i zręcznościowej rozwałki.

 Tak naprawdę tytuł ten ma tyle zalet, że nie będę się już zbytnio o nich rozpisywał, gdyż zdaję sobie sprawę, że długie recenzje nie wszystkim przypadają do gustu. Z najważniejszych wymienię jeszcze wciąż żywy multiplayer i świetne udźwiękowienie, zwłaszcza „mówione” dialogi. Chętnych do poznania wszystkich zalet odsyłam do „plusów” oraz oczywiście do przekonania się na własne oczy.

 Uczciwie muszę jednak uprzedzić, że „Mechwarrior 4: Mercenaries” nie jest grą dla wszystkich i część graczy może ona odrzucić. Przede wszystkim z dwóch powodów. Pierwszy z nich jest taki, że dziś tytuł ten jest darmowy, jednak jego ściągnięcie i instalacja są mało komfortowe. Trzeba pobrać klienta MTX wydawnictwa MekTek, które teraz zajmuje się dystrybucją tej produkcji. Dopiero po zainstalowaniu i odpaleniu klienta MTX można z jego poziomu ściągnąć recenzowane dzieło i cieszyć się nim. Osobna instalacja jest niemożliwa. Cały ten proces oceniam jako mało przyjazny użytkownikowi.

 Drugim powodem do zgrzytania zębów jest skomplikowane sterowanie, co jest dość typowe dla symulatorów. Dziesiątki klawiszy jest przypisanych do mniej lub bardziej ważnych funkcji w mało intuicyjny sposób, zaś samo poruszanie naszą kroczącą maszyną nie odbywa się, jak podpowiada rozsądek, za pomocą myszy, a przy użyciu wyłącznie klawiatury. 
Jest to o tyle niewygodne, że musimy samodzielnie obracać kadłubem na wszystkie strony, ręcznie ustawiać prędkość kroczenia, celować, strzelać i wydawać rozkazy skrzydłowym. Zaś przy braku samouczka z prawdziwego zdarzenia nauczenie się klawiszologii i reguł sterowania zajmuje sporo czasu i może dla niektórych stać się barierą nie do przekroczenia.
Inną taką zaporą może być nieco przestarzała grafika, chociaż mnie nie przeszkadzała ona prawie wcale. Mimo to, uczciwie ostrzegam.

 Niechaj jasnym będzie jednak, że „Mechwarriorr 4: Mercenaries” stał się dla mnie najlepszym tytułem o wielotonowych robotach bojowych, zwanych mechami, z jakim kiedykolwiek miałem przyjemność obcować. Planowałem pograć krótko i zrecenzować ten tytuł, tymczasem kilka nocy spędziłem całkowicie oderwany od rzeczywistości, „przytomniejąc” około 3-4 nad ranem…

 Powtórzę więc: jeśli jesteś fanem mechów i futurystycznej wojny, jesteś w stanie przetrawić problemy z instalacją i skomplikowanym sterowaniem, jest to tytuł właśnie dla CIEBIE. Nie życzę Ci świetnej zabawy, to jest już zagwarantowana.
UWAGA!!
 Pobierany ze strony plik jest programem instalującym KLIENTA MTX, po którego zainstalowaniu i uruchomieniu można dopiero ściągnąć „Mechwarrior 4: Mercenaries”. Jest to narzucenie odgórne i nie ma aktualnie innego, samodzielnego sposobu zainstalowania tego tytułu. Podana przy przycisku "Pobierz grę" wartość potrzebnej pamięci dotyczy gry wraz z klientem, nie samego klienta MTX.

Może Ci się spodobają

HighGrow Food Force Chitose Line Symulator
KOMENTARZE

Wynik działania (3 + 0):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-10-19 12:34:33
jak to pobraci
Gość
+0
2011-12-17 15:12:56
warto to pobrać
jojo1266
+0
2011-10-06 21:11:26
ja ze strony se pobralem ;)
Gość
+0
2011-03-01 16:15:23
Gra jest świetna, a sterowanie zawsze można zmienić. :) Oczywiście będzie to metoda prób i błędów, ponieważ gdy sam podpiąłem sobie sterowanie pod WSAD wcięło mi namierzanie celów. Po ustawieniu tegoż wcięło mi coś jeszcze innego, ale po 30-60 minutach męki czekała mnie komfortowa rozgrywka w cudowną grę. I swoją drogą, to w wersji darmowej chyba wycięto jakiś fragment oryginału. Nie jestem pewien gdzie to słyszałem, więc nie wierzcie mi na słowo.
Gość
+0
2011-02-07 13:22:05
Instalacja ciężka. Wszystko można ściągnąć przez torrenta. Mi się udało z pomocą intuicji której graczom nie brakuje. Potem po kolei zgodnie z numerkami instalujemy. za pomocą jakiegoś programu.
Można celować za pomocą myszki a kroczyć za pomocą klawiatury jest to uciążliwe. Nie na każdym mechu możesz wszystko zainstalować z braku odpowiednich slotów. Tylko za posiadane mechy też się płaci chociaż ich się nie wykorzystuje;(
moszcz1
+0
2011-02-05 13:21:38
Super gra
Gość
+0
2011-01-30 11:03:56
Fajna gierka - Jak lubicie klimaty Battletecha, to wejdźcie na stronę http://solaris7.pl
Gość
+0
2010-12-26 12:49:31
ogólnie to link do "pobieracza" nie działa może ktoś wie wtf ? :P
Gość
+0
2010-07-30 02:08:42
Jak ktos ma win7 to musi ustawic tryb zgodnosci z winxp service panck 3
Gość
+0
2010-07-30 02:07:31
juz niewazne

1 2 Następna