PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
2
Pobierz:
Dodany: 2007-06-13
Artykuł: Kola256

klimat
ciekawe zagadki
klikanie piksel po pikselu
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2006
Pobrań: 971
Producent: Ufouni
Wymagania sprzętowe:
pamięć 64 MB
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski Czeska wersja językowa Czeski
INNE Z TEMATU

 

Okuldeje III

Okuldeje III Okuldeje III Okuldeje III
OCEŃ

Nazywam się Ales Chebrt. Mam prawie 30 lat, samotny, pracuję w lokalnym biurze jako administrator sieci komputerowej. Lubię swoją pracę, jednak czasami potrzebuję odmiany. Dlatego przedzieram się przez zaspy w kierunku stacji. O dziewiątej wyjeżdżam do Okuldeje, żeby spędzić weekend po wojskowemu w górach. Wyszukałem tę ofertę w sieci. Organizatorzy obiecują niezapomniane wrażenia. Lubię tak spędzać czas. Rozwiązywanie logicznych łamigłówek i szkoła przetrwania- to się nazywa hobby. Jedzenie I spanie będą zapewnione, więc mam ze sobą tylko torbę z kilkoma drobiazgami. Widzę stację. Teraz muszę tylko kupić bilet I szybko wsiąść do pociągu.

 To wolne tłumaczenie wprowadzenia do gry z pewnością nie pozostawia żadnych złudzeń, co będzie stanowiło motyw przewodni w grze. Dodam tylko, że plany bohatera ulegną zmianie po tym jak uwikła się w pewną zagadkę tajemniczych ruin i tego, co skrywają. Autorzy Okuldeje III nie bez powodu okrzyknęli ją mianem ?Horror Adventure?. Od początku panuje nieco mroczny klimat, co w połączeniu z ciekawą fabułą oraz masą zagadek i powiązań do rozwikłania, z pewnością tworzy nieco mroczną atmosferę. Mamy do czynienia z przygodówką typu ?point and click?. Do rozwiązania zagadek używamy zgromadzonych w czasie zabawy przedmiotów. Kombinowanie stanowi główną siłę gry. Oczywiście tego typu produkcje muszą mieć jakiś minus. W Okuldeje III zmuszeni jesteśmy do klikania wręcz w każdy kolejny pikselek na ekranie, gdyż każdy przedmiot, czy inny obiekt może stanowić wskazówkę, bez której nie jest możliwe przejście do następnego etapu zabawy.

 Muzyka i dźwięki zostały bardzo profesjonalnie wykonane, i to właśnie one stanowią o specyficznym klimacie gry. Z kolei czarno-biała grafika podkreśla ten nastrój i zakrywa niedociągnięcia owego aspektu oprawy audiowizualnej. Cóż, za minus omawianej produkcji uznać trzeba liniowość akcji (typową dla tego typu gier) oraz przesadny poziom trudności zagadek, wymagających rozpatrywania wręcz każdego piksela z osobna. Z pewnością nie zrazi to prawdziwych fanów gatunku. Warto pobrać Okuldeje III nie dla oprawy, lecz przede wszystkim dla bardzo dobrej i pomysłowej fabuły. Dowiedz się jaką zagadkę przyszło rozwikłać Alesowi. Zapraszam do pobrania.


Może Ci się spodobają

The Yore The You Testament One Last Dance for the Capitalist Pigs
KOMENTARZE

Wynik działania (4 + 3):

Regulamin
Gość:
I-loveMarkW
+0
2011-02-28 00:12:37
Dobre, jak ktoś ma kompleks Rubika.
Gość
+0
2008-03-05 18:52:59
To nudna gra i jeszcze gl bohaterem jest jakis gruby menel z czech...
Gość
+0
2007-08-12 01:08:22
Witam mam problem, dochodze domiejsca z tymi ruinami calymi, mam zebrane 4 kostki i nie wiem co z nimi zrobic, powsadzalem w te otworki i dalej nie moge jakos wykombinowac co dalej !!!

[na górze tych ruin (brama) masz liczby w jakiej kolejności masz je powkładać. Na przyszłość - od takich pytań jest forum ~~ Nazgut]

Gość
+0
2007-06-29 09:55:52
przeszedlem i sluze pomoca.

[Zapewne na forum VG, nie w komentarzach do gry?- Kola256]

Gość
+0
2007-06-27 23:44:33
Ciężka gra

1