PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
2
Pobierz:
Dodany: 2007-06-13
Artykuł: Kola256

klimat
ciekawe zagadki
klikanie piksel po pikselu
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2006
Pobrań: 974
Producent: Ufouni
Wymagania sprzętowe:
pamięć 64 MB
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski Czeska wersja językowa Czeski
INNE Z TEMATU

 

Okuldeje III

Okuldeje III Okuldeje III Okuldeje III
OCEŃ

Nazywam się Ales Chebrt. Mam prawie 30 lat, samotny, pracuję w lokalnym biurze jako administrator sieci komputerowej. Lubię swoją pracę, jednak czasami potrzebuję odmiany. Dlatego przedzieram się przez zaspy w kierunku stacji. O dziewiątej wyjeżdżam do Okuldeje, żeby spędzić weekend po wojskowemu w górach. Wyszukałem tę ofertę w sieci. Organizatorzy obiecują niezapomniane wrażenia. Lubię tak spędzać czas. Rozwiązywanie logicznych łamigłówek i szkoła przetrwania- to się nazywa hobby. Jedzenie I spanie będą zapewnione, więc mam ze sobą tylko torbę z kilkoma drobiazgami. Widzę stację. Teraz muszę tylko kupić bilet I szybko wsiąść do pociągu.

 To wolne tłumaczenie wprowadzenia do gry z pewnością nie pozostawia żadnych złudzeń, co będzie stanowiło motyw przewodni w grze. Dodam tylko, że plany bohatera ulegną zmianie po tym jak uwikła się w pewną zagadkę tajemniczych ruin i tego, co skrywają. Autorzy Okuldeje III nie bez powodu okrzyknęli ją mianem ?Horror Adventure?. Od początku panuje nieco mroczny klimat, co w połączeniu z ciekawą fabułą oraz masą zagadek i powiązań do rozwikłania, z pewnością tworzy nieco mroczną atmosferę. Mamy do czynienia z przygodówką typu ?point and click?. Do rozwiązania zagadek używamy zgromadzonych w czasie zabawy przedmiotów. Kombinowanie stanowi główną siłę gry. Oczywiście tego typu produkcje muszą mieć jakiś minus. W Okuldeje III zmuszeni jesteśmy do klikania wręcz w każdy kolejny pikselek na ekranie, gdyż każdy przedmiot, czy inny obiekt może stanowić wskazówkę, bez której nie jest możliwe przejście do następnego etapu zabawy.

 Muzyka i dźwięki zostały bardzo profesjonalnie wykonane, i to właśnie one stanowią o specyficznym klimacie gry. Z kolei czarno-biała grafika podkreśla ten nastrój i zakrywa niedociągnięcia owego aspektu oprawy audiowizualnej. Cóż, za minus omawianej produkcji uznać trzeba liniowość akcji (typową dla tego typu gier) oraz przesadny poziom trudności zagadek, wymagających rozpatrywania wręcz każdego piksela z osobna. Z pewnością nie zrazi to prawdziwych fanów gatunku. Warto pobrać Okuldeje III nie dla oprawy, lecz przede wszystkim dla bardzo dobrej i pomysłowej fabuły. Dowiedz się jaką zagadkę przyszło rozwikłać Alesowi. Zapraszam do pobrania.


Może Ci się spodobają

Egress: The Test of STS-417 Ben Jordan Case 2: The Lost Galleon of the Salton Sea Zbłąkane Dusze: Historia domku dla lalek
KOMENTARZE

Wynik działania (9 + 10):

Regulamin
Gość:
I-loveMarkW
+0
2011-02-28 00:12:37
Dobre, jak ktoś ma kompleks Rubika.
Gość
+0
2008-03-05 18:52:59
To nudna gra i jeszcze gl bohaterem jest jakis gruby menel z czech...
Gość
+0
2007-08-12 01:08:22
Witam mam problem, dochodze domiejsca z tymi ruinami calymi, mam zebrane 4 kostki i nie wiem co z nimi zrobic, powsadzalem w te otworki i dalej nie moge jakos wykombinowac co dalej !!!

[na górze tych ruin (brama) masz liczby w jakiej kolejności masz je powkładać. Na przyszłość - od takich pytań jest forum ~~ Nazgut]

Gość
+0
2007-06-29 09:55:52
przeszedlem i sluze pomoca.

[Zapewne na forum VG, nie w komentarzach do gry?- Kola256]

Gość
+0
2007-06-27 23:44:33
Ciężka gra

1