PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
3
Pobierz:
Dodany: 2011-03-17
Artykuł: Kola256

W sam raz dla dzieci
Niewymagająca
Oprawa audiowizualna
Niczym szczególnym nie zaskakuje
INFORMACJE
Gatunek: Platformowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2004
Pobrań: 367
Producent: Jesse Venbrux
Wymagania sprzętowe:
Brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Ollie Ostrich

Ollie Ostrich Ollie Ostrich Ollie Ostrich
OCEŃ

Gdzieś daleko w kosmosie leży planeta strusi. Sprytne ptaki, wolne od ekologów i problemu globalnego ocieplenia, ogrzewają planetę złotymi jajami. Bez nich zwyczajnie by zamarzły. Jednak pewnego razu ktoś kradnie jaja i jak donoszą tajne służby wywiadowcze, jest to pochodzący z niezbadanej planety Ziemia szalony dr Mad. Władze postanawiają wysłać na tę odległą planetę swojego najlepszego agenta, czyli CIEBIE, a właściwie Strusia Ollie'ego, w którego musisz się wcielić i któremu to musisz pomóc w odzyskaniu jaj. Na wykonanie misji masz tylko trzy tygodnie czasu gry, później miliony strusi zamarzną. Na co czekasz? Pobieraj grę, w międzyczasie przeczytasz resztę recenzji. Nie ma czasu do stracenia, natychmiast trzeba zacząć działać.

 Jak zapewne już zauważyłeś rzucając okiem na obrazki z gry, Ollie Ostrich jest grą platformową, choć nie brakuje w niej również elementów czysto zręcznościowych, jak np. w misji dotarcia na Ziemię (lecimy przez otchłań kosmosu unikając meteorytów). Skłamałbym, gdybym napisał, że Ollie Ostrich jest grą innowacyjną, świeżą i że, mówiąc po młodzieżowemu, „działa jak kuna”. Jest to typowa platformówka, bazująca na znanych wszystkim schematach: chodzimy, skaczemy, zbieramy co się da zbierać, unikamy wrogów, a w ramach finału szukamy magicznego portalu, przez który przejdziemy z poziomu A na poziom B.

 I dochodzimy do pytania, które wszystkim ciśnie się na usta: czymże sobie zasłużyła ta gra na recenzję? Spójną i logiczną fabułą, ale nie tylko. Przede wszystkim tym, że jest to jedna z tych gier, które możecie z całą pewnością włączyć swojemu dziecku, wnuczkowi, czy młodszemu rodzeństwu, bez konieczności narażania ich na ociekającą zewsząd krew. Zasady gry są bardzo proste, nie ma tu przemocy, dźwięki i muzyka nie są napastliwe, a przede wszystkim, graficznie gra prezentuje się w sam raz dla młodszego odbiorcy.

 Do pokonania mamy kilkanaście poziomów w kilku światach gry. Doświadczonego gracza w platformówki nie zaskoczy w grze absolutnie nic, ale z drugiej strony dla początkującego miłośnika gier komputerowych, Oliie Ostrich będzie nie lada wyzwaniem.


Może Ci się spodobają

Tower of Heaven Legend of Princess Holotz's Castle
KOMENTARZE

Wynik działania (7 + 9):

Regulamin
Gość:
snajper315
+0
2011-07-01 07:05:56
Całkiem łatwa gra.
Recenzent zapomniał dodać, że przed zagraniem w tą grę trzeba ściszyć dźwięk na minimum...
Poza tym denerwuje to, że nie wiadomo jak zdobyć poszczególne "osiągnięcia"
Daje 4/10
Gość
+0
2011-03-21 11:44:00
doszłam do pierwszego bossa i nie wiem jak go pokonać :/ i gdzie są złote jaja bo zebrałam tylko 3 zwykłe a złotych nigdzie nie ma...

1