PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
3
Pobierz:
Dodany: 2013-11-19
Artykuł: Jan Giemza

fajny pomysł
miły sposób na wolny kwadrans
krótka
mało komunikatywna
INFORMACJE
Gatunek: Platformowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2013
Pobrań: 34
Producent:
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Quarantine

Quarantine
OCEŃ

Moja przygoda z Quarantine zaczęła się burzliwie. Najpierw Chrome odmówił pobrania pliku, twierdząc, że to jakiś złośliwy *.exe, który wyrządzi na moim komputerze nieodwracalne szkody. Potem z podobnym przesłaniem przemówił do mnie Windows. Lekko zniechęcony, upewniłem się, że twórca John T. nie zamierza jednak wypuścić na mnie złośliwego wirusa i odpaliłem grę.

 

Ekran zrobił się czarny. Zaszumiał.

 

Trafiłem do więzienia.

 

Quarantine to esencja minimalizmu: nikt nie wytłumaczy ci, jak w to grać, dopóki sam się nie zorientujesz. Nie należę do osób nadmiernie światłych, więc w tym momencie byłem już naprawdę bliski popełnienia alt+f4, cichy głos szepnął mi jednak do ucha: "bądź człowiekiem, daj szansę". No więc dałem.

 

Dwadzieścia minut później, bo mniej więcej tyle czasu potrzebujesz, by ukończyć Quarantine, uznałem, że jednak warto słuchać głosów w swojej głowie. (O ile oczywiście nie namawiają cię do założenia rewelacyjnej dziesięcioletniej lokaty bez możliwości wcześniejszego wypłacenia środków).

 

Twój cel w tej niewielkiej grze jest prosty: wydostać się z więzienia. Gorzej z egzekucją planu. Widzisz te światełka na screenie? Musisz we właściwej kolejności dotrzeć do każdego z nich – problem w tym, że przejść blokują czerwone i niebieskie kwadraty. Z pomocą klawisza X naprzemiennie wypełniasz je kolorem – wówczas, jak łatwo zgadnąć, da się je wykorzystać jako podłoże. Odrobina pomyślunku i zręczności wystarczy, by dostać się na najwyższe poziomy.

 

Być może trochę zagmatwałem, dlatego na koniec ograniczę się do prostego, łopatologicznego przekazu: jeśli lubisz króciutkie, ale ciekawie pomyślane gry, zagraj w Quarantine. I nie bój się wirusa – bo go tam nie ma.

 

Chyba.


Może Ci się spodobają

Superstar Chefs Turtix Ultimate Sonichaos
KOMENTARZE

Wynik działania (8 + 0):

Regulamin
Gość: