PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Steeffler
4
Pobierz:
Dodany: 2005-12-01
Artykuł: Steeffler

INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: shareware
Data wydania: 2004
Pobrań: 930
Wymagania sprzętowe:
CPU 500MHz, 128 RAM, Geforce3 Ti
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Sea Wolves

Sea Wolves Sea Wolves Sea Wolves
OCEŃ
Większość suchego lądu zniknęła pod wodą w wyniku serii kataklizmów, spowodowanych destrukcyjną działalnością człowieka. Ludzie, którzy przetrwali, skazani są na łaskę piratów sprawujących niepodzielne rządy na oceanach. Jesteś kapitanem i musisz... uratować świat? Nie tym razem! Dowodzisz statkiem pirackim, a twoje zadanie to: odkrywanie nowych lądów, łupienie, grabienie i plądrowanie.

  Przytoczona wyżej fabuła nasuwa skojarzenia z filmem "Wodny Świat" ale tu podobieństwa się kończą. Gra polega na dowodzeniu statkiem, zbieraniu złota oraz niszczeniu przeciwników i ich fortec. Po znalezieniu i zmieceniu z powierzchni oceanu siedziby wroga, przechodzimy do kolejnej planszy. Zebranie stu monet owocuje dodatkowym życiem, a po zniszczeniu każdego przeciwnika nabywamy doświadczenia, przy czym określona liczba jego punktów wiąże się z awansem na następny poziom rozbudowy statku. Możemy rozwijać maksymalną prędkość statku, wytrzymałość pancerza lub siłę ognia. Ciekawie rozwiązano problem sterowania. Statkiem kierujemy przy pomocy klawiszy kierunkowych, a działami: salwa z dziobu "W", z lewej burty "A", z prawej burty "D". Za ostrzał z artylerii przeciwlotniczej odpowiada klawisz "S". Zamiast strzałek można używać myszy i prowadzić naszą fregatę kursorem. Sterowanie jest niezwykle wygodne i intuicyjne - brawa dla autorów. Owacja na stojąco należy się też za grafikę. Wystarczy spojrzeć na detale statków, realizm wykonania wody i zmienne pory dnia i nocy aby stwierdzić, że oprawa stoi na bardzo wysokim poziomie. Szkoda, że z doskonałym wyglądem nie idzie w parze dobra muzyka. W tle przygrywają nam smętne utwory, kompletnie nie pasujące do dynamicznej rozgrywki.

  Po zainstalowaniu gry przeżyłem szok. Po ściągnięciu, plik waży niecałe 18Mb, a zainstalowana gra 364Mb!!!. Jakim sposobem ją tak ściśnięto?! Gra korzysta z nowszych technik renderowania i ma dość spore wymagania sprzętowe. Nie miałem okazji sprawdzić gry na karcie bez shaderów ale z podanych wymagań wynika, że potrzeba co najmniej Geforce3 Ti.

  W pełnej wersji czekają na nas 3 światy, 3 postacie, 3 statki i 22 plansze. Wszystkich, którzy czują morskie klimaty nie muszę już chyba zachęcać do ściągania Sea Wolves, a pozostałym mówię - ahoj szczury lądowe!

Może Ci się spodobają

Knytt Stories Pluto Strikes Back TowerFall Ascension
KOMENTARZE

Wynik działania (6 + 8):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2006-06-02 18:16:15
owacje na stojąco dla tych co tą gre zrobili !!!
Gość
+0
2005-12-12 02:59:27
U mnie się nawet nie chce zainstalować do końca:(
Gość
+0
2005-12-11 19:00:54
Nawet spoko gra tytlko że Shareware i to w niej mi sie nie podoba :P
Gość
+0
2005-12-07 14:30:36
Ja mam pełną wersję po polsku i jest super!
Gość
+0
2005-12-03 15:24:20
a *cudo* ja mam pelna i gralem na GF 2MX i chodzilo normalnie:P
Gość
+0
2005-12-02 20:39:47
G3 Ti? Ojojoj....ale i tak spróbuje :) Nie jedna gra ruszała na moim złomie choś teoretycznie nie powinna hehe

1