PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
5
Pobierz:
Dodany: 2015-05-31
Artykuł: Jan Giemza

wybitny RPG
świetna fabuła
ciekawy system walki
własna twierdza!
zarządzanie ekwipunkiem jest często uciążliwe
INFORMACJE
Gatunek: RPG
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2015
Pobrań: 168
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Pillars of Eternity

Pillars of Eternity Pillars of Eternity Pillars of Eternity
OCEŃ

To wspaniały czas dla fanów gier RPG.

 

Nie przypominam sobie takiego okresu, by w równie krótkim czasie wyszło tyle wielkich, ambitnych gier fabularnych. Wasteland 2, Divinity: Original Sin, Dragon Age: Inquisition, The Witcher 3 czy właśnie Pillars of Eternity – trzeba być graczem na pełen etat, aby każdą z tych produkcji poznać dogłębnie.

 

Ta klęska urodzaju to całkiem miła odmiana po dziwnych latach, gdy klasyczne RPG-i z jakiegoś powodu stały się niemodne. Dostawaliśmy więc długie, ale nudnawe MMORPG oraz gry akcji z obowiązkowym levelowaniem postaci. Nie zrozumcie mnie źle: uwielbiam takiego Mass Effecta czy World of Warcraft, ale to jednak nie to samo, co Planescape: Torment czy choćby Baldur’s Gate.

 

Najnowsza produkcja Obsidian Entertainment, sfinansowana dzięki wsparciu tysięcy graczy na Kickstarterze, powraca do korzeni, ale robi to na swoich warunkach. To klasyczny RPG z izometrycznym widokiem, 6-osobową drużyną i ścianami tekstu, lecz jednocześnie nowocześnie zaprojektowany i wielu miejscach przewyższający swoich słynnych poprzedników.

 

Na uwagę zwraca przede wszystkim fabuła: rewelacyjnie napisana i poprowadzona historia, która wciąga jak najlepsza powieść fantasy. Powieściowy klimat wzmacniają zwłaszcza narracyjne wstawki, z których dowiadujemy się na przykład, że postać „cichocze i kręci głową, po czym rzuca wymowne spojrzenie”.

 

Poza prowadzeniem długich rozmów, zajmujemy się głównie eksterminacją ludzi i monstrów wszelakich, co zresztą – pomimo aktywnej pauzy – nie jest łatwe nawet na niższych poziomach trudności. Odrobina nieuwagi i nawet grupka szczurów może posłać twoją drużynę herosów do piachu. Jednak mało co dorównuje satysfakcji, gdy – dzięki odpowiedniemu planowaniu – zdołasz pokonać przeciwnika, który wydawał się prawie nieśmiertelny.

 

O Pillars of Eternity można pisać bardzo dużo (nie wspomniałem nawet o własnej twierdzy czy wnikaniu w dusze innych postaci), ale to trochę tak, jakby zdradzać najciekawsze rzeczy z ulubionego serialu. Najlepiej wziąć tydzień urlopu, zrobić zapasy i wyruszyć w epicką podróż po Jelenioborzu. Na pewno nie będzie to czas stracony.


Może Ci się spodobają

FastCrawl Silkroad Online Decker
KOMENTARZE

Wynik działania (4 + 0):

Regulamin
Gość: