PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
3
Pobierz:
Dodany: 2013-11-30
Artykuł: Jan Giemza

interesujący pomysł
edytor poziomów
rankingi i bonusy do odblokowania
lepiej sprawdza się palec niż mysz
INFORMACJE
Gatunek: Wyścigowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2013
Pobrań: 39
Producent:
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Swipecart

Swipecart Swipecart Swipecart
OCEŃ

Nie dajcie się zwieść. Swipecart tylko wygląda jak wyścigówka – w rzeczywistości to po prostu całkiem udana gra logiczno-zręcznościowa.

 

Od razu zaznaczę, że najlepiej odpalić ją na urządzeniu z dotykowym ekranem, ponieważ podstawą rozgrywki jest tu gest smyrnięcia paluchem. W przypadku pecetów trzeba latać kursorem po ekranie z wciśniętym klawiszem myszy, co w sumie specjalnie uciążliwe nie jest, ale wymaga przyzwyczajenia.

 

Zasadniczo każdy poziom w Swipecart wygląda podobnie: najpierw odpowiednio rozpędzamy nasz wózek, by następnie wyhamować nim dokładnie między dwoma czerwonymi znacznikami. Początkowo nie sprawia to dużych problemów, ale wraz z pojawieniem się przepaści, dźwigni i innych tego typu przeszkadzajek, właściwe wyczucie pędu staje się sztuką.

 

Wizualnie produkcja Micro Factory Games wygląda strasznie. Nie mam nic przeciwko 16-bitowej stylizacji, ale tutaj piksele wielkości cegłówek nie mają w sobie za grosz uroku, każdy z nas mógłby sklecić coś podobnego po godzinach w Paincie.

 

Dlatego też, siadając do gry, spodziewałem się raczej niewielkiej, eksperymentalnej produkcji, skleconej naprędce w kilka dni. Tymczasem Swipecart naprawdę zaskakuje poziomem rozbudowania. Choć to jeszcze alpha, poziomów mamy bez liku, a oprócz tego całkiem sporo bonusów: sklep, garaż, możliwość śledzenia postępów znajomych, medale i rankingi, a nawet całkiem przyjemny edytor. Oczywiście nie wszystkie tory stworzone przez graczy nadają się do czegokolwiek, ale i tak znacząco wydłużają żywotność produkcji.

 

Swipecart na pecetach to tylko ciekawostka, przyjemny tytuł, o którym zapomnę pewnie w ciągu miesiąca. Natomiast na iOS i Androidzie gra może okazać się sporym hitem. Zwłaszcza że tam chętnych do zabawy brakować nie powinno.


Może Ci się spodobają

TPS-speed Crazy Racing Cars Magic Racer
KOMENTARZE

Wynik działania (8 + 2):

Regulamin
Gość: