PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
3
Pobierz:
Dodany: 2013-11-30
Artykuł: Jan Giemza

interesujący pomysł
edytor poziomów
rankingi i bonusy do odblokowania
lepiej sprawdza się palec niż mysz
INFORMACJE
Gatunek: Wyścigowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2013
Pobrań: 36
Producent:
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Swipecart

Swipecart Swipecart Swipecart
OCEŃ

Nie dajcie się zwieść. Swipecart tylko wygląda jak wyścigówka – w rzeczywistości to po prostu całkiem udana gra logiczno-zręcznościowa.

 

Od razu zaznaczę, że najlepiej odpalić ją na urządzeniu z dotykowym ekranem, ponieważ podstawą rozgrywki jest tu gest smyrnięcia paluchem. W przypadku pecetów trzeba latać kursorem po ekranie z wciśniętym klawiszem myszy, co w sumie specjalnie uciążliwe nie jest, ale wymaga przyzwyczajenia.

 

Zasadniczo każdy poziom w Swipecart wygląda podobnie: najpierw odpowiednio rozpędzamy nasz wózek, by następnie wyhamować nim dokładnie między dwoma czerwonymi znacznikami. Początkowo nie sprawia to dużych problemów, ale wraz z pojawieniem się przepaści, dźwigni i innych tego typu przeszkadzajek, właściwe wyczucie pędu staje się sztuką.

 

Wizualnie produkcja Micro Factory Games wygląda strasznie. Nie mam nic przeciwko 16-bitowej stylizacji, ale tutaj piksele wielkości cegłówek nie mają w sobie za grosz uroku, każdy z nas mógłby sklecić coś podobnego po godzinach w Paincie.

 

Dlatego też, siadając do gry, spodziewałem się raczej niewielkiej, eksperymentalnej produkcji, skleconej naprędce w kilka dni. Tymczasem Swipecart naprawdę zaskakuje poziomem rozbudowania. Choć to jeszcze alpha, poziomów mamy bez liku, a oprócz tego całkiem sporo bonusów: sklep, garaż, możliwość śledzenia postępów znajomych, medale i rankingi, a nawet całkiem przyjemny edytor. Oczywiście nie wszystkie tory stworzone przez graczy nadają się do czegokolwiek, ale i tak znacząco wydłużają żywotność produkcji.

 

Swipecart na pecetach to tylko ciekawostka, przyjemny tytuł, o którym zapomnę pewnie w ciągu miesiąca. Natomiast na iOS i Androidzie gra może okazać się sporym hitem. Zwłaszcza że tam chętnych do zabawy brakować nie powinno.


Może Ci się spodobają

Formula Broomstick Drag racer v3 Angry Birds GO!
KOMENTARZE

Wynik działania (3 + 4):

Regulamin
Gość: