PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
5
Pobierz:
Dodany: 2014-05-21
Artykuł: Jan Giemza

świetna fabuła
doskonały klimat znany z Fables
jeden odcinek jest bardzo krótki
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2014
Pobrań: 95
Producent: Telltale Games
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

The Wolf Among Us - A Crooked Mile

The Wolf Among Us - A Crooked Mile The Wolf Among Us - A Crooked Mile The Wolf Among Us - A Crooked Mile
OCEŃ

Jeśli jeszcze nie zacząłeś grać w The Wolf Among Us, zrób to teraz. Mówię serio.

 

Wciąż tu jesteś? No dobra. Postaram się nie zarzucić cię spoilerami.

 

A Crooked Mile to trzecia odsłona pięcioodcinkowej serii studia Telltale – tych samych ludzi, którzy stworzyli The Walking Dead, a wcześniej m.in. nową odsłonę Monkey Island oraz Sama & Maksa. Telltale jest stosunkowo niewielkie i nie dysponuje budżetami pokroju Call of Duty czy GTA; ma jednak atut, który nie wymaga wielkich pieniędzy – doskonałych scenarzystów. To właśnie oni sprawiają, że od ich gier nie można się oderwać. Choć cała rozgrywka sprowadza się do wybierania opcji dialogowych i okazjonalnych sekwencji QTE.

 

The Wolf Among Us z pewnością pomaga to, że tworzony jest na motywach komiksu Fables. A Fables – wierzcie lub nie – otrzymał czternaście nagród Eisnera (odpowiednik komiksowych Oscarów) nie bez powodu. Sam w ciągu ostatnich tygodni pochłonąłem kilkadziesiąt pierwszych albumów i czekam niecierpliwie na dostawę kolejnych.

 

Akcja gry i komiksu toczy się w Nowym Jorku, a jego bohaterami są postacie z baśni, które zostały wygnane ze swojego domu i zmuszone do życia na Ziemi pod osłoną czarów maskujących. I tak, zły wilk pełni funkcję szeryfa lokalnej społeczności, Królewna Śnieżka zarządza sprawami administracyjnymi, a Sinobrody używa swojego majątku, by utrzymać władzę i wpływy.

 

Jest jeszcze Farma – zamknięta placówki dla baśniowych bohaterów, których nie stać na zakup czarów maskujących od chciwych wiedźm.

 

Klimat The Wolf Among Us jest dość poważny, chociaż tu i ówdzie twórcy puszczają do gracza oko. Fabuła zbudowana jest jak najlepszy kryminał, a każdy odcinek kończy się efektownym cliffhangerem. Swoją drogą: szkoda, że kolejne epizody są tak krótkie. A Crooked Mile ukończyłem w niecałe dwie godziny i jedyne, co wówczas przychodziło mi na myśl to „chcę jeszcze!”.

 

Mam już pewność, że The Wolf Among Us jest świetną przygodówką, w którą warto było zainwestować tych kilkadziesiąt złotych. Kolejne odcinki trzymają coraz wyższy poziom. Aż boję się pomyśleć, nauczony doświadczeniem z The Walking Dead, co twórcy przygotują na finał.


Może Ci się spodobają

Saira The Stanley Parable Olav & The Lute
KOMENTARZE

Wynik działania (6 + 6):

Regulamin
Gość: