PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Mac Bad
5
Pobierz:
Dodany: 2010-07-27
Artykuł: Mac Bad

Cały urok klasycznego tytułu w nowej szacie graficznej
Na dodatek ze świetną muzyką
Gra wciąż rozwijana przez aktywną społeczność
Multiplayer!
Nieco drobnych bugów
Niekompletna polonizacja
Brak możliwości niszczenia otoczenia
Wciąż brak kilku elementów starego X-COM
INFORMACJE
Gatunek: Strategiczne
Licencja: GNU/GPL
Data wydania: 2008
Pobrań: 963
Producent: UFOAI Team
Dystrybutor: UFOAI Team
Wymagania sprzętowe:
CPU: 500MHz ; RAM: 128MB ; Video Card: 32MB (musi posiadać możliwość akceleracji 3D)
Dodatkowe opcje:
Internet/LAN, Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

UFO: Alien Invasion

UFO: Alien Invasion UFO: Alien Invasion UFO: Alien Invasion
OCEŃ
FILM
  Ciekawie jest obserwować to, co dziś dzieje się z kultowymi tytułami elektronicznej rozrywki. W przypadku niepowtarzalnej serii X-COM, legalni posiadacze praw kierują swe dzieło na nieznane wody, narażając się na krytykę sceptyków i dezaprobatę wieloletnich fanów.
Tymczasem niezależni twórcy, dając możliwość rozwoju swoich projektów właśnie owym fanom, są w stanie stworzyć taką produkcję, na jaką wielu czekało od dawna. Proszę państwa, przedstawiam wam „Ufo: Alien Invasion”, pełnoprawnego potomka „Ufo: Enemy Unknown”.

  Tym, którzy nie znają tego sławnego dzieła, postaram się pokrótce o nim opowiedzieć.
Jest to gra taktyczno-strategiczna, w której sterujemy wysiłkami elitarnych oddziałów sponsorowanych przez wszystkie rządy świata w celu odparcia inwazji obcych na ziemię. Rozbudowujemy bazy, kupujemy i produkujemy bronie, wynajdujemy nowe technologie, zaprawiamy w niezwykle ciężkiej i krwawej walce naszych żołnierzy, stopniowo poznając tajemnice otaczające inwazję. Tytuł ten zyskał status kultowego i, poza drugą częścią- „X-COM: Terror from the deep”, nie posiadał, aż do dziś, godnego następcy.

„Ufo: Alien Invasion” przenosi większość elementów swego poprzednika, dodając nawet kilka własnych pomysłów i ubierając to wszystko w nieco bardziej współczesną szatę graficzną. Z pewnością wielu „maruderów” (marudzących:P) będzie sarkać na brak wizualnych fajerwerków, jednak Ci, którzy przekładają grywalność nad grafikę, będą zachwyceni odświeżeniem tego dzieła.

Na głośne brawa i pochylone z szacunkiem głowy zasługuje twórca muzyki. Większość kawałków jest świetnie dobrana, różnorodna i znakomicie współgra z wydarzeniami dziejącymi się na ekranie. Tego właśnie brakowało mi w oryginalnym UFO.
Brakowało mi również tego, co dziś już, dzięki „Alien Invasion”, jest dostępne dla każdego. Mówię o możliwości gry dla wielu graczy przez LAN lub Internet. Wreszcie jeden gracz może wcielić się w obcych i terroryzować mapę swoimi plazmowymi broniami. Ba! Grać może nawet do 6 graczy na raz, po 3 na każdą drużynę. Wtedy dopiero zabawa nabiera rumieńców.

  Oczywiście zawsze trzeba się też do czegoś przyczepić. Na szczęście w tym przypadku jedynymi minusami, jakie udało mi się, w wielkich trudach, wynaleźć jest obecność kilku drobnych bugów w grze, niekompletna polonizacja (chociaż gra jest w zdecydowanej większości dostępna w języku polskim!), brak kilku kluczowych elementów starego X-COM (jak choćby walki psychicznej), oraz brak możliwości kompletnej rozwałki otoczenia.
Na szczęście „Alien Invasion” jest ciągle rozwijany, jako że jest projektem GPL, a więc wszystkie te elementy są wciąż poprawiane, za wyjątkiem możliwości niszczenia otoczenia, która na silniku gry jest niestety nieosiągalna.

Cóż, zostaje mi jedynie polecić z całego serca tę wspaniałą i udaną próbę wskrzeszenia kultowego tytułu. „Ufo: Alien Invasion” jest pełnoprawnym spadkobiercą „Ufo: Enemy Unknown”, co z pewnością przyciągnie fanów serii. Pozostałych, którzy nie mieli jeszcze okazji bytować w świecie Ufo, również zapraszam do zabawy, jeśli lubicie gry taktyczne i/lub strategiczne, nie powinniście być zawiedzeni. 

Może Ci się spodobają

Runes, Ice vs. Fire Ata - Extracts from the American Civil War Glest
KOMENTARZE

Wynik działania (4 + 8):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2013-02-07 22:05:32
ciekawa gra.szkoda że na multi nie ma serwerów.
Gość
+0
2011-03-23 19:25:53
Witam.
Zastanawiam się czy w grze po prostu nie ma serwerów, żeby się zmierzyć z żywym przeciwnikiem czy po prostu mi multiplayer źle działa? Bo za Chiny gra nie może znaleźć serwerów choć ludzie na czatach są.
szkielet
+0
2011-02-01 22:44:18
moim zdaniem grafika jest niespecjalna;]
Gość
+0
2010-12-02 14:32:31
macie wszyscy racje
Norb
+0
2010-11-11 23:09:20
Zapewnia ze dwa dni świetnej zabawy, po czym następuje...koniec. Widać, że gra nie jest kompletna. Brakuje masy wynalazków, rodzajów obcych, wyposażenia. Nie polecam, nagłe zderzenie się z brakami strasznie irytuje
Anox
+0
2010-08-03 18:14:26
Jak ostatnim razem grałem w nią miała 350 mb chyba a teraz skoro doszło parę mb trzeba zobaczyć co nowego ^^
Mac Bad
+0
2010-07-28 02:08:41
I masz rację, okazuje się, że nie znałem pełnego znaczenia słowa sławetny...
Dzięki za zwrócenie uwagi, poprawione:)
Gość
+0
2010-07-27 21:04:31
Zastosowany w recenzji zwrot "sławetny" ma wydźwięk raczej negatywny, ironiczny i nie pasuje tu do całości tekstu... Zakładam, iż redaktor miał na myśli raczej: sławny.
Mac Bad
+0
2010-07-27 02:39:02
Nie,dodane były prawidłowe, tylko serwer jakoś dziwnie zareagował, dodając ponownie obrazki z recenzji Duel Toys 2;p
Teraz już powinno być dobrze:)
Gość
+0
2010-07-27 00:31:46
Obrazki chyba wam sie pomylily :)

1