PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Eugen
2
Pobierz:
Dodany: 2010-11-24
Artykuł: Eugen

stanowi wyzwanie
prosta obsługa
mimo wszystko za krótka
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2010
Pobrań: 138
Producent: Chris Nimmo
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Uchuusen

Uchuusen Uchuusen Uchuusen
OCEŃ
FILM

Mimo że rozwój technologiczny pozwala tworzyć gry coraz doskonalsze graficznie, nadal swoje miejsce mają tytuły drobne, na jeden raz lub na chwilę. Powstają zwykle jako próba sprawdzenia siebie i swoich umiejętności w tak trudnym procesie jak tworzenie gier. Jednym z przykładów i efektem takiej pracy jest Uchuusen, czyli z japońskiego - statek kosmiczny.

Gracz jako pilot małego stateczku musi przemierzyć 20 plansz, zebrać na każdej z nich dostępne monety i dotrzeć do wyjścia. Każde spotkanie ze ścianą lub ruchomym przeciwnikiem kończy się śmiercią i restartem gry. A o te nietrudno, gdy nie opanuje się jeszcze sterowania, które, koniecznie trzeba to zaznaczyć, jest niezwykle proste. Wciskając lewą strzałkę uruchamiamy prawy silnik i wykorzystując siłę odrzutu, skręca w lewo i odrobinę się unosi. Analogicznie statek porusza się w prawo przy użyciu prawej strzałki.

Po kilku próbach ukończenie gry poniżej 10 minut nie nastręcza problemów, jednak nie tyle o dotarcie do końca tu chodzi, ale raczej o czas. Na ostatnim ekranie pojawia się informacja jak długo zajęło przebrnięcie przez wszystkie mapy oraz ile razy należało zaczynać etap od początku. Mimo że ta informacja nie jest nigdzie wysyłana, gromadzona i porównywana, jest znakomitym powodem, żeby zorganizować konkurs. Nie ukrywam, że jeśli w komentarzach pod grą znajdzie się pięć wpisów od różnych osób z wyrażeniem chęci takiego współzawodnictwa, obiecuję konkurs z nagrodami.

Graficznie i dźwiękowo Uchuusen nie wyróżnia się z tłumu, ale to co sobą przedstawia jest wystarczające do celu, jakiemu ma służyć, czyli dobrej zabawie. Mały kwadratowy ludek w miniaturowym spodku nie przyciąga uwagi, ale przecież równie dobrze mógłby to być latający piksel i radości z grania byłoby tyle samo. Zachęcam do sprawdzenia swoich sił.


Może Ci się spodobają

Rumbeard the Pirat GLSnake 3D Treasure Mole: Winter Vacations
KOMENTARZE

Wynik działania (3 + 8):

Regulamin
Gość:
skorotrzeba..
+0
2013-07-25 15:57:35
naprawcie linki do starych gier , pls:)

1