PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Pawcio
4
Pobierz:
Dodany: 2010-07-03
Artykuł: Pawcio

Niezła symulacja śpiewu...
... która daje sporo frajdy
Mała ilość utworów w początkowej wersji
INFORMACJE
Gatunek: Symulatory
Licencja: freeware
Data wydania: 0
Pobrań: 1145
Producent: Patryk
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

UltraStar

UltraStar UltraStar UltraStar
OCEŃ
Śpiewać ponoć każdy może. Trochę lepiej lub gorzej. Nie będę polemizował z tym powiedzonkiem, gdyż i ogólnie muzykalnym człowiekiem nie jestem. Jednak kiedy uruchomiłem Ultra Star coś we mnie pękło i postanowiłem zapoznać się z tym jakże ciekawym programem.

    Jak się już pewnie domyślacie, US to nic innego jak klasyczna zabawa w karaoke. Koniecznym warunkiem do jej rozpoczęcia jest posiadanie mikrofonu (ileż to ja się go naszukałem) Jeśli takowy mamy, możemy zabrać się za wycie, tudzież śpiewanie. Do wyboru mamy dwa (a właściwie trzy) tryby gry. Pierwszy z nich to coś w rodzaju arcade, gdzie pokonujemy poszczególne etapy. Drugim jest pojedynczy poziom, gdzie wybieramy sobie kawałek do pokonania. Trzeci to tzw. "Szafa grająca" gdzie bez zbędnych komplikacji możemy odsłuchać danego utworu. Jak wygląda rozgrywka? No cóż, podobnie jak w innego tego typu produkcjach. Tekst składa się z linii, które pokonujemy, a następnie zbieramy noty za nasz wokal. Na koniec czeka nas klasyfikacja i krótka ocena naszych umiejętności (nie wiem, czy potrafię śpiewać, ale ja praktycznie zawsze miałem "drewniane ucho") Jak wygląda zasób utworów? tutaj niestety nie jest dobrze, gdyż w podstawowej wersji jest ich tylko 9. Na dodatek nie są popularne kawałki, ale to zaliczam na plus, gdyż dzięki temu poznałem kilku ciekawych, nie komercyjnych wykonawców (jak choćby Magadalen Graal), którzy stawiają na artyzm a nie na ilość gotówki w portfelu. Mnie szczególnie spodobał się utwór Behind You (chyba zresztą najtrudniejszy do wykonania)

    Program wykonany jest estetycznie i w sumie tyle można powiedzieć na temat grafiki. Chcę zaznaczyć jednak, że pomimo paru tabelek, do Ultra Star potrzeba całkiem niezłego kompa (mnie się czasami zamulało...) Trudno powiedzieć też coś o dźwięku, gdyż właśnie o dźwięk tutaj chodzi. Jakość nagrań jest dobra i nie ma się czego uczepić

    Ultra Star to przedsięwzięcie rozwojowe, które ma ciekawą przyszłość. Z dłuższej zabawy eliminuje go tylko mała ilość utworów, ale mimo tego radzę pobrać i choć przez chwilę wcielić się w zaszczytną rolę "śpiewaka".Może Ci się spodobają

Loksim Kudos BS Hacker - Zero Expansions
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 10):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2010-07-24 18:47:58
Lipa
Leovl
+0
2010-07-06 15:03:57
Gra jest idealna na spotkania z przyjaciółmi, lub nawet na zabawę w rodzinie (wczoraj na 3h "straciłem" komputer...) Niestety, po wgraniu ok. 300 piosenek, gra ma tendencję do zawieszania się. Na szczęście występuje to rzadko.
POLECAM.
Gość
+0
2010-07-05 18:23:04
A utwory do Ultrastara można oczywiście dodawać... sporo z nich krąży po sieci/torrentach ale samemu zrobić utwór jest nawet trudniej niż w FoF bo trza mieć słuch muzyczny żeby rozróżniać śpiewane nuty lub/i mieć plik MIDI z dokładną melodią wokalu.
Gość
+0
2010-07-05 18:17:07
Taka fuzja już istnieje a nazywa się FoFiX http://code.google.com/p/fofix/ i jest darmowym klonem konsolowej gry Rock Band i/lub nowszych części Guitar Hero. Można grać tam jednocześnie na Garach, Wokalu i dwóch gitarach czyli identycznie jak na konsoli tyle że nie ma tak dobrych funkcjonalności ONLINE co na konsolach i gra wymaga naprawdę dobrego kompa.
darkdream1992
+0
2010-07-03 09:19:45
Jestem ciekaw czy można swoje utwory dodawać tak jak we Frets On Fire...

Ooo...chyba wiem czym się zajmę na wakacjach bo i tak nie wyjeżdżam...Co powiecie na fuzję FoF i UltraStar ?? :P Przynajmniej się troche podciągnę w C++ :P

1