PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Scorpion
5
Pobierz:
Dodany: 2010-07-09
Artykuł: Scorpion

Wysoki poziom artystyczny
Nieszablonowe rozwiązania
Muzyka
Irytujące wstawki filmowe
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: shareware
Data wydania: 2008
Pobrań: 960
Producent: 2D BOY
Dystrybutor: City Interactive
Wymagania sprzętowe:
pamięć 1 GB RAM, procesor 2 Ghz, karta graficzna 128 MB
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

World of Goo

World of Goo World of Goo World of Goo
OCEŃ
Dobry pomysł  i niekonwencjonalne idee w grach komputerowych, to niekiedy połowa sukcesu danej produkcji. Na takie rozwiązanie w dużej mierze postawili autorzy, takich dzieł jak: Braid, Crayon Physics Deluxe czy Plants vs Zombie. Co najważniejsze, wszystkie z wymienionych tytułów, zdobyły spory sukces, i osiągnęły grono swoich zagorzałych zwolenników. Nie inaczej jest w przypadku omawianego dzisiaj World of Goo, który w rewelacyjny sposób łączy ze sobą tak ważne elementy jak, niezwykłą oprawę artystyczną, oraz ogromną satysfakcję płynącą z samej zabawy.

 Rozpoczynając przygodę z World of Goo nie sądziłem, że tego typu gra może być, aż tak wciągająca. Zasady przewijające się podczas rozgrywki są bardzo proste: należy w taki sposób łączyć ze sobą kuleczki (nazywane w grze „glutami”), aby ostateczna konstrukcja z nich utworzona, dotarła do specjalnej rury. Oczywiście zadanie to tylko z pozoru wydaje się proste, ponieważ podczas zabawy czeka na nas wiele pułapek, utrudniających nam dotarcie do celu. Ogólnie rzecz ujmując, często musimy wykazać się umiejętnością logicznego myślenia i pomysłowością, aby zrozumieć intencje twórców. Niekiedy z pomocą przychodzą nam specjalne tabliczki umieszczone na planszy, które w pewien komiczny sposób starają się nas naprowadzić na poprawne rozwiązanie. Jest o tyle dobre, że nie ukazują nam one wprost danego rozwiązania, a jedynie wskazują kierunek w jakim powinniśmy podążać.

 Duże uznanie należy się osobom odpowiedzialnym za tzw. „wizję artystyczną”, które odwaliły kawał porządnej roboty. Każda z ponad 40 planszy jest nieszablonowa i potrafi wywrzeć różnorodne emocje. Lekko irytowały mnie jedynie krótkie wstawki filmowe, ukazujące się niekiedy pomiędzy poszczególnymi poziomami. Muzyka pojawiająca się w czasie zabawy stoi na najwyższym poziomie i wywołuje uczucia, których na próżno można szukać w innych grach.

 Poszczególne poziomy są bardzo różnorodne i cały czas zaskakują nas nowymi rozwiązaniami. W czasie pokonywania kolejnych planszy, będziemy mogli korzystać z coraz to nowych rodzajów glutów, które jeszcze bardziej urozmaicą rozgrywkę. Zebrane na poszczególnych poziomach kuleczki możemy spożytkować w specjalnym bonusowym etapie polegającym na zbudowaniu jak najwyższej konstrukcji. Najlepsze rezultaty trafią oczywiście do specjalnej internetowej tabeli wyników.

 Jeżeli do tej pory nie miał(eś/aś) okazji wypróbować tej gry, to gorąco zachęcam do nadrobienia zaległości i uzupełnienia swojej kolekcji o ten tytuł. W szczególności, że World of Goo, można nabyć już za kilkanaście złotych…

PS. W Polsce gra została wydana w wersji pudełkowej, przez firmę City Interactive w cenie detalicznej 19,99zł.


Może Ci się spodobają

Absolute Mastermind RotoCube Pointless 2: The Re-Disappearing
KOMENTARZE

Wynik działania (8 + 7):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2011-07-09 13:56:08
bylo to w pc format
Gość
+0
2011-04-24 00:15:09
Super !!!! Rewelacja !!!!! Mam już pełną wersję i zagrywam się w to.Pomysł,wykonanie na MEDAL.Komu się chce grać w to samo,tylko w trochę innej grafice - chodż po polach,lochach,zamkach i zabijaj stworki,chodż po polach lochach,zamkach i zabijaj stworki ??? TU MAMY COŚ NOWEGO I SUPEROWEGO.POLECAM.
Gość
+0
2010-12-24 11:33:42
mam na płycie
Gość
+0
2010-07-10 17:35:22
Też mam pełniaka, super gra, wsysa niesamowicie.
patryk1303
+1
2010-07-09 11:23:51
Również polecam! Mam tę grę z promocji, kiedy można było ją kupić za dowolną cenę :)
Musashi
+2
2010-07-09 10:34:31
Bardzo polecam! Zakupiłem pełną wersję i nie żałuję. Muzyka po prostu powala. 11/10 ;)

1