PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
MaYheN
4
Pobierz:
Dodany: 2007-06-24
Artykuł: MaYheN

INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: shareware
Data wydania: 2001
Pobrań: 375
Wymagania sprzętowe:
PII 500 MHz, 256 MB RAM, Java 1.4
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Yohoho! Puzzle Pirates

Yohoho! Puzzle Pirates
OCEŃ
Ostatnimi czasy gry logiczne cieszą się coraz mniejszą popularnością. Technologia komputerowa posunęła się na tyle do przodu, że dużo atrakcyjniejsze są aplikacje z lepszą grafiką i rozbudowaną fabułą, w których logiczne myślenie ogranicza się do minimum. Fani łamigłówek, co jakiś czas starają się udoskonalać klasykę, jednak z różnym efektem. Kolejną próbą odświeżenia tego gatunku podjęła firma Three Rings Design.

 Efektem tej próby było powstanie gry Yohoho! Puzzle Pirates. Jak sama nazwa wskazuje wcielimy się w pirata. Na początku tworzymy swoją postać (określając imię i wygląd), wybieramy jeden z oceanów (do wyboru dwa płatne i trzy darmowe) i już po chwili znajdujemy się w jednym z miast. Stąd możemy wybrać się do sklepów, tawerny lub tam gdzie wilki morskie najbardziej lubią przebywać, czyli na statek.  Na okręcie spotkamy innych śmiałków, którzy postanowili spróbować swoich sił w pirackim życiu. Zanim wyruszymy, musimy zająć jedną z pozycji. Możemy zostać strzelcem, nawigatorem, żagielmistrzem, mechanikiem lub odpompowywaczem (nie wszystkie pozycje są od razu dostępne). Każda z nich decyduje o innym parametrze statku. Obsługa żagli odpowiada za prędkość, mechanicy za stan uszkodzeń, strzelcy za naładowanie armat itp. Efekty pracy zależą od tego jak radzimy sobie w określonych grach logicznych, przypisanych do każdego stanowiska. Aby nie było zbyt łatwo, im dłużej gramy, tym poziom trudności jest wyższy. Natomiast kolejne poziomy trudności to wyższe rangi, które odblokowują następne miejsca pracy i możliwość brania udziału w bonusowych zdarzeniach (np. walka z zombie).

 Kiedy dwie wrogie jednostki spotykają się, rozpoczyna się bitwa. Najpierw dowódcy obu statków ostrzeliwują się nawzajem, a następnie dochodzi do abordażu. Wtedy obie załogi chwytają za rapiery i zaczyna się dużo bliższe starcie. Walka została przedstawiona za pomocą bardziej rozbudowanej wersji tetrisa, w której układamy różnokolorowe klocki i niszczymy je uderzając w nie mieczem odpowiedniego koloru. "Zbite" klocki spadają wtedy na planszę przeciwnika. Jeżeli nasza załoga wygra to zdobywamy pieniądze i udajemy się do miasta, aby je wydać.

 Autorzy postarali się, abyśmy nie narzekali na nadmiar gotówki. Możemy zgłosić się do turnieju w którąś z gier lub, jak to lubią najbardziej robić piraci, przepuścić je grając w karty. Jeśli mamy wystarczającą ilość złota to nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupować statki, ubrania, uzbrojenie czy nawet domki. Jednak za te rzeczy trzeba dodatkowo płacić doublonami, które zdobywamy kupując od innych graczy lub autorów (oczywiście za "złotówki"). Jest to jedyny płatny aspekt gry (na darmowych serwerach), jednak bez niego gra się również ciekawie. Jeżeli Yohoho! Puzzle Pirates się podoba i posiadamy wystarczające fundusze (ok 9$ miesięcznie) to warto założyć konto na płatnych oceanach, gdzie doublony już nie są wymagane.

 Grafika w grze jest kreskówkowa i raczej przyjemna dla oczu. Autorzy zrezygnowali z jakichkolwiek "krwawych" elementów, dzięki czemu mogą się przy niej bawić również dzieci. Z czystym sumieniem polecam ją wszystkim fanom gier logicznych oraz tym, którzy z różnych względów nigdy dłużej się nad żadną z takich produkcji nie zatrzymali.

Może Ci się spodobają

The Misadventures of P.B. Winterbottom Cut the Rope: Time Travel mAz
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 1):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2008-11-06 21:32:58
Bardzo fajna gra logiczna polecam
Gość
+0
2008-11-06 16:44:40
Nie wiem, w jakim świecie żyje autor tego artykułu, ale w moim stwierdzenie "Ostatnimi czasy gry logiczne cieszą się coraz mniejszą popularnością." jest dość absurdalne. Wydaje mi się bowiem, że to właśnie teraz przeżywamy największy od dłuższego czasu boom na casuale.
Gość
+0
2007-11-08 15:47:55
W tej grze zachwyca jeszcze mnogość systemów rozgrywek i zarabiania pieniędzy. Można skupić się na hazardzie, pracy w sklepach, wyprawach morskich. System jest mimo kilku bugów dobrze zoptymalizowany i bycie 'kimś' w tym świecie kosztuje sporo wysiłku a utrzymanie tego stanu jeszcze więcej. No i oczywiście te nieskończone kombinacje w grach puzzlowych :) Szczerze wszystkim polecam!
Gość
+0
2007-06-25 13:16:42
Hmmm... o ile mi wiadomo dublony można kupić za PoE (podstawową walutę w grze) od innych graczy poprzez wbudowaną w grze opcję. Czyli jak się człowiek uprze można nie zapłacić za grę ani złotówki, ale wszystko w grze będzie kosztowało circa about dwa razy drożej. Warto też myślę dodać, że morskie wyprawy przebiegają na statkach innych graczy - jeśli nabędziemy trochę wprawy i gotówki nic nie stoi na przeszkodzie żeby samemu zakupić sobie statek i zostać kapitanem.

1