PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Eugen
3
Pobierz:
Dodany: 2008-10-19
Artykuł: Eugen

odprężająca
animacja
zbyt prosta i krótka
po co
INFORMACJE
Gatunek: Strzelanki
Licencja: freeware
Data wydania: 2008
Pobrań: 1106
Producent: GraniteGear
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Deadly Steps - Mission Clone

Deadly Steps - Mission Clone Deadly Steps - Mission Clone Deadly Steps - Mission Clone
OCEŃ
Po moich ostatnich wysiłkach umysłowych (Visit, Temporal) naszła mnie ochota na coś bardziej instynktownego i dynamicznego. Takich kategorii jest niewiele, więc postanowiłem wybrać między wyścigami a strzelankami. To pierwsze zostawiłem sobie na później. Dziś zaprezentuję prostą i szybką platformówkę z miłym dodatkiem posiadającym spust. Oto Deadly Steps - Mission Clone w trzech odsłonach.

W jednym tekście zawarłem trzy części gry, ze względu na ich długość. Wszystkie razem można ukończyć w niecałą godzinę (a nawet niecałe pół), co nie oznacza, że nie nadają się do VG. Gracz wciela się w białego kulka, agenta jakiejś tajnej organizacji broniącej ludzkość przed złem. Jego aktualnym zadaniem jest powstrzymanie Jaya Barnla, który postanowił stworzyć przez klonowanie potężną armię i zawładnąć światem.

Cała zabawa to przechodzenie kolejnych ekranów zabijając napotkanych wrogów. Dzięki możliwości celowania kursorem myszy, nie trzeba się ograniczać do kierunków strzelania (lewo, prawo, góra) znanych z wielu plarformówek. Na pierwszy rzut oka gierka jest wciągająca i dobrze wykonana. Graficznie faktycznie nie przeraża, chociaż miejsce akcji jest trochę zbyt "paintowate". Duży plus natomiast za sympatyczną animację, szczególnie ładowanie broni. Szkoda jedynie obracania broni w lewą stronę, ale skoro cały czas idzie się w prawo... Podczas strzelania słychać tylko odgłosy broni i jęki przeciwników. W menu za to towarzyszy nam muzyka nakazująca wręcz do wyruszenia na akcję.

Żeby nie było za nudno, autor zamieścił w grze kilka rodzajów broni różniących się głównie siłą rażenia, bowiem każda posiada magazynek z nielimitowaną liczbą nabojów. Ewentualna śmierć w akcji nie jest niczym strasznym, bowiem rozpoczyna się natychmiast od tej samej planszy z pasek zdrowia naładowanym do pełna. Niech was nie zmylą rozmieszczone w niektórych miejscach tabliczki do zapisania stanu gry. Służą one tylko do powrotu, jeśli nie zdąży się przejść gry podczas jednego posiedzenia. Tylko po co to, skoro przebiegnięcie z jednego miejsca na drugie zajmuje tylko co ugotowanie wody na herbatę...

Część druga to inna sceneria (Englia zamiast Syberii) oraz dodatek w postaci granatów. Trzecia odsłona jest trochę inna - to już nie sieczka do strzelania w każdy żywy organizm, a ucieczka z więzienia tylko z pistoletem, który w dodatku trzeba przeładowywać! Ale nieskończoność amunicji pozostała.

Cała trylogia powinna was uspokoić i rozluźnić. Bezstresowe zabijanie może być dobre dla zbyt zmęczonego umysłu (można mnie cytować). Nie wiem tylko czy ocena, którą widzicie jest średnią ze wszystkich części czy sumą... Sami sprawdźcie. 

Może Ci się spodobają

Pixel Land Blast Carpe Universum Hurrican
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 9):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2009-07-14 17:39:30
Żal nie nawidze takich gier one sa jak normalnie jak on-line
Gość
+0
2008-10-23 10:47:35
Gra jest na prawdę fajna:) Zwłaszcza trzeci część ma klimat !! polecam :} Niestety krótka...
Spokojny
+0
2008-10-20 18:45:35
czy ktoś wie co to za utwór leci na intrze pierwszej i drugiej części gry?
Gość
+0
2008-10-20 16:51:01
Gra nie działa archiwum nie chce się rozpakować , nawet po naprawie

[Spróbuj pobrać jeszcze raz - dop. Eugen]
Niebieski_84
+0
2008-10-20 08:36:28
hahaha mistrzostwo swiata w dodanych komentarzach :D
Gość
+0
2008-10-19 15:09:45
HAHAH :D Aż musiałem komentarz dodać ;)
Gość
+0
2008-10-19 11:41:10
"save game" jest po to żeby zapisać gre

[No popatrz, a ja się nad tym tyle głowiłem... :-) - dop. Eugen

1