PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Fanotherpg
Dodany: 2008-02-13
Artykuł: Fanotherpg

INNE Z TEMATU

 

18 Niezależny News - Gumowa klikarnia z jabłkiem od Pingwina

Powoli odchodzę nie tylko od gier czysto klikowych na rzecz innych między innymi GMowych, ale także spoza platformy Windows na Linuxa i Macintosha. Jednak nadal najwięcej gier jest z światka klikowego (w końcu we większości pracują w podziemiu), co mam nadzieję w przyszłości się wyrówna.

Silnik najnowszej produkcji polskiego teamu Swarm Group (dawniej Zerg Swarm) tworzony w znaczącej mierze przez Temporala jest już prawie ukończony. Do zrobienia pozostało z części technicznej niewiele - zapis oraz mapa świata. Chwilowo natomiast prace skupiły się na tworzeniu grafiki, a także poprawie niewielkich błędów graficznych.

Anhalor

Polski klikowiec pikor wydał nową grę Panic, niedługo ma wyjść Germs. Również w tym roku powinny ujrzeć światło dzienne dwie nowe produkcje Beetle Commando i Diamenciarz 2.

Na forach Game Maker Polska pojawiły się dwa ciekawe tematy. Pierwszy został założony przez gnyska poświęcony najlepszym produkcjom GMowym na GM Clanie. Warto zobaczyć czym ta znaczna społeczność może się pochwalić. Drugi temat poświęcony jest grze MMO Almora - Online: Time of Darkosen która ma być lepszą wersją Almora Online studia Gear - Studio.

Almora Online

Na TDC pojawiły się dwie ciekawe strategie. Pierwsza Somiumstrike jest grą dla dwóch graczy w których rozwijamy epoki aby uzyskać lepsze techniki i nowe jednostki. Natomiast w drugiej Red Alert walczymy przeciwko komputerowi. W grze występują symbole faszystowskie oraz komunistyczne jednak wyłącznie w celach historycznych.

Satan Sam po raz kolejny pokazał, że dba o najwyższą jakość swojej gry Tormishire. Oprócz kończenia poprawy jakościowej grafik postanowił popracować nad zoptymalizowaniem gry pod akcelerację sprzętową. Dzięki temu gra działa płynniej a efekty graficzne są jeszcze ciekawsze i przyjemniejsze dla oka.

Tormishare

The Independent Gaming Source udostępniło informację od Zi-Xiao jakoby pracował nad nową grą wzorującą się na Splinter Source. Udostępnionych zostało również kilka screenów, które prezentują się dość okazale. Również TIGS poinformował o powstaniu nowej sieciowej społeczności - Gleemax. Powstała ona przy wsparciu Wizards of the Coast i skoncentrowana jest na strategiach i RPGach.

Lila Dreams jest nowym projektem MMO z bardzo ciekawym tłem fabularnym. Jesteśmy w niej mentalnymi istotami zwanymi "Memekins" żyjącymi w umyśle jedenastoletniej dziewczynki. I tylko dzięki nam może ona przetrwać, albo i nie różne wydarzenia z jej życia które odbiją się na jej psychice. Na Wired.com jest dostępny wywiad właśnie z jej twórcami.

Lila Dreams

W ostatnich dniach na Happy Penguin pojawiło się kilka ciekawych gier. KLines jest kolejną wersją klasycznych kulek, IGE - Outer Space sieciową strategią pokroju Galactic Civilizations, a FogChess internetowymi szachami w których widzimy jedynie to co nasze figury, co jest ciekawym urozmaiceniem. Również wyszły dwa ciekawe rogaliki - POWDER jest klasycznym roguelike'em, a CrossFire jest nastawiony na rozgrywkę wieloosobową.

Natomiast na Freeverse pojawiła się bardzo efektowna strzelanka dla Maca. Jest nią Neon Tango której trailer możecie zobaczyć na wspomnianej stronie.

Neon Tango

Ciekawostki:

Syntesis Entertainment oprócz wydanego niegdyś albumu z muzyką do TSE 2 wypuściła ostatnio dwa albumy. Drugi do wspomnianego The Spirit Engine oraz do jeszcze nie wydanej gry Bonesaw.

Również ciekawie wygląda projekt Iris 2.0 dzięki któremu rozgrywki w Ultimę Online są w pełnym trójwymiarze.

KOMENTARZE

Wynik działania (7 + 8):

Regulamin
Gość:
darkeye32
+0
2008-02-14 10:36:07
Coraz bardziej się Fano rozpisujesz :D No nieźle... Ja nie wiem skąd można brać tyle info :)

1