PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Fanotherpg
Dodany: 2008-04-02
Artykuł: Fanotherpg

INNE Z TEMATU

 

22 Niezależny News - Koniec koszmaru?

Wracamy po 1 kwietnia z nowymi informacjami ze świata amatorskich i niezależnych gier. Niestety ponownie Polska nie wiele ma do zaoferowania, z tego co da się zaobserwować na części scen jest abstrakcyjna tendencja - wzrost użytkowników powoduje spadek ilości gier oraz (w znacznym stopniu) ich jakości.

Dla przypomnienia zostały tylko 2 dni do końca konkursu na najlepszą dowolną pracę inspirowaną rzeczami znajdującymi się w Kalafiorkowej Dolinie. McO pokazał grafiki 'zbierajek' z Robota Robusia 2, które to możecie znaleźć w najnowszym wpisie.

Robot Robuś 2

ACodersi po wzmocnieniu swojego niemal nie pokonanego zespołu przez Neuro (twórca Paroxysm) i Zixiao (Scientology PWNED), wydali poprawioną wersję swojej popularnej gry Super Stunt-n-Run. Według mnie zagranie w nią byłoby grzechem.

Thomas Biskup zaprezentował kilka zrzutów ekranu i film prezentujące jego najnowszy projekt JADE (Java-based Ancient Domain Engine). Jest to roguelike będący kontynuacją projektu ADOM (Ancient Domains of Mystery). Jak to w roguelikach zbyt wiele się z grafik i filmu nie dowiemy, oprócz kilku ciekawych funkcji jak np. zoom.


Return to Dark Castle zostało wydane po 12 latach pracy przez Z Sculpt na Mac OSX. Jest to kolejna część klasycznej platformówki wydanej pierwotnie w 1986 roku. Oprócz lepszej oprawy wizualnej gra jest niesamowicie grywalna oraz ma bardzo wysoki poziom trudności.

Czy kiedyś mieliście koszmar, że spadacie z samolotu? Zapewne tak, ale jeśli nawet nie pomyślcie co to by było gdyby z płonącego samolotu wyleciało (bez zabezpieczeń) niemowlę? Na te pytania odpowiada My First: Skydiving Academy. W tym dość kontrowersyjnym kursie nurkowania w powietrzu mamy za zadanie dolecieć dzieckiem na sam koniec planszy. Gra ma bardzo interesującą grafikę jednak jej minusem jest niewielka różnorodność w bonusach.

My First Skydivinf Academy
The Orphanage jedna z niewielu gier na które czekam i mam nadzieję, że będę mógł zagrać. Jest to bardzo interesująca gra na skraju strzelanki i gry taktycznej. Projekt posiada zaawansowane efekty graficzne, dynamiczne dzienne oświetlenie, bardzo zaawansowane SI, zrównoważone i wyważone rodzaje broni oraz bardzo dokładną fizykę. Jest to niewielka cząstka tego co ta gra prezentowała!

Noitu Love 2 jest jak na razie demem kontynuacji gry Noitu Love. Bedąc grą akcji z dużym naciskiem położonym na walkę, która jest wielkim atutem tej produkcji, bardzo dobrze się prezentuje. Sterowanie jest niezwykle proste a zarazem intuicyjne, audio-wizualnie gra prezentuje się oszałamiająco.

Noitu Love 2

Ye Olde Ostrich in Crazyland jest bardzo ciekawą platformówką. Kusząca oprawa graficzna jest łyżeczką którą otwieramy jajko i to nie byle jakie bo jajo strusia! Tak jest ten chwalebny nielot jest głównym bohaterem tej nadchodzącej produkcji >>xerusa.

Ciekawostki:

Roller Coaster doczekał się nowej oprawy graficznej za którą odpowiada Adam.
Mr. Robot bardzo interesująca produkcja studia Moonpod dostępna jest za darmo poprzez GameTap (dla ciekawoski podam, że grę można kupić w wersji 'pudełkowej' chociażby w sieci sklepów Media Markt).

KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 0):

Regulamin
Gość: