PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Fanotherpg
Dodany: 2008-06-23
Artykuł: Fanotherpg

INNE Z TEMATU

 

27 Niezależny News - Wakacje? Pfff...

Kolejne wakacje dopiero się zaczęły, chociaż wiele osób podczas nich nie odpocznie, uczniowie zdający egzaminy poprawkowe, lekarze, pracownicy, twórcy gier... Zwłaszcza Ci ostatni mają inne spojrzenie na określenie wakacji. Każdy dzień wolny to dzień stracony, bo w końcu nic się nie zrobiło dla swojego projektu, jednak z drugiej strony ile czasu można siedzieć przed komputerem, notesami, papierami? Po pewnym czasie organizm nie wyrabia i zawiesza się projekty na dłuższe lub krótsze okresy, czasem się do nich wraca czasem porzuca.

Niestety nie wszyscy mają siłę aby dokończyć, to do czego się zobowiązali. W ostatnim czasie Antworx dał na wstrzymanie swoją niezwykle interesującą grę cRPG - The Dreamweaver. Jednak dla jakiejkolwiek motywacji wypuścił dla nas nie dopracowane demo tej produkcji, które mimo wszystko jest warte chwili uwagi.

The Dreamweaver

Jednak wielu podejmuje nowe wyzwania i rozwija swoje umiejętności. Slawo znany z swoich licznych gier logicznych oraz prowadzenia serwisu OZCOM zapowiedział swój najnowszy tytuł - Ziemianie. Naszym celem będzie zaopiekowanie się konkretną populacją ludzką tak by zapewnić im najlepsze warunki do życia. Ludzie powinni być zrelaksowani, dobrze zarabiać a także mieć ochotę i czas na rozmnażanie się tak, aby móc oprzeć się gwałtownie rozpowszechniającym się chorobom ja AIDS.

Twórca niezwykle interesującej przygodówki Malayalam - Island of Mysteries udostępnił kolejne ciekawe informacje. Najpierw zaprezentował mapę świata z przybliżonym rozmieszczeniem 100 misji jakie napotkamy w grze, a także wzmianki o powiększeniu terenów o kilka niewielkich wysepek, czy też poprawki odnośni samego silnika i wyglądu gry. Również MJK zasugerował, że ostatnią minigrą będą zapewne turnieje wędkarskie z wynikami online na konkretnych zasadach - gatunek ryby, rozmiar itd. - a więc gra będzie miała jeszcze większy urok niż na początku się wydawało.

Malayalam: Island of Mysteries

Wyśmienita platformówka z elementami RPG The Ion Adventures doczekało się wreszcie publicznego dema! Oprawa audiowizualna gry jak na produkcję klikową jest niesamowita. Pięknie wyrenderowana grafika 3D, intrygujące tła i animacje, idealnie dobrane dźwięki. To wszystko po prostu sprawia, że gra jest niesamowicie efektowna i grywalna. Demo zawiera 7 pierwszych poziomów z przerywnikiem i dwoma głównymi przeciwnikami, a cała produkcja ma się składać z 35, tak więc jest to bardzo duży wyrywek z gry.

Ben Mercer udostępnił kolejne techniczne demo swojej najnowszej produkcji The Orphanage na YouTube prezentujące jej zaawansowane SI, fizykę oraz interesujące efekty graficzne. Gra jest taktyczną strzelanką widzianą z rzutu izometrycznego, w której wcielamy się w komandosa SAS i wykonujemy kolejne misje. Gra umożliwia nam jak wspomniałem rozkoszowanie się niezwykle dopracowanymi efektami graficznymi i technicznymi. Bardzo dobrze odzwierciadlone są różnego rodzaju modele broni ich parametry, możliwości ulepszeń czy penetracji obiektów, czy też poziomy trudności od zwykłych zręcznościowych do śmiertelnie realistycznych. Również dość dawno temu było udostępnione publiczne demo, które w niewielkim stopniu prezentuje małą część możliwości zaimplementowanych w końcowej wersji tej gry.Sauerbraten jest jedną z ciekawszych pozycji z darmowych FPSów. Nie jest to kolejna produkcja zapewniająca nam przepiękną grafikę realniejszą od rzeczywistości, ale gra, w której najważniejsza jest grywalność jak za starych dobrych lat. Ostatnio pojawiła się wersja CTF, która oprócz dodania nowego trybu do rozgrywki sieciowej zawiera wiele poprawek silnikowych jak zaktualizowane GUI, usprawnienia w edytorze plansz, naprawione błędy. Również jak to zwykle bywa zostały dodane nowe mapy i poprawki w starych rozgrywkach.

Ostatnio na pingwiniastej scenie dość dużo pojawiło się przeróbek okienkowych klasyków co jest według mnie bardzo dobrym rozwiązaniem. Dlaczego osoby o nieco innych upodobaniach, nie mogłyby wrócić do tego, na czym się kiedyś wychowały? Według mnie warto wspomnieć o zaprezentowanych w ostatnim czasie nadal nie do końca ukończonych wersjach trzech tytułów. OpenRedAlert jest przeróbką klasycznego Red Alerta 1, która do działania wymaga plików z danymi z oryginalnego C&C RA. Hedgewars jest klonem Wormsów, a freenukum klonem zabytkowego Duke Nukem.

Hedgewars

Ciekawostki:

Mark Pay zapowiedział, że premiera jego najnowszego tytyłu The Spirit Engine 2 nastąpi 30 lipca bieżącego roku.

Za granicą pojawiły się jakiś czas temu dwa interesujące artykuły powiązane z niezależnym tworzeniem gier. Są to Jump for joy poświęcony grze Knytt Stories i Making it big in games o EasyOnly! Games.

KOMENTARZE

Wynik działania (9 + 5):

Regulamin
Gość:
Fanotherpg
+0
2008-07-05 07:58:45
 Spokojnie, wakacje to dla mnie nie czas wolny. Niedługo powinien być kolejny zbiór wieści. Wybaczcie, że aktualki nie są jak kiedyś co kilka dni, ale praktycznie na kompie mnie nie ma .

 

Gość
+2
2008-06-28 11:55:10
Kocham te newsy :3 ! Więcej wiec
ej ! :D

1