PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
Dodany: 2011-07-11
Artykuł: Jan Giemza

INNE Z TEMATU

 

MakeMMO: stwórz własną grę za darmo!

 

Gry MMO – szczególnie te przeglądarkowe – wyrastają ostatnio jak grzyby po deszczu (a że w Polsce ostatnio deszczowo... ;). Do tej pory, aby taką stworzyc, niezbędne było minimum w postaci umiejętności programowania. Tymczasem Polacy z grupy MakeMMO postanowili ominąć tę przeszkodę – wydany przez nich kreator umożliwia niemal każdemu zrobienie własnej sieciówki.

 

Autorzy MakeMMO twierdzą: „jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia”. MMO ze smokami czy cyberzombie? Żaden kłopot. Kolejne plusy: możliwość prezentacji swojego dzieła na najpopularniejszym serwisie społecznościowym - Facebooku (przynajmniej do czasu, kiedy nie przebije go Google+ ;))Oprócz zyskania pokaźnego grona potencjalnych odbiorców via "Fejs", na swojej sieciówce będzie można... zarabiać. Wszystkie gry stworzone za pomocą kreatora mogą być oparte na systemie mikropłatności wykorzystujące kredyty nabywane w formie kodów (tzw. epinów) doładowujących. Twórca danej produkcji za każdy kredyt kupiony przez jej gracza otrzymuje 40 groszy.

 

Sam kreator jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Ideał? Sprawdźcie sami na filmiku poniżej, gdzie pokazane są niektóre możliwości kreatora. Sam program znajdziecie w kategorii Oficjalna strona (pod filmikiem).


Informacje dodatkowe:
 Oficjalna strona gry: pl.makemmo.com/
 Gatunek: Logiczne
 Licencja: freeware

KOMENTARZE

Wynik działania (5 + 4):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2011-07-22 23:01:10
Zgadzam się z FreeMan09, większość pomyśli "Po co mam grać w czyjąś grę i dawać mu zarabiać, skoro mogę zrobić taką samą lub podobną i trzepać za to kasę" :P
Gość
+0
2011-07-13 23:30:23
W sumie taki kreator to była kwestia czasu od wspomnianego "wysypu" sieciówek. Tak czy siak - raczej szkód nie przyniesie jego pojawienie się. A może faktycznie coś niezłego ktoś zrobi z jego pomocą.
Gość
+0
2011-07-13 22:21:35
Na początku pewnie bardzo dużo ludzi się na to rzuci, ale potem pewnie nie każdemu się będzie chciało z tym bawić. W dodatku może ktoś naprawdę stworzy coś ciekawszego.
Gość
+0
2011-07-13 17:15:38
Pierwszy kreator, to pierwszy krok do czegos znacznie lepszego.
FreeMan09
+0
2011-07-12 12:22:55
Niby założenie fajne, ale nie wydaje mi się żeby stało się to zbytnio popularne. Coś czuje, że będzie teraz więcej stworzonych gier, niż samych graczy :)

1