PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
Dodany: 2012-10-02
Artykuł: Jan Giemza

INNE Z TEMATU

 

World of Tanks: Polacy rządzą!

 

 

Ekipa Wargaming.net pochwaliła się, że w ich sieciową produkcję z czołgami gra już 40 milionów osób. W Europie najliczniejszym narodem są Polacy.

 

Aż trudno uwierzyć, ale w World of Tanks zagrał już ponad milion rodaków. Co prawda nadal nie możemy równać się z Rosjanami, których w jednym momencie było zalogowanych ponad 500 tysięcy (czym ustanowili rekord Guinessa), ale to i tak niesamowite osiągnięcie. W kraju, gdzie gry wciąż uważa się za niszowy rynek, co czterdziesty obywatel pobrał i uruchomił WoT.

 

Jak myślicie: czemu akurat ta gra zdobyła tak dużą popularność w naszym kraju?


Informacje dodatkowe:

KOMENTARZE

Wynik działania (8 + 6):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-10-05 19:40:37
Osobiście uważam, że nie bez znaczenia jest także fakt, iż Polacy przykładają dużą wagę do historii drugiej wojny światowej Myślę, iż ten fakt mógł znacząco wpłynąć na rozpowszechnienie się tejże gry. Nawet jeśli nie jest sama w sobie historyczna (nie wiem bo nie grałem) to na pierwszy rzut oka zawiera ona liczne odnośniki właśnie do II wojny światowej. Tym samym zachęcając do tego by sprawdzić tą gierkę. Potem jeśli gra jest tak dobra jak mówi mój przedmówca - gra po prostu wciąga swoje "ofiary" i tyle :)
Gość
+0
2012-10-02 20:49:44
Bo wraz z jej wydaniem, powiało pewną świeżością. WoT to jakby ogromna ewolucja Tanków z pegazusa, gdzie też broniliśmy bazy (orzełka) wybijając przy tym masę innych czołgów :) Fizyka gry cieszy, bo jest złożona. Mnie niestety zniechęcił matchmaking... Swoim lekkim czołgiem praktycznie nic nie mogłem zdziałać przeciwko cieżkim czołgom poziomu dużo wyższego ode mnie.

1