PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
bodzio_stawski
4
Pobierz:
Dodany: 2012-12-20
Artykuł: bodzio_stawski

Niezła grafika
Liczne detale otoczenia w grze
Wyczynowa jazda pełna kraks, rodem z prawdziwego motocrossu
Niewiele opcji rozgrywki
Brak trybu multiplayer
INFORMACJE
Gatunek: Wyścigowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2009
Pobrań: 1536
Producent: EA Group
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
Autora: wyścigi, atv, quad, racing
INNE Z TEMATU

 

ATV Quadro Racing

ATV Quadro Racing ATV Quadro Racing ATV Quadro Racing
OCEŃ

Większość gier komputerowych, których tematykę moglibyśmy uznać za "niszową", byłaby przez nas polecana komuś, kto ma z czymś do czynienia częściej niż my. Szybko okazałoby się jednak, że takiej osobie nie jest potrzebne coś w formie multimedialnej, co może mieć na co dzień w rzeczywistości. Choć wirtualne wyścigi quadów nie dostarczą takich samych emocji jak te prawdziwe, to dla przeciętnych graczy produkt autorstwa rosyjskiego studia EA Group może być wartą uwagi ciekawostką. Bo choć nie ma niewiele w sobie z serii Need For Speed, to czy nie warto spróbować czegoś nowego, i do tego darmowego, z gatunku gier wyścigowych?

W ATV Quadro Racing mamy do wyboru 2 tryby gry: pojedynczy wyścig oraz tryb kariery. Na tym niestety kończy się dostępy wachlarz wyboru - nie doświadczymy tutaj rozgrywki w trybie multiplayer. Z nazwą tej drugiej opcji można się nie zgodzić, gdyż jest to w zasadzie jedynie cykl kolejnych wyścigów, toczonych na kilku, trudnych do jazdy dla zwykłych pojazdów drogach. Na każdym z torów przyjdzie nam realizować na dwa sposoby: na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" oraz pod względem ilości punktów zdobywanych za tricki wyczynowe, których w grze nie brakuje.

Model jazdy quadów stworzono przyzwoicie - tak, aby nie utrudniał on graczowi kontroli nad pojazdem, a jednocześnie dawał on emocje z rywalizacji toczonej "rama w ramę" z przeciwnikiem. Utrudnienie dla gracza stanowią, zgodnie z duchem sportu motocrossowego, warunki, w jakich toczony jest wyścig. Twórcy zadbali o to, aby elementy otoczenia wpływały na jazdę quadem. Dlatego nie należy się dziwić, gdy zaliczymy kraksę przez oponę toczącą się na torze.

Jak bywa w sporcie wyczynowym, nie trudno o wypadek na trasie. W wyścigu, w którym bierze udział wiele pojazdów, łatwo o zderzenie, które grozi wypadnięciem samego pojazdu. Taki incydent przywoła z pewnością wspomnienia graczom serii Deluxe Ski Jump, gdyż w trakcie kolizji nasz kierowca będzie bezwładnie, z wyciągniętymi kończynami opadał na ziemię. To sprawia, że rozgrywka staje się jeszcze bardziej dynamiczna, i każdy błąd kierowcy może odwrócić losy całego wyścigu.

Twórcy gry zadbali także o oprawę wizualną gry. Grafika, bardzo zróżnicowana, stoi na rozsądnym poziomie. Dynamiczna kamera w czasie wyścigu daje świetną kontrolę nad akcją wyścigu, w dodatku podkreśla ona te najbardziej "wyczynowe" momenty rozgrywki. Także muzyka towarzysząca nam w trakcie zabawy sprawia dobre wrażenie, choć zestaw oferowanych w grze utworów nie jest zbyt obszerny i rozmaity.

ATV Quadro Racing jest produkcją, w którą miłośnikom freeware'owych gier wyścigowych wypada zagrać. Jest to ciekawa alternatywa dla innych tytułów z tego gatunku – nawet komercyjnych, choć podgatunek - tematyka quadów, niekoniecznie musi być uznana przez graczy za pozytywny wyróżnik.


Może Ci się spodobają

Motoracing A Bug's Drive Drag racer v3
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 10):

Regulamin
Gość:
FreeMan09
+0
2012-12-20 13:45:08
Gra całkiem spoko, ma tylko jedną wadę ? jest zbyt prosta. Sztuczna inteligencja przeciwników stoi na naprawdę niskim poziomie. Rywale cały czas wpadają na siebie, wylatują z trasy. Jednak jako całokształt, gra otrzymuje ode mnie +3/5.

1