PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Redakcja
5
Pobierz:
Dodany: 2010-07-07
Artykuł: Redakcja

Wybitna łamigłówka
Intuicyjne sterowanie
Wymaga myślenia
Skromna oprawa
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: freeware
Data wydania: 2009
Pobrań: 650
Producent: MJK Games
Wymagania sprzętowe:
Brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Abstractica 3: World of Abstractica

Abstractica 3: World of Abstractica Abstractica 3: World of Abstractica Abstractica 3: World of Abstractica
OCEŃ
FILM
Jeśli lubisz gry logiczne, to z miejsca pokochasz ten tytuł. World Of Abstractica to wyjątkowa propozycja dla wszystkich miłośników główkowania. Ta jedyna w swoim rodzaju gra oferuje niezliczoną gamę zagadek wymagających abstrakcyjnego myślenia, od których naprawdę głowa pęka. Co więcej - dzięki swojej konstrukcji wciąga po same uszy i daje wyjątkową satysfakcję z każdej kolejnej trafionej odpowiedzi.

 O ile niektóre z nich będziemy w stanie dość szybko rozwiązać, inne będą wymagały zastanowienia i umiejętności dedukowania w niekonwencjonalny często sposób. Ale nie tylko. W ruch pójdzie na przykład paint (aby wydobyć z obrazków to, czego na pierwszy rzut oka nie widać), kalkulator czy wyszukiwarka internetowa, w której trzeba będzie wyszukać odpowiednie dane. Nawet w takim przypadku jednak, konieczna będzie ich dalsza interpretacja, nic zatem nie przyjdzie nam zbyt łatwo. A sama odpowiedź może mieć naprawdę różną formę.

 Z nielicznymi wyjątkami odpowiedzi wpisujemy z klawiatury w specjalne pole u dołu ekranu, potwierdzając to właściwym przyciskiem. Gra nie zlicza nam nieprawidłowych odpowiedzi, gdyż przy abstrakcyjnym myśleniu trudno winić kogokolwiek o to, że jego pierwsza myśl była inna, niż autora zagadki. Zadania podzielone są na etapy, według ich trudności, choć niekiedy abstrakcyjnych łamigłówek jest to niekiedy rzeczą względną. Na każdym etapie mamy możliwość uzyskania podpowiedzi (po dwie do każdego pytania przy ich ograniczonej ilości na dany etap), a nawet pominięcia danej zagadki, gdy już absolutnie nie możemy sobie z nią poradzić. Dlatego niemożliwe jest całkowite utknięcie w grze, które skutkowałoby tym, że więcej po nią nie sięgniemy.

 Oprawa wizualna i muzyczna jest skromna, ale nie o nią tutaj chodzi. Najważniejsze, że nie przeszkadza, a obsługa gry jest intuicyjna i nie sprawia problemów. Ogólna ocena? W kategorii logicznych łamigłówek World Of Abstractica to gra wybitna, dzięki swojej niepowtarzalnej, trafionej formule i poważnemu podejściu do tematu. Jeśli jesteś fanem gatunku, to po prostu musisz w to zagrać.

Może Ci się spodobają

Magiczny Mahjong Alicji BeTrapped Pittoch
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 5):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2010-09-23 16:54:07
ja bardzo chetnie poprosze o pomoc
Gość
+1
2010-07-08 23:39:43
Ludzie - pobierać! Znam tą grę już jakieś 2-3 lata i zachęcam wszystkich do spróbowania. Co jakiś czas do niej wracam, ale i tak przeszedłem ledwo jakieś 180 zagadek z 500(a może to było 600?) dostępnych. Mogę zaoferować pomoc do tych już rozwiązanych :P

1