PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
4
Pobierz:
Dodany: 2007-08-16
Artykuł: Kola256

duża grywalność (ponad 100 poziomów)
zmieniające się cele zabawy
dobrze zrobiony sam
występujące problemy techniczne (nagłe wyłączanie się gry)
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: shareware
Data wydania: 2007
Pobrań: 994
Producent: Enkord
Dystrybutor: Enkord
Wymagania sprzętowe:
Procesor 400 MHz, pamięć 64 MB, karta graficzna 16 MB, DirectX 8
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Aerial Mahjong

Aerial Mahjong Aerial Mahjong Aerial Mahjong
OCEŃ
Swego czasu o grach typu mahjongg powiedziałem już praktycznie wszystko. Zapewne są gracze, którzy jeszcze nie próbowali swych sił w tego typu produkcjach logiczno - zręcznościowych. Specjalnie dla nich po raz kolejny wytłumaczę na czym polega zabawa. Otóż należy w taki sposób dopasowywać do siebie klocki na planszy, aby wszystkie prędzej czy później z niej znikły. Łączyć można jedynie tabliczki z takimi samymi obrazkami, znajdujące się po zewnętrznej, czyli mające przynajmniej 2 sąsiadujące ze sobą boki wolne. Wśród przeciwników mahjongg istnieje przekonanie, że kolejne produkcje z tego gatunku nie różnią się praktycznie niczym między sobą. Zazwyczaj jest to stwierdzenie osób nie grających w takie gry, gdyż producenci shareware prześcigają się w dodawaniu do swych gier nowych funkcjonalności, zupełnie nowych zasad, czy ciekawej fabuły. Nie inaczej ma się sprawa z recenzowaną dziś produkcją. Zacznijmy od fabuły.

 W małej wiosce, w bliżej nie określonym czasie, żyła sobie dziewczyna imieniem Kelly. Pewnego dnia postanowiła wybrać się do lasu na grzyby. Podczas spaceru, na leśnej polanie znalazła tajemnicze pudło zawierające nie mniej tajemnicze klocki. Podczas próby ich układania, niespodziewanie zasnęła. Obudziła się w nieznanej, pochmurnej krainie pełnej wielu dziwnych, zagadkowych obiektów. W tej krainie czeka na Ciebie wiele przygód?- rzekł do niej dziwaczny, acz miło i przyjaźnie wyglądający stworek. No cóż, pomyślałem sobie, skoro mają być przygody no to zagram. I w istocie sprawdziło się. Głównym punktem dowodzenia podczas wędrówki po magicznej krainie jest mapa, na której są zaznaczone poszczególne etapy zabawy. W tradycyjnych grach typu?mahjongg? zadanie gracza polega na zdjęciu z planszy wszystkich klocków. W Aerial Mahjong cele misji są różne: odnalezienie skrzyni ze skarbem, zebranie wszystkich złotych sztabek na danym poziomie, czy dopasowanie do siebie czarnej i białej tabliczki. W szybkim wykonaniu zadania pomagają wszelkiego rodzaju bonusy, typu: tasowanie, pomoc, piorun usuwający część par, czy samoczynne układanie klocków przez 15 sekund. Aby zabawa nie okazała się jednak zbyt prosta, mniej więcej po 1,5 godziny grania występuje zjawisko trzęsienia ziemi w którym co jakiś czas dosypywane są kolejne klocki do danej planszy. Należy również wspomnieć, że wszystkie zadania wykonujemy w ograniczonym czasie, zależnym od poziomu trudności który wybierzemy. Do zapoznania się z kolejnymi, pomysłowymi rozwiązaniami w omawianej produkcji zachęcam graczy osobiście, szczególnie jeśli zdecydują się na zakup pełnej wersji. Jednak czy warto?

 Moim zdaniem warto, aczkolwiek na rynku dostępnych jest dużo więcej dobrych, jeśli nie lepszych od Aerial Mahjong produkcji z tego gatunku. Recenzowaną grę można nazwać średniakiem w dziedzinie mahjonggów. Jest kilka odkrywczych i nietypowych rozwiązań (jak wspomniane zmieniające się cele zabawy, czy konieczność zboczenia z trasy i zebrania 15-stu magicznych skarbów), jednak na dobrą sprawę nie wyróżnia się z tłumu. Grafika nie zachwyca, ale jest przyzwoita i dobrze wkomponowana w magiczny klimat gry. To samo można powiedzieć o oprawie dźwiękowej. Większe zastrzeżenia mam jedynie do muzyki, która z przyjemnej stała się powoli monotonna, a po kilku godzinach grania zmusiła mnie do całkowitego jej wyłączenia. Autorzy mogli z pewnością dodać kilka dodatkowych ścieżek dźwiękowych, przewidując dużą grywalność swojego dzieła. Bo rzecz jasna, Aerial Mahjong, jak każda gra z tego gatunku, cechuje się dużą grywalnością. Polecam wypróbowanie wersji trial. Miłej zabawy.

Może Ci się spodobają

GEOM -R- Japure
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 6):

Regulamin
Gość: