PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
ANtY
5
Pobierz:
Dodany: 2010-10-31
Artykuł: ANtY

Zabawy z fizyką :D
Tryb dla dwóch graczy
Przyjemna muzyka
Krótkie
Średnia oprawa graficzna
INFORMACJE
Gatunek: Platformowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2009
Pobrań: 1334
Producent: Roberta Dodd
Dystrybutor: brak
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Kilku graczy przy 1 komputerze, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
Autora: boxycraft, robert, dodd
INNE Z TEMATU

 

Boxy Craft

Boxy Craft Boxy Craft Boxy Craft
OCEŃ
Boxy Craft, autorstwa Roberta Dodda, to jedna z najlepszych gier w jakie ostatnio grałem. Nie ma tu co prawda żadnej fabuły, ale gra wciąga. Jest to połączenie platformówki i gry logicznej. Naszym zadaniem jest doprowadzenie kwadratowego chłopca do końca planszy – gwiazdki. Na przeszkodzie stoją nam różne zagadki logiczne. Co prawda rozgrywka nie jest zbyt skomplikowana, lecz gra się bardzo przyjemnie.

Największą przyjemność w Boxy Crafcie sprawia nie samo pokonywanie plansz, a przyglądanie się kwadratowemu ludkowi, jak się przewraca próbując przeciągnąć 2 razy większą od niego skrzynkę. Gra dysponuje zaawansowanym silnikiem fizycznym, co jest jej głównym atutem. Cały czas przerzucamy skrzynie, toczymy się w wielkich okręgach, wjeżdżamy gdzieś na zębatkach, itp.

W menu możemy wybrać tryb rozgrywki, solo lub co-op przy jednym komputerze. Po wybraniu jednej z opcji przechodzimy od razu do wyboru planszy - z każdym ukończonym poziomem odblokowuje się kolejny.

W grze sterujemy kombinacją strzałki + myszka. Strzałkami poruszamy się i skaczemy, myszka odpowiada za ręce naszego ludzika, to nią chwytamy przedmioty lub przytrzymujemy się platform. W grze mamy też możliwość gry w co-opie, przy jednym komputerze. Wtedy zabawa staje się jeszcze ciekawsza i powoduje duże dawki śmiechu. Drugi gracz steruje WSADem i klawiszami UHJK. Poziomów w grze dla jednego gracza jest 10 co zapewnia nam około godziny dobrej zabawy. Specjalnie dla trybu co-op stworzono 5 osobnych map.

Muzyka w BC od razu przywodzi na myśl soundtrack z Loco Roco na PSP, jeśli ktoś grał to od razu zrozumie o co chodzi. Idealnie wpasowuje się w klimat gry, nie przeszkadza nawet to, że wokalista śpiewa w jakimś dziwnym języku (tak jak w loco roco J ).

Od strony graficznej Boxy Craft nie zachwyca, ale też nie odrzuca, chociaż większość obiektów to proste figury geometryczne. Jest kolorowo i to się liczy.

Trzeba zaznaczyć, że od jakiegoś czasu autor pracuje nad drugą częścią gry. Przewidziano w niej nowe tryby gry, w tym multiplayer przez Internet. Będzie dostępny edytor map, podobno będzie też możliwość edytowania (modowania) pozostałych aspektów gry. Na screenach z wersji testowej widać również, że grafika ulegnie znacznej poprawie. Można zamówić pre-order na stronie autora http://www.boxycraft.com/boxycraft2 i dzięki temu uzyskać dostęp do zamkniętego forum, gdzie można ściągnąć wersję beta wraz z edytorem map.

Może Ci się spodobają

Alex the Allegator 4 Sonic & Knuckles Flicky Panic Happyland Adventures
KOMENTARZE

Wynik działania (4 + 7):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-10-05 21:23:37
moja ocena 10000 na 100 polecam z kolegom przesłem jom :D
Gość
+0
2011-09-11 11:52:20
ultraphaze: http://www.boxycraft.com/boxycraft-original to film -.-
Gość
+0
2010-12-01 18:07:18
hehe LUbie placki lol aa co do gry to ultraphaze ma racje tez jej nie sciągalem
Bo tak na oko wyglonda fajnie ale lipka ze niema filmika
Gość
+0
2010-11-29 18:10:04
Fajna była by to gra. Tylko nie wiadomo, o co chodzi?
Gość
+0
2010-11-05 11:02:40
Dno. Moja ocena -1. Redaktorzy, troche rozsadniej oceniajcie.
ultraphaze
+0
2010-11-02 01:02:35
pls wstawiajcie jakieś filmiki do tych opisów bo nie che sie nikomu ściagac gierki w ciemno tylko po to zeby za chwile ją wyrzucić , recenzja recenzja ale filmy powinny być
Gość
+0
2010-10-31 07:51:04
Lubie takie gierki.

1