PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Powel
3
Pobierz:
Dodany: 2006-02-23
Artykuł: Powel

oryginalny styl
dopracowany silnik gry
gra po polsku
drobne błędy pisowni
INFORMACJE
Gatunek: Platformowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2005
Pobrań: 3060
Producent: Maciej Lamberski
Wymagania sprzętowe:
Pentium 300 MHz, 64 MB RAM
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski
INNE Z TEMATU

 

Robot Robuś

Robot Robuś Robot Robuś Robot Robuś
OCEŃ
Szef Szefko, Pan Szlufka, Pani Przepiórka oraz tytułowy Robot Robuś to tylko część obsady recenzowanej aplikacji. Już same imiona postaci potrafią sprawić, że na ustach gracza znudzonego kolejnymi tytułami opierającymi się na oklepanych schematach, pojawia się szczery uśmiech. Z nieskrywaną przyjemnością oznajmiam, że jest to jedynie jeden z wielu elementów pokręconego stylu tej całkowicie świrniętej gry.

 Wcielamy się w Robota Robusia. Dostajemy pracę w Firmie Tajnych Agentów. Za każdym razem odbywa się to tak: Góra zleca nam wykonanie konkretnego zadania - przeważnie chodzi o zebranie kilku przedmiotów. Szkoda tylko, że podczas dialogów atakują nas literówki. Byłem zawiedziony, że tak dopracowana produkcja pozwoliła sobie na takie niedoróbki. Sam przebieg zabawy nie zaskakuje: chodzimy po planszy, szukamy zgub, kolekcjonujemy monety (które w tej grze mają kształt... kwadratu!), unikając przy okazji wszelkich kreatur czyhających na naszą wątłą metalową postać. Jeżeli uda nam się zebrać wszystkie monety, na końcu misji otrzymamy nagrodę w postaci dodatkowego życia. A warto wiedzieć, że w tej platformówce każde z nich jest na wagę złota. Aby przejść dalej, trzeba również szukać kolorowych kluczy otwierających drzwiczki o podobnej barwie. Skomplikowane. Rozgrywka jest podzielona na 5 misji, z których każda składa się z 4 osobnych lokacji. W przypadku niepowodzenia kontynuujemy zabawę w miejscu ostatniej odwiedzonej chorągiewki. Gdy stracimy wszystkie życia, również nie musimy zaczynać od początku. Każde z zadań posiada własne hasło, które możemy wklepać z poziomu menu głównego.

 Na niebanalną całość składa się również, a może przede wszystkim, grafika. Obiekty zostały narysowane grubą, prostą kreską rodem z kreskówek nadawanych na Cartoon Network. Niestety, jakość oprawy video gry Robot Robuś odbiega znacznie od tej znanej z wyżej wspomnianych filmów animowanych. To, co łączy te produkcje, to specyficzne ukazanie osób, zwierząt, przedmiotów oraz teł. Realizmu ciężko się tu doszukać. Można to - podobnie jak Wiśnię - kochać lub nienawidzieć.

 Robot Robuś to najprawdę bardzo przyjemna gra. Sterowanie bohaterem nie nastręcza najmniejszych trudności - silnik został przygotowany starannie. Warto spędzić z nią te kilka chwil, które nam oferuje. Polecam tę platformówkę również dzieciom - poziom trudności jest dobrze wyważony - nie doznamy frustracji, lecz jednocześnie nie ukończymy jej z zamkniętymi oczyma. Taka próba byłaby jednak grzechem - któż by nie chciał popatrzeć na te przezabawne koślawe istoty?

Może Ci się spodobają

The Curse of Kaumaha Umbrella Adventure - The Castle of Cake Jungle Heart
KOMENTARZE

Wynik działania (4 + 7):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2009-12-10 11:31:13
ja znam wszystkie kody
1.waza
2.dokumenty
3.krecik
4.lab

I KONIEC GRY
JA JUŻ DAWNO DAWNO TEMU PRZESZŁEM
Dudziniak
+0
2009-06-15 17:50:12
Świetna fabuła. Bardzo dobra rozgrywka. Dobra grywalność. Jednak brakuje mi muzyki :-( .

POLECAM
Gość
+0
2006-08-24 02:05:04
gra naprawde swietna, co do kalafiora to ciagle czekam na projekty, ktore aktualnie sa w trakcie tworzenia... czekam juz kilka miesiecy, a postep prac marny, ale i tak chetnie w nie pogram jak juz wreszcie zostana ukonczone.
Gość
+0
2006-08-20 21:15:42
Bardzo fajna gra, ma klimat. Może jest i trochę "dla dzieci", ale jest zwariowana i ma taką zabawną grafikę, że i ja ją uwielbiam. Zresztą wszystkie gry z kalafior.tk polecam.
Gość
+0
2006-06-30 10:45:04
niewiem jaka jest ta gra ale mam zamiar sprwdzić skoro inni piszą o niej tak dobrze
Gość
+0
2006-06-02 15:11:55
Szkoda że nie ma zapisu gry, ale tak po za tym gra jest bardzo fajna. Szczególnie rozbraja ta grafika xD
Gość
+0
2006-05-02 16:02:24
Przeszłam cała grę. pozniej nie ma nic!!!! ale fajna
Gość
+0
2006-04-26 21:13:59
Super Robot Robuś kiedyś myślałem że robot Rabuś hehehehehehehhehihihihihihhahaha!! [Nie jesteś sam, tyle tylko, że ja myślałem, że to Robot Robcioo - dop. NIC] [Ło ho ho, baaardzo śmieszne :| - dop. Ro...yyy Ktoś :P ]
Gość
+0
2006-04-24 10:10:33
taaaaaaaaaaka syfiaasta gierka, ze az sie plakac chce. no coz zdarza sie!... a poza tym zrobili ja na THE GAMES FACTORY. Wiecie? ale czasami mozna pograc
Gość
+0
2006-04-18 14:24:57
superowa gierka

1 2 3 Następna