PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Scorpion
4
Pobierz:
Dodany: 2008-01-29
Artykuł: Scorpion

oprawa dzwiękowa
w sumie 4 gry o chuzzlach
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: shareware
Data wydania: 2005
Pobrań: 2769
Producent: Pop Cap
Dystrybutor: Pop Cap
Wymagania sprzętowe:
Windows 98/ME/2000/XP, Procesor 500MHz, 128 MB RAM
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Chuzzle Deluxe

Chuzzle Deluxe Chuzzle Deluxe Chuzzle Deluxe
OCEŃ
 W produkcji firmy Pop Cap mamy dostępne cztery gierki, przy czym pierwsze trzy trzymają podobny do siebie poziom. Zasady w nich są jasne i przejrzyste - musimy przestawiać rzędy chuzzli w pionie i poziomie w taki sposób, by minimum trzy stworki tego samego koloru, znalazły się obok siebie. Wtedy wybuchają, a na nasze konto wpada odpowiednia ilość punktów. Różnice w grach polegają na szybkości w rozwiązywaniu zagadek. W klasycznych chuzzlach nie musimy się spieszyć i mamy praktycznie nieograniczony czas w znajdowaniu najkorzystniejszego rozwiązania, przynoszącego nam największą ilość punktów. Wręcz przeciwnie jest w „Speed Chuzzlach” gdyż zabawa w tej opcji wymaga szybkiego myślenia. Trzeba ułożyć odpowiednio postacie, przed zapełnieniem paska, znajdującego się w dolnej części ekranu. Kiedy ta sztuka nie zakończy się sukcesem w odpowiednim limicie czasu, na naszym potworku ukaże się koło z kłódką oznaczające, że nie możemy przesunąć w pionie i poziomie danego rzędu, w którym znajduje się uwięziony chuzzel. Za każdym razem gdy zdobywamy punkty, wypełniamy buteleczkę, umieszczoną w lewym dolnym rogu. Gdy nie wiemy, w które miejsce przestawić naszego stworka, możemy użyć pomocy klikając na przycisk „hint”. W tym momencie z konta odjęte zostaną punkty, ale za to pojawia się strzałeczka z podpowiedzią.

 Zupełnie inną grą w tym zestawie z udziałem chuzzli jest „Mind Bender”. Tym razem musimy poprzestawiać nasze kolorowe potworki w taki sposób, aby utworzyły ten sam wzór jak na planszy obok. W większości przypadków nie jest to trudne, a rozwiązanie tej zagadki czasem ogranicza sie do kilku ruchów. Za specjalne osiągnięcia otrzymujemy wyróżnienia, które zawsze możemy sprawdzić w pokoju trofeów. Zdobywamy je gdy np. uda nam się ułożyć siedem stworków tego samego koloru w jednym rzędzie, dotrzeć do określonego poziomu w danej grze, czy uwolnić jednocześnie trzy chuzzle. Sterujemy wyłącznie za pomocą myszki. Aby przesunąć dany rząd, naciskamy lewym przyciskiem na danego chuzzla, a następnie przesuwamy go w górę, w dół, w lewo lub prawo w zależności od tego w jakie miejsce chcemy go umieścić.

 Oprawa audiowizualna trzyma dobry poziom. Grafika jest kolorowa, efektownie wyglądają również wszelkiego rodzaju wybuchy. Nie mogę również nic zarzucić muzyce oraz wszelkim dźwiękom pojawiającym się w grze. Na każdą odmianę chuzzli przypada jeden utwór. Dodatkowo autorzy dodali możliwość pobawienia się ze stworkami. Poprzez klikanie na nie, robią różne zabawne rzeczy.

 Produkcja firmy Pop Cap jest dobrą i przyjemną grą, która potrafi przyciągnąć do monitora na dłuższą chwile, jednak momentami jest zbyt prosta, dlatego uważam, że ocena 4 będzie uczciwa.

Może Ci się spodobają

Ball Droppings Temporal Blocks 2001
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 5):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2010-08-31 15:08:06
Uwielbiam chuzzle (>^.^)>
Gość
+0
2009-05-18 20:16:33
dlaczego pełnej wersji chuzzli nie można pobrać za free, albo kupić za PLN? Na każdym portalu są one do kupienia za Euro lub dolary, do tego nie wiadomo, jak wysłać pieniądze za granicę, no i drogo wychodzi po przeliczeniu
Gość
+0
2009-02-24 21:39:22
gra jest fajna ciekawa polecam ja znajomym
timcat
+0
2008-08-10 08:52:02
lipa gorsze niż pokemony

1