PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Chodor
5
Pobierz:
Dodany: 2007-08-17
Artykuł: Chodor

klimat
zróżnicowany arsenał broni
wiele poziomów
grafika
oprawa dźwiękowa
niezbyt oryginalny pomysł
INFORMACJE
Gatunek: Platformowe
Licencja: freeware
Data wydania: 1993
Pobrań: 1413
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Alien Carnage

Alien Carnage
OCEŃ
Ile razy wątek kosmitów był już poruszony w powieściach, filmach, bądź grach? Ile razy nasz glob był atakowany przez niezliczone, krwiożercze hordy obcych, które niszczyły wszystko co napotkały na swojej drodze? Oraz ileż to razy samotny wojownik wyniszczał owe hordy, aby przywrócić pokój i uratować świat od zagłady? W grze platformowej Alien Carnage również wykorzystano ten pomysł.  Rok 2030. Nastały ciężkie czasy dla ludzkości. Nasza planeta przeżywa okrutne najazdy kosmitów, którzy część mieszkańców porywają, a część zamieniają w bezmyślnych oraz krwiożerczych zombie. Zarówno policja jak i wojsko nie dają sobie rady. Lecz na szczęście jest jeden człowiek, który dzięki fantastycznemu sprzętowi oraz doskonałym predyspozycjom psychofizycznym, może nie tylko zniszczyć wojska obcych, lecz również uratować porwanych przez nich ludzi, którzy są skazani na pewną śmierć. Halloween Harry, bo o nim właśnie mowa, wyrusza na swoją najważniejszą misję – uratować naszą Planetę Matkę.  Harry, by wybawić ludzkość, zmuszony jest przejść przez cztery duże etapy (kanały, fabryka, biurowiec oraz statek obcych), które podzielone są na szereg mniejszych poziomów. Na każdym z nich spotkamy ludzi czekających na swojego wybawcę. A właśnie dotarcie do nich jest głównym celem zabawy. Oprócz ratowania ludzi czeka nas mnóstwo strzelania do zielonych zombiaków oraz obcych. Każde zakończenie epizodu kończy się oczywiście walką z tzw. bossem, na którego trzeba zazwyczaj wyłożyć więcej sił, niż na słabsze istoty. Podstawową bronią Harrego jest miotacz ognia. Na każdej planszy znajdują się również automatyczne „sklepy” z bronią, gdzie można zakupić także amunicję. By jednak zdobyć na to fundusze należy zbierać monety wypadające każdorazowo umierającemu przeciwnikowi. Bardzo ważnym elementem ekwipunku Harrego jest jego odrzutowy plecak, który umożliwia lot na wyżej położone platformy. Lecz uwaga, paliwo w jetpacku dosyć szybko się kończy, a jego brak może nam uniemożliwić dotarcie do następnego etapu.  Z omawianą grą wiąże się również ciekawa historia, ponieważ jest to produkt, który w trakcie swojej obecności na rynku zmienił tytuł. W momencie debiutu gra nosiła tytuł Halloween Harry, jednak po jedenastomiesięcznej obecności na rynku wydawca stwierdził, że tytuł zbyt mocno kojarzy się ze świętem Halloween. Postanowiono więc zmienić ów tytuł na Alien Carnage.  W Alien Carnage grafika niestety nie zachwyca, lecz trzeba pamiętać, iż owa produkcja ma 14 lat. Klimat w niej jest nieco ponury, lecz tym bardziej wydaje się pasować do charakteru gry. Trzy poziomy trudności oraz możliwość wyboru dowolnego epizodu z pewnością przypadną do gustu tym graczom, którzy niekoniecznie są mistrzami w grach zręcznościowych. Generalnie uważam, iż warto zagrać w Alien Carnage i przypomnieć sobie dawne czasy.

Może Ci się spodobają

Sonic & Knuckles Flicky Panic Mop of Destiny Moorhuhn The Good, the Egg, and the Ugly
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 8):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2007-09-02 12:20:44
Autor recenzji musiał się namęczyć :)
Gość
+0
2007-08-19 15:13:48
Grafika jest w porządku, więc nie rozumiem, czemu autor tak na nią narzeka. Może ma tyle lat co ta produkcja? (poprawcie błędy w tej recenzji! - "orginalny", początek jednego akapitu "[aHarry" - chociaż może tak miało być albo tak jest tylko u mnie).
Gość
+0
2007-08-17 16:44:39
powinniscie wszystkie gry oceniac na zloto by bylo wiecej ściągnięć

[Jak zaczną nam płacić od ilości pobrań, to się zastanowimy. - Kola256]

Gość
+0
2007-08-17 14:16:52
Sea "Może to tylko moje zdanie... " na pewno nie jest to tylko Twoje zdanie. To jakby ocenić nisko quake 1 bo grafika jest na dzień dzisiejszy cienka, nie ma zaawansowanej fizyki i sztucznej inteligencji, brak możliwości obsługi pojazdów i brak rozbudowanego scenariusza. Grałem w to dość dawno temu i wspominam grę bardzo dobrze. Jak dla mnie srebro minimum.
Gość
+0
2007-08-17 12:04:23
he he, pamietam jak w nia gralem kiedy wyszla w 1993 :D
Gość
+0
2007-08-17 09:14:17
Nie rozumiem, czemu ta świetna, stara gra dostała brąz... Jak na swoje czasy miała dobrą oprawę, a pomysł był wówczas bardziej oryginalny (choć nie do końca). Gra miała świetny klimat, imho na złoto zasłużyła. Nie można dawać starej grze minusów, które nie są ponadczasowe, chyba że oprawa byłaby zła również 14 lat temu. Ale jest odwrotnie, ja bym zaliczył grafikę jak najbardziej do plusów gry. Uważam, że gra jest skrzywdzona, ale cóż ja poradzę na to? Może to tylko moje zdanie...

[Moim zdaniem Alien Carnage zasługuje na brąz. Jest o wiele mniej grywalna niż Bio Menace. - Kola256]

1