PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Eugen
2
Pobierz:
Dodany: 2010-11-23
Artykuł: Eugen

dobry odstresowywacz
INFORMACJE
Gatunek: Platformowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2010
Pobrań: 200
Producent: Blak
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
Autora: ambrea, mario, murek
INNE Z TEMATU

 

Ambrea 2

Ambrea 2 Ambrea 2 Ambrea 2
OCEŃ
FILM

Zły czarnoksiężnik postanowił zamienić ludzi w kamienne posągi. Czy to wystarczający powód, żeby go zniszczyć? Tak zdecydował nasz mały bohater, nie próbując nawet zrozumieć postępowania owego maga. A chyba nie muszę przypominać, że w dziejach świata (mniej lub bardziej zmyślonych) był już taki jeden co ludzi w posągi zamieniał. Co prawda nie masowo, ale jedną osobę i nie w kamień, ale sól, lecz tak zostało zapisane.

Mniejsza z tym jaka jest fabuła, bo według mnie, jeśli ta sprowadza się do motywu, dla którego bohater zmierza z lewej strony ekranu na drugą, to jakby jej nie było. Jak przystało na platformówkę będącą klonem Mario, po drodze zabija się wszystkie napotkane stworzenia, zbiera monetki i rozbija głową kolorowe murki. To znaczy, z pewnością byłyby kolorowe, gdyby gra była pokazana w kolorach innych niż czarny i biały. Do przemierzenia jest 5 światów, każdy podzielony na kilkanaście mniejszych lub większych etapów. Bez rewelacji.

Sympatyczna muzyczka pozwala znośnie przetrwać godzinę, którą spędzimy na dotarciu do zamku czarnoksiężnika i pokonaniu go. Trzeba to zrobić sprawnie, bo taka funkcja jak "zapisz grę" tutaj jest niedostępna. O ile jego słudzy (bossowie na końcach etapu) nie stanowią większego problemu, z samym Złym nie pójdzie tak łatwo. Ale przecież wszystko zależy od zręcznych paluszków. Jeśli je posiadacie, a w zestawie także chęci na krótką platformówkę, Ambrea 2 jest w sam raz dla was.


Może Ci się spodobają

Eternal Daughter Dungeon Rider Furry 2
KOMENTARZE

Wynik działania (9 + 7):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2010-11-26 20:56:10
miało być "po każdym etapie ZAMIAST zapisu stanu gry"
Gość
+0
2010-11-26 20:54:04
Trochę krótka recenzja i niedokładna. W grze, jak pisze recenzent niema seve'wów, ale to wcale nie znaczy, że trzeba ją za jednym razem przejść całą, ponieważ po każdym etapie zapisu stanu gry dostajemy kod poziomu.

Sama gierka wydaje mi się zbyt prosta, ale fajnie imituje platformówki z poczciwego GameBoya (chodzi o grafikę oraz efekty dźwiękowe podczas gry, bo muzyka to już zwykłe midi, odgrywane na syntezatorze zainstalowanym w systemie).
Gość
+0
2010-11-23 11:56:48
W Mitologii była taka jedna Meduza co swoim spojrzeniem zamieniała ludzi w kamień (kamienne posągi), albo chociażby bazyliszek... Czy ktoś próbował zrozumieć motywację tych postaci?

1