PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
3
Pobierz:
Dodany: 2012-03-26
Artykuł: Jan Giemza

lepsze od poprzedniczek
wciąga
zmiany na plus
ciut za prosta
dużo dodatkowo płatnej zawartości
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2012
Pobrań: 166
Producent:
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Angry Birds Space (iPad)

Angry Birds Space (iPad) Angry Birds Space (iPad) Angry Birds Space (iPad)
OCEŃ

 

Premierę Angry Birds Space poprzedziła gigantyczna kampania reklamowa – nie przypominam sobie, żeby wcześniej w promocję gry komputerowej zaangażowana była NASA czy National Geographic. I choć zabijanie prosiaków stało się jeszcze fajniejsze niż w poprzednich częściach, zabawę psuje świadomość, że Rovio na każdym kroku próbuje wydoić cię z pieniędzy.

 

Irytuje już to, że za grę na każdej platformie trzeba zapłacić oddzielnie: a to, co na iPhonie kosztuje dolara, nie wiedzieć czemu na PC jest już warte siedem razy tyle. To niestety nie wszystko: wystarczy pograć kilkadziesiąt minut, by przekonać się, że część premierowych poziomów została zablokowana i trzeba dopłacić za nie dodatkowe 0,99$. Zadziwiające: tyle się słyszy głosów krytyki na tzw. "0-day DLC", a mimo to niektórzy twórcy wciąż uważają, że to dobra, uczciwa praktyka. Ponadto gra zachęca nas do wykupywania specjalnego ptaka, który pomaga ukończyć szczególnie skomplikowane poziomy. Promocja: 80 sztuk za jedyne 2,99$!

 

Niestety, tego typu zagrywki sprawiają, że nie mogłem wystawić Angry Birds Space wyższej oceny. A szkoda, bo rozgrywka naprawdę wciąga. Precyzyjne kontrolowanie lotu ptaków jest znacznie trudniejsze niż w poprzednich odsłonach: w przestrzeni kosmicznej nie ma bowiem grawitacji, a jeśli ptak wejdzie w atmosferę jednej z miniplanet, zaczyna wokół niej krążyć, stopniowo zbliżając się do ziemi (przez małe "z"). Jednocześnie etapy zaprojektowano w taki sposób, żeby to umiejętności gracza grały pierwsze skrzypce, a nie zwykłe szczęście. Przypadły mi do gustu również poziomy specjalne, a świńscy bossowie są powiewem świeżości, którego seria bardzo potrzebowała.

 

Nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że Angry Birds Space celuje raczej w nowych graczy niż weteranów. Produkcja nie jest szczególnie wymagająca (chyba że koniecznie chcemy zdobyć trzy gwiazdki na każdym etapie), a sposób ukończenia poziomu zwykle narzuca się sam. Być może zmieni się to wraz z zapowiedzianymi aktualizacjami: miejmy nadzieję, że chociaż część z nich zostanie udostępniona bezpłatnie.

 

Wizualnie to ten sam wysoki poziom, co zawsze. Grę testowaliśmy na najnowszym iPadzie i trzeba przyznać, że przy rozdzielczości 2048x1536 czujesz się, jakbyś trzymał w dłoniach błyszczący kawałek papieru.

 

W skrócie: dla osób, które nie miały dotychczas styczności z Angry Birds, to pozycja obowiązkowa. Wszyscy inni będą się również nieźle bawić, ale tak naprawdę niewiele stracą, jeśli kosmiczny rozdział wojny ptaków z prosiakami po prostu sobie odpuszczą.


Może Ci się spodobają

PacMario Bombermania Zoo Escape
KOMENTARZE

Wynik działania (9 + 5):

Regulamin
Gość:
FreeMan09
+0
2012-03-27 23:46:12
Polecam tryb - "Danger Zone". Przeszedłem cały i muszę powiedzieć, że jest rewelacyjny.

1