PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
5
Pobierz:
Dodany: 2012-03-04
Artykuł: Jan Giemza

tower offense!
budzi emocje
coś świeżego dla fanów gier taktycznych
lepsze w małych dawkach
sztampowa fabuła
INFORMACJE
Gatunek: Strategiczne
Licencja: shareware
Data wydania: 2011
Pobrań: 328
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Anomaly: Warzone Earth

Anomaly: Warzone Earth Anomaly: Warzone Earth Anomaly: Warzone Earth
OCEŃ

 

Dobre i polskie.

 

Tak naprawdę cała recenzja mogłaby sprowadzić się do wezwania: kupujcie, pobierajcie i grajcie. Ale skoro już tu jesteście, postaram się wytłumaczyć pokrótce, dlaczego produkcja warszawskiej ekipy 11 bit studios bije rekordy popularności na iOS-ie, a i wersja PC może poszczycić się średnią ocen powyżej 80%.

 

Kluczowy na pewno okazał się pomysł, żeby odwrócić zasady popularnego gatunku tower defense i to graczowi oddać pod kontrolę oddział próbujący przebić się przez ostrzał wieżyczek. W praniu sprawdza się to lepiej niż Vizir: rozgrywka jest emocjonująca i wymaga ciągłego skupienia – chwila nieuwagi, złe rozplanowanie trasy i lądujemy na ostatnim checkpoincie. Z tego powodu Anomaly: Warzone Earth lepiej przyjmować regularnie w małych dawkach.

 

Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości na ulicach Bagdadu i Tokio, które najwyraźniej nie przypadły do gustu wrogo nastawionym przybyszom z kosmosu. Każda misja wygląda podobnie: bierzesz pod dowództwo niewielki oddział, ustalasz optymalny przebieg trasy i z pomocą licznych "ułatwiaczy" (naprawiania, zasłony dymnej itd.) próbujesz bezpiecznie przeprowadzić swoją ekipę do ustalonego punktu. 

 

Jeśli twoje ambicje sięgają poza poziom "łatwy", czeka cię wyczerpująca walka o przetrwanie. O tym, jaka jest stawka, przypominają stale głosy z centrali oraz "epicki" (choć dość powtarzalny) soundtrack, który równie dobrze mógłby przygrywać w Call of Duty. W sumie twórcy przygotowali kilkadziesiąt misji i kilka trybów zabawy – nudzić się z pewnością nie będziecie.

 

Anomaly: Warzone Earth spodoba się każdemu miłośnikowi strategii: sporo tu świeżych i sprawnie zaimplementowanych pomysłów. Jeśli jeszcze nie grałeś, jak najszybciej nadrób zaległości, warto!


Może Ci się spodobają

Trash Deep Quest Sudden Strike II
KOMENTARZE

Wynik działania (1 + 8):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2013-01-10 12:49:10
Szczerze to nie jestem za takimi grami , ale sama taktyka jest ciekawa i bardzo udana

1