PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Eugen
3
Pobierz:
Dodany: 2005-01-22
Artykuł: Eugen

INFORMACJE
Gatunek: Strategiczne
Licencja: freeware
Data wydania: 2004
Pobrań: 2095
Producent: Jon Dart
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Kilku graczy przy 1 komputerze, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Arasan

Arasan
OCEŃ
Szachy to jedna z najstarszych planszowych gier strategicznych świata. Nic dziwnego, że doczekały się ogromnej liczby komputerowych wersji, mimo że zasady są niezmienne od lat. Programy szachowe różnią się od siebie wyglądem, dodatkowymi opcjami, ale nader wszystko umiejętnością rozgrywania partii.

 Arasan potrafi nie tylko grać na wysokim poziomie, ale również używać algorymtów pobranych z sieci (czyli korzystać z innych programów szachowych). Na szczęście poziom trudności można nieznacznie zmodyfikować poprzez zmianę czasu przewidziane na ruch komputera. Można to robić w obu przypadkach - gdy krzemowy przeciwnik jest za słaby lub za mocny.

 Dla tych bardziej początkujących, przewidziano uzyskanie wskazówki. Przy każdym ruchu można o takową prosić, co nie znaczy, że grając z komputerem łatwo się wygra. Ale pozwoli to na uzyskanie lepszego pola widzenia, ponieważ sztuczna inteligencja nie robi głupich ruchów, będących główną przyczyną porażek ludzi.

 Niezwykle przydatną opcją, szczególnie dla większych entuzjastów szachów, jest możliwość zapisu partii w standardzie pgn (Portable Game Notation), obsługiwany przez większość graficznych interfejsów szachowych - można je otwierać w innych programach. Dzięki temu Arasan to wspaniały program do nauki i zabawy, mimo słabej oprawy graficznej. Ale przecież nie to się w szachach liczy.  Aktualna wersja, z grudnia 2004 to 8.3. Jeśli chodzi o screena, to jest zniekształcony przez niestandardowy rozmiar. Naprawdę gra wygląda o wiele lepiej ;-).

Może Ci się spodobają

Aevum Obscurum Westward Funny Chess
KOMENTARZE

Wynik działania (9 + 8):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2006-04-18 17:05:19
Przylozcie sie... Ta gra nie zajmuje 0mb na platformie linux :P [Wszystko w swoim czasie. Opcja ściągania na inne platformy jest całkiem nowa i zanim ktoś przeleci te 700 recenzji to troszkę minie... - dop. NIC]
Gość
+0
2005-02-06 15:16:43
co się czepiasz fajna jest
Gość
+0
2005-01-24 16:40:28
Gierka nie jest zła,ale mogli by zrobić w 3D

1