PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Alinoe
5
Pobierz:
Dodany: 2009-07-27
Artykuł: Alinoe

Grafika
Grywalność
Mapy
Czasami zbyt głośne dźwięki
INFORMACJE
Gatunek: Strzelanki
Licencja: freeware
Data wydania: 2009
Pobrań: 10888
Dystrybutor: Brak
Wymagania sprzętowe:
Pentium III 500mhz, GeForce 1 lub lepsza, 192MB ramu
Dodatkowe opcje:
Internet/LAN, Edytor poziomów, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

AssaultCube

AssaultCube AssaultCube AssaultCube
OCEŃ
Od czasów Wolfensteina 3D FPSy są jednym z najpopularniejszych gatunków gier. Praktycznie każdy fan komputerowej rozrywki potrafi wymienić największe tytuły, takiej jak Unreal, Doom, czy Quake. Może się wydawać, że obecność takowych tuzów hamuje rozwój tego gatunku w kręgach freeware'owych. Nic bardziej mylnego.

 AssaultCube jest samodzielną multiplayerową modyfikacją gry Cube, która jest jedną z najbardziej znanych darmowych strzelanek. Gra nastawiona jest znacznie na rozgrywkę po sieci, choć do naszej dyspozycji oddano również boty.

  Powinienem teraz opisać wszelkie standardowe elementy dla FPSa i... tak zrobię, gdyż AssaultCube jest w żaden sposób nie wykracza poza standardy, jednak każdy element dopracowany jest znacznie.

 Zacznijmy od bardzo ważnej oprawy audiowizualnej. Ta, jak na wagę pliku instalacyjnego i wymagania jest niesamowita. Tekstury są ostre i wyraźne, elementy otoczenia wystarczająco szczegółowe, i tylko animacje postaci odrobinę kuleją. Oprawa audiowizualna jest na poziomie bardzo dobrym. Odgłosy wystrzałów są świetne (choć dźwięk karabinu maszynowego jest w moim odczuciu odrobinę za głośny), choć jęki umierających nie są zbyt sugestywne.

 Osobno w oprawie graficznej muszę powiedzieć o mapach, gdyż są one zaprojektowane fenomenalnie. Są wystarczające pokomplikowane by dostarczyć możliwość taktycznego kombinowania, a na tyle proste by nie dało się na nich zgubić. W czasie mojej przygody nie spotkałem się również z 2 zbliżonymi wyglądem poziomami, co jest znacznym plusem.

 Różnorodność map powiększa wbudowany ich edytor (można go używać także w dwójkę, przez internet), co wraz z niewielkim rozmiarem plików z mapami pozwala nam je pobierać w momencie kiedy dołączamy na serwer. Świetna robota i wykonanie.

 Tryby gry także są standardowe, a konkretnie deathmatch, polegający na wybiciu wszystkiego co się rusza, capture the flag, którego celem jest przeniesienie flagi przeciwnika do naszej bazy, one shot, one kill w którym dostajemy do ręki jedynie snajperkę i musimy przeżyć z 1hp, oraz last swiss standing, w którym wszyscy ganiają się po planszy jedynie z nożami granatami, co wygląda dość zabawnie. Istnieją jeszcze 2 tryby związane z flagami, ale sprowadzają się one prawie do tego samego co CTF, lecz trzeba albo trzymać swą flagę jak najdłużej, albo flagę przeciwnika. Ot, nic skomplikowanego i reguły łatwo ogarnie nawet osoba nie grająca nigdy w tego typu gry.

 Kolejne na liście do omówienia jest uzbrojenie. Tego jest już odrobinkę za mało, bo jedynie 4 sztuki broni głównej (karabin szturmowy, UZI, snajperka i strzelba) oraz nóż, pistolet i granaty. Na planszach idzie znaleźć także pas dający nam 2 szybkostrzelne pistolety, jednak wbrew pozorom nie jest to tak skuteczne jak się wydaje. Zapomniałbym dodać, broń możemy zmienić przed każdym respawnem, nie znajdujemy jej na mapach. Na nich możemy znaleźc tylko pancerz, apteczki lub amunicję.

 Najważniejszą rzeczą jednak jest grywalność. Ta, przez szybkie tempo gry jest zabójcza. Frajda płynąca z zabijania kolejnych przeciwników jest ogromna, a rzadko kiedy trzeba po śmierci czekać więcej niż 5 sekund żeby wrócić do akcji. Trzeba ciągle być w ruchu, rozglądać się, skakać, i być uważnym, bo ktoś z wrogiego teamu może zaskoczyć nas kiedy tego najmniej się spodziewamy.

 Jak widać zachwalam tą grę, ale to dlatego bo naprawdę jest za co. Każdemu kto szuka szybkiego online'owego shootera w którego można zagrać zarówno szybkie 5 minut jak i parogodzinną sesję, polecam AssaultCube. Sam wracam do gry, znajdziecie mnie pod nickiem Alinoe.

Może Ci się spodobają

Brigades Amnesia: The Dark Descent Glaxium
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 8):

Regulamin
Gość:
behavior_123
+0
2014-07-28 14:58:25
Może ta gierka jest dobra. Nie wiem.
Gość
+0
2012-01-31 21:35:04
lepsze od cs
Gość
+0
2011-08-13 16:09:20
jak to pobrac?
mario64
+0
2011-05-11 22:41:24
gra dużo lepsza niż cs moim zdaniem, bardziej dopracowana, więcej zależy od skilla plajera niż od głupiego trafu jak to bywa w cs
Gość
+0
2011-05-09 21:19:43
,,gra jest spoko prawie lepsza niż cs'' śmiech na sali .... cube assult to słaba gra strasznie sztywna 0 fizyki ,słabe tekstury ,plusem jest tylko jakaś tam grywalność i możliwość tworzenia własnych map, lepjej porarać cube sauerbraten toper edition tez drmowa i o niebo lepsza o swoich poprzedników cube, i assult cube.
Gość
+0
2010-11-11 13:49:36
Moze ktos polecic jakis serwer.
A propo gry jest NIEZlA
Gość
+0
2010-11-06 18:18:07
nawet nawet
Gość
+0
2010-09-07 15:46:07
gra jest spoko prawie lepsza niż cs
Drwal13PL
+0
2010-08-02 20:11:14
Gra jest bardzo dobra jak na zrobiona przez amatora. Od czasu do czasu jak mi sie Wolf ET nudzi to sobie to włączam. I powiem że można spotkać teamkillerów co porządnie potrafią wnerwić :P
DW12
+0
2010-04-28 20:04:55
Gra jest ekstra,polecam

1 2 3 4 Następna