PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
5
Pobierz:
Dodany: 2012-05-13
Artykuł: Jan Giemza

patrz: argumenty w recenzji
nie stwierdzono
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2011
Pobrań: 289
Producent: Supergiant Games
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Bastion

Bastion Bastion Bastion
OCEŃ

 

Podobnie jak budowany przed oczami Kida świat Caelondii, Bastion pojawił się znikąd. I z miejsca zawładnął naszymi sercami. To jedna z najlepszych produkcji niezależnych ubiegłego roku – wyróżniona na Independent Games Festival i Game Developers Conference, wysoko oceniana tak przez graczy, jak i krytyków.

 

Oto pięć najważniejszych powodów, dla których i ty powinieneś zagrać w Bastion.

 

1. To rasowy hack'n'slash

Jest tu wszystko: widok izometryczny, mordercze bronie, potężne umiejętności oraz hordy przeciwników do wybicia. Możemy na zmianę korzystać z broni białej lub długodystansowej – jednak zdobyty na samym początku młot i łuk szybko zamieniamy na coś groźniejszego, np. maczetę lub miotacz ognia. Każdą broń "czuć" nieco inaczej i jest skuteczniejsza przeciw konkretnemu rodzajowi przeciwników. Od ciebie zależy, które narzędzie zniszczenia sprawi ci najwięcej radości.

 

2. Wyjątkowe prowadzenie fabuły

Do dziś pamiętam najciekawszą postać z Larry 7. Narratora. Choć ani razu nie zobaczyliśmy jego twarzy, towarzyszył nam przez całą rozgrywkę, trafnie komentując poczynania bohatera. Bastion również korzysta z tego pomysłu – z rewelacyjnym skutkiem. Dzięki temu stosunkowo prosta rozgrywka nabiera fabularnej głębi. Spokojnie: żadnych spoilerów, pozostawiamy wam odkrywanie świata i mierzenie się z trudnymi wyborami.

 

3. Dodatkowa zawartość

Nie mam tu na myśli DLC, ale zadania poboczne, którymi możemy zająć się w przerwach między misjami. Warto poświęcić nieco czasu na ich ukończenie, żeby zdobyć specjalne nagrody. Zwłaszcza że są ciekawe i zróżnicowane: czasem chodzi o to, by pokonać określoną liczbę fal przeciwników, kiedy indziej musimy wykazać się celnością lub szybkością w sianiu pożogi. Za zdobyte we wszystkich misjach "fragmenty" – tutejszy rodzaj waluty – rozbudowujemy naszą kwaterę główną, czyli tytułowy Bastion. Każdy budynek ma konkretne przeznaczenie. Przykładowo, destylarnia pozwala warzyć mikstury, arsenał – kupować broń, a świątynia na różne sposoby zwiększać (!) poziom trudności. Oczywiście w zamian za dodatkowe doświadczenie i "fragmenty". 

 

4. Oprawa

Grafika – choć w pełni 3D – zachowuje specyficzny klimat, właściwy dla produkcji dwuwymiarowych. Przede wszystkim jednak świat stworzony przez magików z Supergiant Games zachwyca swoim pięknem – i uwierzcie, że w ruchu wygląda to jeszcze lepiej niż na screenach. Podobnie muzyka, skomponowana przez Darrena Korba, pozostaje w pamięci na długo, dzięki nietypowemu połączeniu delikatnych egzotycznych dźwięków z mocnymi bitami.

 

5. New Game+

Jeśli kilka(naście) godzin spędzonych z grą to dla ciebie zbyt mało, twórcy przygotowali tryb "new game+", w którym raz jeszcze przechodzimy kampanię, startując jednak ze wszystkimi zdobytymi punktami i przedmiotami. Rozgrywka jest oczywiście dużo trudniejsza, a podczas rozgrywki wprowadzono liczne modyfikacje: te bardziej subtelne (jak zmiany pojedynczych linii dialogowych) i mniej (nowe wyzwania i ulepszenia).

 

Oczywiście każdy znajdzie własne powody, dla których polubi Bastion. Produkcja Supergiant Games na każdym kroku zachwyca pomysłami oraz ich realizacją – aż strach pomyśleć, co studio mogłoby stworzyć, gdyby dysponowało większymi środkami. Dlatego jeśli szukasz dobrej inwestycji, lepiej nie mogłeś trafić.


Może Ci się spodobają

Knytt The Settlers: Smack a Thief Monster Park Madness
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 5):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-05-18 19:14:26
Niesamowicie szybka recenzja -.-

1