PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
5
Pobierz:
Dodany: 2012-05-13
Artykuł: Jan Giemza

patrz: argumenty w recenzji
nie stwierdzono
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2011
Pobrań: 291
Producent: Supergiant Games
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Bastion

Bastion Bastion Bastion
OCEŃ

 

Podobnie jak budowany przed oczami Kida świat Caelondii, Bastion pojawił się znikąd. I z miejsca zawładnął naszymi sercami. To jedna z najlepszych produkcji niezależnych ubiegłego roku – wyróżniona na Independent Games Festival i Game Developers Conference, wysoko oceniana tak przez graczy, jak i krytyków.

 

Oto pięć najważniejszych powodów, dla których i ty powinieneś zagrać w Bastion.

 

1. To rasowy hack'n'slash

Jest tu wszystko: widok izometryczny, mordercze bronie, potężne umiejętności oraz hordy przeciwników do wybicia. Możemy na zmianę korzystać z broni białej lub długodystansowej – jednak zdobyty na samym początku młot i łuk szybko zamieniamy na coś groźniejszego, np. maczetę lub miotacz ognia. Każdą broń "czuć" nieco inaczej i jest skuteczniejsza przeciw konkretnemu rodzajowi przeciwników. Od ciebie zależy, które narzędzie zniszczenia sprawi ci najwięcej radości.

 

2. Wyjątkowe prowadzenie fabuły

Do dziś pamiętam najciekawszą postać z Larry 7. Narratora. Choć ani razu nie zobaczyliśmy jego twarzy, towarzyszył nam przez całą rozgrywkę, trafnie komentując poczynania bohatera. Bastion również korzysta z tego pomysłu – z rewelacyjnym skutkiem. Dzięki temu stosunkowo prosta rozgrywka nabiera fabularnej głębi. Spokojnie: żadnych spoilerów, pozostawiamy wam odkrywanie świata i mierzenie się z trudnymi wyborami.

 

3. Dodatkowa zawartość

Nie mam tu na myśli DLC, ale zadania poboczne, którymi możemy zająć się w przerwach między misjami. Warto poświęcić nieco czasu na ich ukończenie, żeby zdobyć specjalne nagrody. Zwłaszcza że są ciekawe i zróżnicowane: czasem chodzi o to, by pokonać określoną liczbę fal przeciwników, kiedy indziej musimy wykazać się celnością lub szybkością w sianiu pożogi. Za zdobyte we wszystkich misjach "fragmenty" – tutejszy rodzaj waluty – rozbudowujemy naszą kwaterę główną, czyli tytułowy Bastion. Każdy budynek ma konkretne przeznaczenie. Przykładowo, destylarnia pozwala warzyć mikstury, arsenał – kupować broń, a świątynia na różne sposoby zwiększać (!) poziom trudności. Oczywiście w zamian za dodatkowe doświadczenie i "fragmenty". 

 

4. Oprawa

Grafika – choć w pełni 3D – zachowuje specyficzny klimat, właściwy dla produkcji dwuwymiarowych. Przede wszystkim jednak świat stworzony przez magików z Supergiant Games zachwyca swoim pięknem – i uwierzcie, że w ruchu wygląda to jeszcze lepiej niż na screenach. Podobnie muzyka, skomponowana przez Darrena Korba, pozostaje w pamięci na długo, dzięki nietypowemu połączeniu delikatnych egzotycznych dźwięków z mocnymi bitami.

 

5. New Game+

Jeśli kilka(naście) godzin spędzonych z grą to dla ciebie zbyt mało, twórcy przygotowali tryb "new game+", w którym raz jeszcze przechodzimy kampanię, startując jednak ze wszystkimi zdobytymi punktami i przedmiotami. Rozgrywka jest oczywiście dużo trudniejsza, a podczas rozgrywki wprowadzono liczne modyfikacje: te bardziej subtelne (jak zmiany pojedynczych linii dialogowych) i mniej (nowe wyzwania i ulepszenia).

 

Oczywiście każdy znajdzie własne powody, dla których polubi Bastion. Produkcja Supergiant Games na każdym kroku zachwyca pomysłami oraz ich realizacją – aż strach pomyśleć, co studio mogłoby stworzyć, gdyby dysponowało większymi środkami. Dlatego jeśli szukasz dobrej inwestycji, lepiej nie mogłeś trafić.


Może Ci się spodobają

All the King's Men Brave Piglet Odlotowa Farma 2: Pizza Party
KOMENTARZE

Wynik działania (6 + 2):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-05-18 19:14:26
Niesamowicie szybka recenzja -.-

1