PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Eugen
1
Pobierz:
Dodany: 2006-04-28
Artykuł: Eugen

krótka
INFORMACJE
Gatunek: Strzelanki
Licencja: freeware
Data wydania: 2006
Pobrań: 693
Producent: Z2 Games
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język:
INNE Z TEMATU

 

Cognizance

Cognizance Cognizance Cognizance
OCEŃ
Cognizance to intrygujące połączenie gry zręcznościowej, strzelanki i rpg. Bohaterem jest mag, który przemierza (a raczej próbuje nadążyć za przewijanym ekranem) rozległe równiny niszcząc na swojej drodze hordy różnorodnych przeciwników - osy, latające pająki, osły, bliżej niezidentyfikowane mutanty i wiele innych. Jest ich całe mnóstwo i gdyby nie porozmieszczane na planszy działa laserowe, czasem byłoby ciężko się przebić.

 Czarodziej na początku używa tylko ognistej kuli, jednak z czasem, zabijając "odpowiednie" istoty, może zwiększyć swoje umiejętności. Zdobywane punkty nie służą jedynie do zdobycia wyższego miejsca w lokalnym rankingu, ale uzyskania wyższych stopni doświadczenia - a to za sprawą otrzymywanych cech przy każdym nowym poziomie. W pierwszym i trzecim etapie, w górnej części ekranu znajdują się kwadraty (ich liczba zależna jest od stopnia trudności), które zapełniają się cyframi zabitych wrogów - większość z nich "nosi" na sobie numer od 0 do 9. Kiedy wszystkie kwadraty będą pełne, mag otrzymuje dodatkowe punkty doświadczenia, a jeśli w którymś z nich był wpisany bonus, np. zwiększenie siły strzału, spełnia się on z procentem wartości kwadratu (np. +5%). Ale nie ma się co przejmować liczbami, tylko strzelać do wszystkiego co się rusza, a lepsze zdolności same przyjdą. W drugim i czwartym etapie trzeba wykazać się umiejętnością literowania (angielskich) słów. Nie nalezy strzelać do tych istot, które mają na sobie poprawnie napisane słowo, bo mogą oddać (strzelić czymś lub zaszarżować), a bohater gry nie będzie miał możliwości podleczenia się później, więc warto na to uważać.

 Może i Cognizance nie ma wybitnej grafiki, a chwila zranienia się czarodzieja to jakaś pomyłka, ale ma ciekawy pomysł, uzupełniony miłą dla ucha muzyczką i efektami dźwiękowymi. Nieczęsto bowiem widzi się grę, która uczy amerykańskie dzieci trudnych słów (lista jest w pliku tekstowym, który można dowolnie edytować). Szkoda tylko, że produkcja Z2 Games jest taka krótka, a wygląd końcowego bossa woła o pomstę do nieba, bo mogło by być naprawdę nieźle. A tymczasem tylko brąz.

Może Ci się spodobają

Arcadrome Chromium B.S.U. Sauerbraten
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 5):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2007-08-25 07:50:51
PtasiGrypa -> Raczej "ściąga" - myślę że możesz sobie do tego pliku tekstowego z słowami wpisać POPRAWNE polskie zwroty :P
Gość
+0
2006-05-02 20:48:44
dopiero mi sie scioga ale mam nadzieje ze gra fana bedzie
Gość
+0
2006-04-30 12:54:56
Fajna gra!!!!!!!!!! Nie będe się rozpisywał, a grę oceniam +4/5
Gość
+0
2006-04-29 20:16:29
ej no jak w to mozna wogle grac? do ...
Gość
+0
2006-04-29 11:18:11
Może być fajne...

1