PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Sea
3
Pobierz:
Dodany: 2007-05-16
Artykuł: Sea

stylizowana grafika
dźwięki
uzbrojenie
grywalność
niezła muzyka
nierówna jakość muzyki (zdarzają się utwory źle wykonane)
niedopracowane skrypty niektórych akcji
ro
INFORMACJE
Gatunek: Strzelanki
Licencja: freeware
Data wydania: 2004
Pobrań: 1514
Producent: Fallen Angel
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Commando

Commando Commando Commando
OCEŃ
Pewnie wiele osób zna stare, kultowe tytuły takie jak "Contra" czy "Cannon Fodder". Ostatnio w poszukiwaniu darmowych relaksatorów natrafiłem na małą, lecz bardzo dobrą grę, która przywołuje wspomnienia z dawnych lat. Jest to "Commando" - sympatyczna strzelanka 2D z elementami platformowymi, w której sterujemy żołnierzem mającym za zadanie odebrać terrorystom ładunki jądrowe. Nie jest to produkcja wybitna, ale niemal wszystkie elementy zostały wykonane na dość wysokim poziomie. Grafika "Commando" jest stylizowana na old-school, co nadaje grze wyjątkowy klimat. Mimo prostoty wszelkie elementy są dopracowane - sceneria, obiekty i pojazdy zostały wykonane piksel po pikselu. Jedyną rzeczą odstającą od reszty jest tło wodospadu, w którym woda wisi w powietrzu, jakby zatrzymała się w czasie. Animacjom postaci natomiast nic nie można zarzucić; z przyjemnością patrzyłem, jak ostrzeliwani przeze mnie i moich ludzi wrogowie padają martwi na ziemię. Dźwięki w grze są realistyczne (szczególnie odgłosy broni); wprowadzają lekki powiew świeżości, co wychodzi grze na dobre - brakuje tylko udźwiękowienia pojazdów. Z muzyką natomiast jest nieco gorzej. Jest wprawdzie wiele utworów wpadających w ucho, lecz są też pewne wyjątki, w których zdecydowanie przesadzono z ilością basów i elektrycznych gitar. Grywalność "Commando" jest bardzo wysoka. Elementem, który nieco upodabnia tę pozycję do "Cannon Fodder" jest pomoc kolegów z armii. Sceny, w których otrzymujemy wsparcie, budują ciekawą, bitewną atmosferę, jednak są oskryptowane - wykonanie nie przewidzianych przez twórców czynności ujawnia tę wadę, gdyż niekiedy prowadzi to do dziwnych sytuacji. Do gustu przypadło mi wykonanie uzbrojenia: jest kilka rodzajów broni ręcznej, a moje ulubione zabawki to strzelba i miotacz ognia. Brakuje tu jedynie jakiejkolwiek kontroli rzucania granatów (można je wyrzucić tylko pod kątem 45 stopni). To sprawia, że stają się mało użyteczne, szczególnie w korytarzach, gdzie wymagana jest większa precyzja celowania. "Commando" jest produkcją, która usatysfakcjonuje zarówno fanów old-schoola, jak i osoby poszukujące relaksatora po ciężkim dniu w pracy/w szkole. Innymi słowy polecam ją wszystkim, gdyż jest to bardzo smakowity, freeware'owy kąsek. Miłego strzelania.

Może Ci się spodobają

Space Tripper Last Stand Devastro
KOMENTARZE

Wynik działania (8 + 10):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-10-22 21:57:13
Link nie działa ;/
Gość
+0
2011-03-11 11:27:32
Wiecie może jak przejść mecha w trzecim epizodzie ?
(koleś w zielonym kubraku ucieka, mech zemną walczy i podemną są działka ) pomóżcie plz xd
Gość
+0
2007-08-14 17:57:16
Szczerze rozczarowałem się uruchamiając tą grę... Przeniósłbym ją z katogerii "strzelanki" do platformerów bo według mnie jest to jej typowy przedstawiciel. Ale nie czepiając sie powyższych szczegółow, można w tą gre pograć i pokojnie zasługuje na srebro.
Gość
+0
2007-07-27 19:26:48
Fallen Angel robią gry w Multimedia Fusion.
Gość
+0
2007-06-08 10:44:03
Gra się dobrze zapowiada (tak jak i inne gry Fallen Angels). Chyba se pobiorę. @Sea: Może API nie, ale Games Factory lub Click&Create raczej tak (a zwykle w tym są tworzone gry Fallen Angels).
Gość
+0
2007-06-07 14:43:57
Ściągnołem sobie i otwieram przez WinZip -patrze ,a plik jest pusty. ????????

Gość
+0
2007-05-17 15:02:08
Jestem programistą i raczej API windowsowe nie ma problemu z odróżnianiem lewego Alt od prawego, sam robię/robiłem programy działające w podobny sposób. Wiem, co mówię.

[Przepraszam że przeszkadzam, ale to nie jest czat.- Kola256]

Gość
+0
2007-05-17 12:39:52
O kurcze, to miałem farta :D Bo jakbym nacisnął prawy alt i enter, to na 100% nie sprawdziłbym lewego ;p Przypadek sprawił, że nacisnąłem lewy alt + enter (a może ja zawsze naciskam lewy alt i enter ? :| :P). Swoją drogą, to jest ciekawe. Z reguły jest problem, żeby odróżnić lewy klawisz (alt, shift, ctrl) od prawego... A dokumentacja jest faktycznie uboga ;/
Gość
+0
2007-05-17 11:41:39
W grach zwykle naciskam prawy Alt + Enter i zwykle działa, ale nie w tej grze... Nie próbowałem lewego Alta, bo co za problem zaimplementować oba w grze? Tym niemniej mój błąd, że nie sprawdziłem obu kombinacji. Ale też twórcy są trochę winni, że dołączyli do gry szczątkową dokumentację.
Gość
+0
2007-05-17 10:00:42
"- rozdzielczość 320x240, w dodatku brak trybu pełnoekranowego" - pudło! :) Alt+Enter = upragniony tryb pełnoekranowy. Ogólnie gra zasługuje na złoto, a może nawet na platynę :D Ok, na złoto, ze względu na kilka drobnych niedoróbek (dlaczego widzę helikopter, ale go nie słyszę? ;( ). Poza tym, posiada klimat, którego z reguły w grach freeware nie udaje mi się odnaleźć.

1 2 Następna