PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Mac Bad
2
Pobierz:
Dodany: 2010-06-25
Artykuł: Mac Bad

Świetna muzyka
Niezła oprawa wizualna
Dobry silnik fizyczny
Ciekawy, choć słabo wykorzystany, pomysł na budowanie barykad
Sztywne animacje
Brak możliwości skonfigurowania sterowania
Irytujące dźwięki
Żałosna i szczątkowa fabuła
Kiepski zrealizowane strzelanie
Szybko dopadająca nuda
INFORMACJE
Gatunek: Strzelanki
Licencja: freeware
Data wydania: 2010
Pobrań: 338
Wymagania sprzętowe:
Windows /Karta graficzna z Shader Model 3.0
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Dead Wake

Dead Wake Dead Wake Dead Wake
OCEŃ
FILM
  Wśród gier freeware można często natrafić na skarby elektronicznej rozrywki, które największym tytułom ustępują zazwyczaj jedynie grafiką i/lub oprawą akustyczną. Niestety, można też rozczarować się, trafiając na produkcję ze świetnymi walorami wizualnymi, która niewiele więcej ma do zaoferowania.
„Dead Wake” należy do tej drugiej kategorii.

 Opisywany dziś przeze mnie tytuł należy do dość obszernego i lubianego gatunku strzelanek.  W tym wypadku mamy okazję postrzelać do różnej maści zombiaków, patrząc na siebie samego z lotu ptaka. Na tym polu niewiele nowego, no może poza tym, że twoim kompanem jest pies i że występuje tu dość zaawansowany silnik fizyczny, dzięki któremu większość przedmiotów całkiem realistycznie reaguje na siły na nie oddziałujące. A jest to dość ważne, gdyż ciekawą nowinką w recenzowanym tytule jest również system budowania barykad.

 Otóż każdego dnia zaczynamy na kilka minut przed zapadnięciem zmroku. W tym czasie nasi przeciwnicy zostawiają nas w spokoju, możemy więc odpowiednio się uzbroić, wyleczyć, uzupełnić amunicję, a także użyć myszki do poruszania pobliskich przedmiotów i ustawienia z nich barykady. Sam pomysł jest ciekawy, jednak jego realizacja pozostawia sporo do życzenia. Stawiane barykady są bardzo szybko przełamywane, a na dodatek często blokują możliwość strzału w znajdujące się za nimi zombie.

 Jak już jednak wspomniałem, „Dead Wake” posiada również świetny, jak na grę niekomercyjną, silnik graficzny. W ucho wpada znakomicie dobrana do ponurej atmosfery muzyka i szybkie, ciężkie kawałki towarzyszące zabijaniu (nie)umarlaków.

  Na tym jednak kończą się powody, by w ową produkcję zagrać, a zaczyna się nawał argumentów, dlaczego nie należy tego robić. Zaczynając od niesamowicie sztywnych i nienaturalnych animacji, poprzez brak możliwości konfigurowania sterowania (a domyślne poznajesz tylko z niezbyt intuicyjnie pojawiających się u góry ekranu podpowiedzi), irytujące i powtarzające się ciągle dźwięki (raniony pies ciągle piszczy jak zardzewiałe zawiasy, a główny bohater ochrypłym głosem rzuca takie żałosne teksty, że ręce opadają...), zupełnie zbędną i kiepską fabułę (w postaci niezbyt poprawnych tekstów przed każdym dniem), słabo zrealizowany system strzelania (przy tak dobrym silniku fizycznym dziwne jest, że trzeba dokładnie myszką namierzyć przeciwnika przed strzałem, gdyż inaczej kula nie trafi), aż po finałową, szybko dopadającą nudęęę, o innych babolach nie wspominając.

 Niestety, „Dead Wake” jest bardziej ciekawostką i materiałem, na którym można by zbudować grywalny tytuł, niż produkcją, która przykuje Cię sama z siebie do monitora. A szkoda, zmarnowano dość duży potencjał.

Może Ci się spodobają

No Gravity RIP: Strike Back Alien Gunner
KOMENTARZE

Wynik działania (8 + 1):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-01-31 21:26:32
jak to zinstalowac
Gość
+0
2012-01-26 18:42:51
żart jak to odinstalować to
Gość
+0
2012-01-26 18:42:11
fajne
Gość
+0
2010-10-17 12:12:32
Moze to byc tez wina karty graficznej. Jego karta może nie mieć Pixel Shader 3.0 na stronie coś o tym pisze:

System requirements: Windows / Graphics Card with Shader Model 3.0 support (for example: NVidia GEForce 6600, ATI Radeon X1300)
Mac Bad
+0
2010-06-29 02:57:04
Być może nie zainstalowałeś OpenAL, bo chyba wymaga. Jeśli zainstalowałeś, to nie mam pojęcia czemu;p
Gość
+0
2010-06-28 19:28:43
nawet sie nie uruchamia...

1