PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Serafin
4
Pobierz:
Dodany: 2006-12-28
Artykuł: Serafin

klimatyczna muzyka
prostota rozgrywki
przeciętna grafika
INFORMACJE
Gatunek: RPG
Licencja: shareware
Data wydania: 2006
Pobrań: 1222
Producent: Glen Pawley
Dystrybutor: Arcade Town
Wymagania sprzętowe:
128 MB RAM
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język:
INNE Z TEMATU

 

FastCrawl

FastCrawl FastCrawl FastCrawl
OCEŃ
FILM
„Nie szkolenie lecz chęć szczera zrobi z ciebie bohatera”, jak mawiał mój stary znajomy bard. Zwłaszcza jeśli trafiamy do miejsca gdzie spotkanie na ulicy zakutego w zbroję wojownika nikogo nie dziwi, bogowie poprzez ręce kleryków wyrywają z łap śmierci poległych towarzyszy, a niepozorny człek w śmiesznej szacie, mamrocząc pod nosem dziwne inkantacje, jest w stanie stworzyć dość gorącą kulę ognia. Jednakże na co komu byłby taki potencjał gdyby nie można go było jakoś spożytkować? Dlatego też w takim świecie nie brakuje również nigdy wyzwań, dzięki którym śmiałkowie mogą zyskać sławę, bogactwo, potęgę... kilka nowych blizn, protezę kończyny lub całkiem ładny nagrobek na miejscowym cmentarzu. I ku radości przedsiębiorców pogrzebowych chętnych na wspaniałą przygodę nigdy nie brakuje.

 FastCrawl daje nam możliwość przeniesienia się właśnie do takiego świata magii i miecza. Gra ideowo zbliżona jest do klasycznej rozgrywki poczciwego Dungeons and Dragons. Weterani starych cRPG zapewne przypomną sobie z nostalgią tytuły takie jak seria Eye of the Beholder czy Dungeon Master i charakterystyczny klimacik im towarzyszący. Jednak mimo wspólnych elementów, FastCrawl w kilku aspektach wyraźnie się od nich różni.

 Znów poprowadzimy dzielną drużynę złożoną z kilku bohaterów, znów przyjdzie nam przemierzać tajemnicze lochy, podziemia i jaskinie, znów spotkamy na swej drodze wiele przeciwności w postaci potworów i pułapek, znów zgromadzimy po drodze mnóstwo skrzących od magii cennych przedmiotów, by w końcu znów w najgłębszej pieczarze, w najdalszej i najciemniejszej komnacie, stanąć twarzą w twarz z najpotężniejszą bestią i -jak na bohaterów przystało- odrąbać jej łeb.

 Mechanika jest uproszczona do minimum, co jednych zapewne ucieszy, a innych zmartwi. Wszystkie postacie startują z ustalonymi współczynnikami, nie wybieramy żadnych zdolności, rasy, ani klasy postaci. Właściwie nie wybieramy nic, lecz dostajemy do dyspozycji gotową drużynę stworzoną losowo przez komputer (3-5 postaci), w której możemy mieć maga, kleryka, wojownika i łotrzyka. Sama rozgrywka przebiegiem przypomina bardzo grę planszową. Nasza drużyna symbolizowana przez jasny żeton, przesuwa się po planszy odkrywając po kolei zaciemnione pola symbolizujące pomieszczenia i korytarze wygenerowanego losowo labiryntu. Po drodze możemy trafić na zamknięte drzwi, skrzynie ze skarbami, pułapki i oczywiście potwory. Walka rozgrywa się w systemie turowym i wygląda niema identycznie jak w wydanym przez Strategy First, Disciples, które to zapewne jest znane fanom gier strategicznych. Po spełnieniu wymagań stawianych na danym poziomie lochu, drużyna przechodzi niżej i każda postać awansuje ulepszając wybraną zdolność. Bardzo dobre wrażenie FastCrawl robi pod kątem muzyki, jest podniosła, miła dla ucha i świetnie pasuje nastrojem do heroicznych walk staczanych przez naszych dzielnych bohaterów. Pod względem wizualnym niestety nie jest już tak dobrze. Co prawda grafika brzydka nie jest i ogólnie wszystko ładnie się ze sobą komponuje, jednak prezentowany poziom może rozczarowywać co niektórych graczy ze względu na prostotę, małą ilość urozmaiceń i detali. Tyczy się to zarówno wyglądu mapy, portretów postaci (jedynie 8: kobieta i mężczyzna * 4 dostępne klasy) jak i interfejsu gry. Nie można natomiast nic zarzucić odnośnie przejrzystości, wszelkie menu są jasne, zrozumiałe i grę obsługuje się intuicyjnie. Twórcy udostępnili aż pięć poziomów trudności do wyboru i trzy rozmiary lochów, tak więc każdy może dostosować rozgrywkę do własnych możliwości.

 Mimo prostoty FastCrawl ogólne wrażenia są pozytywne i gra się naprawdę lekko, łatwo i przyjemnie. Niejednemu graczowi gra przypadnie do gustu i poświęci czas na penetrowanie chłodnych korytarzy, prowadząc swą dzielną drużynę przeciw bandom krwiożerczych bestii, zbierając nowe niezwykłe artefakty i zyskując sławę, którą bardowie będą później opiewać w swych utworach. UWAGA: Gra wymaga zainstalowanego .Net Framework v1.1 lub wyższa. Do ściągnięcia stąd.

Może Ci się spodobają

Dragon Hell Empty Clip ADOM
KOMENTARZE

Wynik działania (8 + 1):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2010-11-12 15:19:20
link dupnięty - a to niby gra dnia ;/

[Link poprawiony, dzięki za zgłoszenie]

Gość
+2
2007-01-27 13:00:43
Ugh... 1)Shareware - choć samo w sobie to jeszcze nic takiego...ale... 2)Wymaga .Net Framework 1.1 - choć spory być może jeszcze do przełknięcia, ale by go zainstalować trzeba mieć... 3)Internet Explodera, wersja jakaś tam... Dziękuję, postoję...
Gość
+0
2007-01-22 23:46:10
Kola256, podrzuć od czasu do czasu namiar a coś skrobnę. Chęci mam, a chwilę wolnego się czasem w weekend znajdzie ;) [Wejdź do działu "redakcja", kliknij na moją kopertkę i już masz kontakt. Albo na forum. Zapraszam - dop. Kola256]
Gość
+0
2007-01-19 15:13:11
Super gra da sie pograć długo..............mi sie podoba nie wiem jak wam?
Gość
+0
2007-01-10 19:30:03
Ano fajna, fajna. Screen jest z dużych lochów i jak widać drużyna już nieźle obłowiona różnym żelastwem w postaci zbroi, amuletów tarcz, korbaczy, kusz a nawet jakaś lanca się trafiła ;) Nie bardzo rozumiem, czemu mało chętnych do recenzji RPG, to taki fajny gatunek. Gorzej z wyszukiwaniem :P Ja na pewno chętnie będę jeszcze od czasu do czasu wpadał do was z recenzją :] [Ze mną jest na odwrót. Znam dużo darmowych i dobrych RPG, ale nie mam czasu i chęci na ich zrecenzowanie- dop Kola256]
Gość
+0
2007-01-06 21:05:16
->Vifon Jest i jedno i drugie :(, można grać tylko godzinę, są tylko małe lochy, dwa poziomy trudności i ograniczenia rozwoju postaci. Szkoda bo gierka naprawdę fajna.
Gość
+0
2007-01-03 19:32:52
Ten shareware to po prostu okrojone możliwości, czy ograniczenie czasowe/uruchomieniowe.
Gość
+0
2006-12-31 14:12:16
Nooo nareszcie xD tylko czemusharware ;( ja nie gram w sharware a w taka gre to bym se pogral =/ [Chyba faktycznie trzeba bedzie się rozejrzeć za grami RPG, bo ich mało tu u nas. Tylko jest jeden problem, mało kto chce je recenzować :)) Pozdrawiam! - dop. Robcioo] [Robcioo ma rację- dop. Kola256]
Gość
+0
2006-12-29 18:42:50
Całkiem niezłe, następny RPG poproszę...
Gość
+0
2006-12-29 12:42:36
brawo nareszcie jakiś RPG i to porządny

1 2 Następna