PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Riven
3
Pobierz:
Dodany: 2004-10-12
Artykuł: Riven

INFORMACJE
Gatunek: Puzzle
Licencja: shareware
Data wydania: 2004
Pobrań: 3217
Producent: Puzzle Lab
Wymagania sprzętowe:
Procesor 500 MHz, 128MB RAM, DirectX 7.0 lub nowszy.
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język:
TAGI
Autora: fiber, twig
INNE Z TEMATU

 

Fiber Twig

Fiber Twig
OCEŃ
Fiber Twig to przyjemna i wciągająca produkcja z gatunku układanek, powszechnie znanych jako Puzzle. Nie są to jednak tradycyjne puzzle, jakie większość z nas pamięta chociażby z dzieciństwa. Autorzy urozmaicili rozrywkę, przenosząc jej elementarne zasady do bajecznego ogrodu zamieszkiwanego przez czarodziejskie postacie fantasy. Owy teren był od zawsze pięknie udekorowany i opleciony najwspanialszymi wzorcami gałęzi (rur), tworzących harmonijny, niezachwiany schemat przyrody. Niestety, pewnego dnia nad spokojnym światem przeszedł straszliwy huragan, który bezlitośnie rozprawił się z konstrukcją. Z dawnej struktury drzewiastej zachowały się tylko niewielkie jej fragmenty. Mimo wszystko, dają one wciąż nadzieję na odbudowę, toteż baśniowe postacie poprosiły Ciebie, drogi graczu przed monitorem, o ratunek. Pomożesz? ;-) Gra polega na łączeniu różnorakich, czasami naprawdę bardzo wymyślnych kształtem gałęzi ze sobą tak, aby nigdzie nie wystawały otwarte ujścia. Oczywiście, wszelakie elementy budulcowe podlegają rotacji. U dołu planszy obserwujemy, jak komputer bezustannie serwuje nam cenny surowiec, ale należy uważać, aby nie zapełnił się nim cały pasek. Gracz musi więc działać pośpiesznie i sprawnie wybierać podawane kawałki. Zabawę zaczynamy zawsze od dolnych obszarów planszy i sukcesywnie, w miarę postępów w budowie przenosimy się na coraz wyższe partie poziomu, aż do samego szczytu. Nie zabrakło pewnych ułatwień dla dekoratora, m.in. młotka (niszczyciel) czy też amfory (zamyka otwarte ujścia, pełniąc rolę zaworu). Możemy też tworzyć przedstawione na ekranie kombinacje kilku gałęźi, aby otrzymać specjalne bonusy. Po ukończeniu planszy zdobywamy punkty doświadczenia, co owocuje ew. kupnem pomocnych drobizagów, przydatnych w dalszej części przygody. Grafika jako taka raczej nie zachwyca, chociaż na pewno zwrócicie baczną uwagę na pięknie wyrysowane postacie, towarzyszące nam w trakcie układanki. Muzyka działa niezwykle kojąco na gracza. Warto jeszcze nadmienić, iż prekursorem gry Fiber Twig jest klasyczna legenda komputerowych puzzli o nazwie Pipe Mania. W wersji shareware występują pewne ograniczenia czasowe, ale to zbytnio nie przeszkadza. Osobiście spędziłem miły wieczór przy tej produkcji, a więc z całą pewnością mogę Wam ją polecić.

Może Ci się spodobają

Arktyczna Przygoda 2 Gaia 3D Puzzle Webetiser Puzzle-Best of 2004
KOMENTARZE

Wynik działania (3 + 6):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2006-05-01 16:18:36
niech mi ktoś powie gdzie mozna kupic pełną wersę? plisssssssssss
Gość
+0
2005-11-17 11:37:35
Wspanisła gra. Przejście 1 planszy to była makabra. Teraz każda następna to wyzwanie. Tylko dlaczego muszę zawsze zaczynać od początku. Nie wiem czy jest możliwość zapisu by rozpoczynać od dowolnej planszy.
Gość
+0
2005-05-07 15:22:29
Super gry nie spodziewalam sie ze taka grafila i w ogule ;) baj
Gość
+0
2005-01-15 20:06:02
wciagająca gra z dobrą grafiką ściągnij będiesz miał dobrą zabawe na pare dni i nawet 10 miesięcy .
Gość
+0
2005-01-12 08:59:02
super!! siedzę już nad tą gierką parę tygodni i cieszę się jak dziecko gdy po trzech dniach w końcu zdobedę następny poziom
Gość
+0
2005-01-09 16:30:48
wciagająca gra z dobrą grafiką ściągnij będiesz miał dobrą zabawe na pare dni

1