PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
3
Pobierz:
Dodany: 2007-06-06
Artykuł: Kola256

liczne filmiki jako przerywniki w grze
6 zróżnicowanych mini gier
oprawa graficzna mogłaby być lepsza...
INFORMACJE
Gatunek: Symulatory
Licencja: freeware
Data wydania: 2006
Pobrań: 1613
Producent: WFP
Wymagania sprzętowe:
Procesor 1 Ghz, pamięć 256 MB, karta graficzna 32 MB, gra wymaga instalacji programu QuickTime; Kodeki QuickTime są zawarte w pakiecie Food Force
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Food Force

Food Force Food Force Food Force
OCEŃ
Na wyspie Sheylan, położonej na Oceanie Indyjskim, zaistniał niespodziewany kryzys. Reprezentujesz World Food Programme (WFP), organizację zajmującą się udzielaniem pomocy najbardziej poszkodowanym przez konflikty i klęski żywiołowe rejonom świata. Pomoc polega nie tylko na dostarczaniu żywności, ale także na pracach przy odbudowie zniszczonych obiektów i zapewnieniu poszkodowanym podstawowej opieki zdrowotnej. Jako początkujący pracownik misji, uczestniczysz w przygotowaniach i nadzorujesz pracę przy sześciu zadaniach: rozpoznaniu lotniczym, przygotowywaniu pakietów energetycznych, zrzucie żywności, zapewnieniu ciągłości dostaw pokarmu na wyspę, transporcie darów oraz zakładaniu plantacji w celu uniezależnienia miast i wiosek od zakupu towarów za granicą. Czy zdołasz zapobiec problemom mieszkańców wyspy? Świat liczy na Twoją pomoc.
 Każda z sześciu misji ma za zadanie zaznajomić Cię z pracą, którą wykonują wolontariusze WFP. Podczas rozpoznania lotniczego należy w określonym czasie zlokalizować jak największą ilość wiosek, dla których następnie trzeba przygotować zrzut żywności. Pokarm musi być odpowiednio zbilansowany, dlatego należy poświęcić nieco czasu na odpowiednie dobranie poszczególnych składników pożywienia i dostosować je do potrzeb mieszkańców wyspy. Sam zrzut to również trudne zadanie. Wszak paczka z żywnością nie może zostać zrzucona na drzewa, a na dodatek konieczne jest jej upuszczenie w polu widzenia mieszkańców, możliwie jak najbliżej osady. W celu utrzymania ciągłości dostaw podstawowych produktów żywnościowych, zmuszeni jesteśmy do zamawiania towarów z wyprzedzeniem, możliwie z jak najbliżej położonego kraju i za jak najniższą cenę. Zrzucanie pożywienia z samolotów to wysokie koszta. Czasami trzeba dowieźć towary z portów do bazy transportem lądowym (konwój ciężarówek). Wiąże się to z dużym niebezpieczeństwem. Zerwane mosty, atak rebeliantów, to tylko część przeciwności opóźniających dostawę. Trzeba temu zapobiec w możliwie łagodny sposób. Wreszcie należy uniezależnić społeczności Sheylan od naszych dostaw. Wszak nie możemy im zapewniać opieki przez dłuższy czas. Na pomoc czekają inne rejony świata. Dlatego powoli należy wprowadzać samowystarczalność w wioskach.
 Przyznasz Graczu, że pomoc humanitarna to skomplikowane i niezwykle trudne zadanie. Na szczęście Food Force została tak przygotowana, aby w prosty i przejrzysty sposób zaznajomić społeczeństwo z typowymi zadaniami misji. W czasie zabawy zostaną Ci klarownie przedstawione kolejne etapy postępowania. Gra, z pozoru trudna, nie jest wcale skomplikowana. Z pomocą kolegów z drużyny WFP z pewnością zdołasz odmienić losy wyspy Sheylan. Produkcja sama w sobie, głownie za sprawą słabej oprawy graficznej, nie jest może zbytnio zaawansowana technologicznie, ale z pewnością wnosi świeży powiew na rynek gier freeware. Liczne filmiki przedstawiające pracę misji są miłym akcentem podczas zabawy. 6 mini gier nie gwarantuje wysokiej grywalności, lecz mimo wszystko warto pobrać Food Force, by dowiedzieć się więcej o pracy tego typu organizacji.
     Czym jest WFP?
 Światowy Program Żywnościowy (WFP) jest agendą Narodów Zjednoczonych do zwalczania globalnego głodu, który dotyka co siódmą osobę na świecie. W sytuacjach kryzysowych WFP dostarcza pomoc żywnościową w celu ratowania życia ofiar konfliktów międzynarodowych, wojen domowych i katastrof naturalnych. Po ustąpieniu sytuacji kryzysowych WFP stosuje pomoc żywnościową, by pomóc społecznościom w odbudowie normalnego życia. Wizją WFP jest świat, w którym każdy mężczyzna, kobieta i dziecko ma stały dostęp do żywności potrzebnej do aktywnego i zdrowego życia. Bez żywności nie istnieje trwały pokój, demokracja i rozwój. W roku 2004 WFP nakarmił 113 milion ludzi w 80 krajach, łącznie z większością uchodźców i ludzi, którzy musieli opuścić swoje domy w obrębie kraju. W tym samym roku, WFP zatrudniał łącznie 8.829 pracowników, z których 90 procent pracuje przy dostawie żywności i monitorowaniu jej wykorzystania. WFP zdana jest całkowicie na dobrowolne dary w celu prowadzenia projektów humanitarnych i rozwojowych. Dary mają formę pieniężną, żywności lub podstawowych produktów potrzebnych do wzrostu, przechowywania i przygotowywania pokarmu. Nikt ze 113 milionów ludzi, którzy jedli żywność dostarczona przez WFP w zeszłym roku nie mógłby tego uczynić bez hojności donatorów.
Odwiedź stronę główną Światowego Programu Żywnościowego.

http://www.wfp.org/

Może Ci się spodobają

Hacker Evolution Bridge Construction Set Façade
KOMENTARZE

Wynik działania (1 + 6):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2011-12-16 05:01:59
no co chcesz - pewnie miesiac temu skonczyl 11 lat:P
Gość
+0
2011-12-15 22:33:51
"fajne ale tylk dla 10 latkow jesli macie wiencej nisz 10 lat to niepobierajcie niewarto"

Boże! Widzisz, a nie grzmisz?
Gość
+0
2007-11-30 18:58:06
misiek:masz rację tu nie chodzi o długość gry też grałem może była nieco krótka ale była fajna
Gość
+0
2007-09-08 22:11:55
Grałem w to z rok temu, pewnie zaraz po premierze. I co z tego że krótka. Liczy się jakość nie ilość. Gra spodobała mi się bardzo, przeszłem ją wiele razy. Ładna grafika, trudność w sam raz. Daje złoto
Gość
+0
2007-06-25 13:47:36
fajne ale tylk dla 10 latkow jesli macie wiencej nisz 10 lat to niepobierajcie niewarto
Gość
+0
2007-06-20 16:26:03
Gra krótka ale warta świeczki zagrajcie
Gość
+0
2007-06-06 16:39:58
Gra zapowiada się nawet FAJNIE. (zastanawiam się czy pobrac czy nie)

1