PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
3
Pobierz:
Dodany: 2013-02-23
Artykuł: Jan Giemza

fajnie być kapitanem
steampunkowy klimat
ma potencjał
i ma mnóstwo bugów
to nieukończona gra
a swoje kosztuje
INFORMACJE
Gatunek: Symulatory
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2012
Pobrań: 107
Producent: Musegames
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Guns of Icarus Online

Guns of Icarus Online Guns of Icarus Online Guns of Icarus Online
OCEŃ

 

Jak właściwie ocenić grę, która ma potencjał, ale na razie nie jest warta polecenia?

 

Mam z Guns of Icarus Online spory problem. Do pewnego stopnia stanowi spełnienie marzeń: wreszcie można zostać kapitanem powietrznego statku, mieć pod sobą zdolną ekipę przyjaciół i razem na pokładzie steampunkowej bestii zamieniać maszyny nieprzyjaciela w kolekcję części zamiennych. To nawet dość romantyczna koncepcja.

 

Niestety, diabeł tkwi w szczegółach i po wbiciu widelca w pyszne mięso, okazuje się, że w środku jest wciąż surowe. Atakujące zewsząd bugi są tak upierdliwe, że całość powinna mieć plakietkę BETA, a nie być sprzedawana za blisko 90 zł. "Niedosmażenie" jest zresztą najtrafniejszym słowem opisującym tę grę: od menusów, poprzez rozgrywkę, aż po rozwój postaci.

 

Sama walka jest całkiem przyjemna – możemy poczuć się jak sprawnie działający trybik w dobrze naoliwionej maszynie. Bieganie po statku, namierzanie celów, naprawa uszkodzeń, ostrzeliwanie nieprzyjaciół – wszystko to ma swój urok.

 

I znowu – niestety! Starcia, choć na papierze wyglądają interesująco, są tak naprawdę nieco zbyt powolne i pozbawione głębi taktycznej. Statki w żółwim tempie przecinają niebo, a otwarta przestrzeń eliminuje możliwość zaskoczenia przeciwnika z flanki albo wciśnięcia go w wąską szczelinę skalną. Mam wrażenie, że Guns of Icarus znacznie bliżej do zręcznościówki niż symulatora czy strategii. A szkoda.

 

Oczywiście gra nie jest prostym celowniczkiem: mamy tu kilka klas postaci (Captain, Pilot, Gunner, Engineer), rangi, odblokowywane przedmioty i bronie, trzy tryby rozgrywki, a także opcję zabawy do 32 osób równocześnie. Tylko co z tego, skoro różnice w zabawie są kosmetyczne, a lagi i inne tego typu przyjemności potrafią skutecznie zniechęcić do poświęcania temu tytułowi czasu.

 

Być może wrócę do niego za rok i wtedy raz jeszcze podejmę próbę oceny. Na razie 3/5 – na zachętę.


Może Ci się spodobają

elu Supermarket Mania HighGrow
KOMENTARZE

Wynik działania (3 + 2):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2013-02-26 01:38:50
Dokładnie jak w recezji, ilekro? gram w ta gre mysle o potencjale, ktory sie marnuje. Mozna by z tej gry zrobic cos naprawde swietnego.

1