PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Nemrod47
3
Pobierz:
Dodany: 2009-06-02
Artykuł: Nemrod47

Zachowanie przeciwników
Ewolucja i animacja dinozaura
Słaba oprawa graficzna
Mało urozmaicone poziomy
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2008
Pobrań: 502
Producent: Logan Ames
Wymagania sprzętowe:
Brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

From Primordial Egg

From Primordial Egg From Primordial Egg From Primordial Egg
OCEŃ
Jako dziecko bardzo lubiłem dinozaury. Uczyłem się ich nazw na pamięć, często je rysowałem. Zastanawiałem się też co by było gdyby żyły w naszych czasach? Oglądając filmy, takie jak Jurassic Park, można dojść do wniosku, że jednak niezbyt dobrze żyłoby nam się w sąsiedztwie takich stworzeń, szczególnie tych mięsożernych.

 From Primordial Egg daje nam możliwość pokierowania takim drapieżnym przyjemniaczkiem. Zaczynamy od wyklucia się z jaja. Małego dinusia spotyka niespodzianka. Zamiast ujrzeć naturalne środowisko, przychodzi na świat w mrocznych podziemiach. Podłoga po której się poruszamy i kolumny w tle świadczą o tym, że miała tu miejsce działalność człowieka. I rzeczywiście, już po chwili na naszej drodze stają ludzie, którym najwyraźniej przerwaliśmy prace archeologiczne. A jako że nasz bohater jest głodny i na pewno nie pogardzi świeżym mięskiem - atakujemy. Wrogów możemy kopać, gryźć, a kiedy dinozaur stanie się odpowiednio duży, miażdżyć ich skacząc na głowy. Z początku sterowanie może wydać się trochę niewygodnie, szybko jednak daje się radę je opanować.

 Na początku nasi przeciwnicy nie są zbyt niebezpieczni, atakują nas łopatami i kilofami. Z czasem mają coraz potężniejsze uzbrojenie - pojawiają się pistolety, miecze i dynamit. Spotkamy nawet wrogów w charakterystycznych kapeluszach, dzierżących bicze w dłoniach. Co ciekawe, ludzie nie tylko bezmyślnie próbują odebrać nam życie. Potrafią podnosić i porzucać broń, a kiedy widzą że nie mają szans, uciekają lub kulą się ze strachu.

 Zdobywanie pożywienia ma duże znaczenie. Mięso odnawia energię, a przy spożyciu jego odpowiedniej ilości nasz milusiński ewoluuje na kolejny poziom. Zmienia on wtedy nie tylko wygląd, ale także staje się szybszy, silniejszy i wytrzymalszy. Jest to bardzo ważne, ponieważ grupy przeciwników jakie napotkamy na naszej drodze są coraz liczniejsze.

 Grę można ukończyć spokojnie w pół godziny. Jeśli zginiemy, nie musimy grać od początku, powtarzamy tylko bieżący level. Poziom trudności jest jednak na tyle niski, że nie musimy robić tego zbyt często. Oprawa graficzna nie zachwyca, przydałoby się urozmaicić poziomy, dodając nowe tła lub elementy otoczenia. Bardzo starannie za to wykonano animacje dinozaura. Porusza się on płynnie na każdym poziomie rozwoju. Modele przeciwników może nie są zbyt dokładne, ale podczas walki i tak nie zwraca się na to zbytniej uwagi. Rozgrywce towarzyszy tylko jedna melodia, która jest miła dla ucha i nie staje się monotonna przed ukończeniem przygody.

 Podsumowując, jeśli lubisz niezbyt skomplikowane gry zręcznościowe i dodatkowo darzysz sympatią dinozaury, powinieneś poświęcić From Primordial Egg choć odrobinę czasu. Naprawdę warto.


Może Ci się spodobają

Colorful Shooting for Windows Orbz Hyper Princess Pitch
KOMENTARZE

Wynik działania (3 + 6):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2009-06-05 12:47:18
To wyszedł by Ci "Spore"
Gość
+0
2009-06-03 11:20:14
Ech... A ma taki potencjał. Gdyby tylko walnąć kilka możliwych ścieżek ewolucji i umiejętności charakterystyczne dla każdej z nich, a także urozmaicić rozgrywkę, gra byłaby wspaniała. Może nie tylko dinozaury, ale dać też coś człekokształtnego, żeby mogło podnosić bronie ale było słabsze?

1