PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Altair
2
Pobierz:
Dodany: 2007-12-08
Artykuł: Altair

Dużo kierunków zarządzania firmą
Bardzo dobry model ekonomii (popularność platformy w danym okresie
...które mogą przytłaczać
Nie nadaje się dla początkujących
INFORMACJE
Gatunek: Ekonomiczne
Licencja: freeware
Data wydania: 2004
Pobrań: 935
Producent: Veloci Games
Wymagania sprzętowe:
Brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

GameBiz

GameBiz GameBiz
OCEŃ

Kto z nas nie skarżył się na producentów gier. Narzekania, że rozgrywka liniowa, grafika brzydka, brak multiplayera, czy wysokie wymagania sprzętowe są na porządku dziennym. Wreszcie możemy sami sprawdzić jak to jest dostosowywać się do upodobań graczy.

 GameBiz jest turową grą ekonomiczną, opierającą się na badaniach rynku celem zaspokojenia aktualnych wymagań przemysłu gier. Mamy do dyspozycji multum opcji, od wyboru tytułu produktu, poprzez politykę reklamy i typ rozgrywki (Quake grą wyścigową? No problemo!). Rozgrywka jest tak zbalansowana, że aby wybić się ponad inne produkty nie wystarczy wyłożyć masę pieniędzy na technologie i pracowników, ale także trafić w sferę rynkową na daną platformę (W latach 80? gry mmo?). Cała ?magia? tworzenia zaczyna się od stopniowego analizowania gustów, by po ukończeniu prac otrzymać ocenę prasy.

 Gra ekonomiczna nie byłaby takąż gdybyśmy nie mieli wglądu w dziesiątki tabelek i wykresów. Nie inaczej jest z omawianą tutaj produkcją. Stale przeglądamy poczynania konkurencji i czytamy najnowsze wiadomości. Podczas produkcji nowego dzieła pod uwagę brane jest doświadczenie studia w tworzeniu danego typu gier. Ulepszamy firmę, zatrudniamy pracowników, trafiamy w gusta graczy. Rozgrywka przypomina nieco Biznes Filmowy. Nie jest łatwo balansować pomiędzy dużymi zyskami a ciągłym rozwijaniem studia.

 GameBiz mogę polecić fanom czystej ekonomii i strategii, nie zwracających uwagi na brzydką oprawę, lecz na wartość wewnętrzną. Do minusów można zaliczyć początkowe zagubienie w opcjach i niską przystępność dla ?młodych? graczy, chcących po raz pierwszy zagrać w grę ekonomiczną.

W zestawie - pakiet muzyki z gier retro.


Może Ci się spodobają

Be a King Virtual U Ant War
KOMENTARZE

Wynik działania (3 + 1):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2008-03-30 18:33:35
Spoko, szkoda że po angielsku, czaje tylko częśc opcji, zrobilem gre, szkoda że jej kreacja jest taka uboga, na pierwszej zarobilem, a na drugiej częsci nie, bo był kryzys:(, jak by było po polsku to bym ciorał, w necie szukałem spolszczenia i nieznalazłem, wogóle hasło Gamebiz, jest mało popularne w polskim internecie a szkoda.
Gość
+0
2007-12-09 11:07:35
btw: niedawno zajrzałem na stronkę Veloci Games i tam już 2 część gry na mnie czekała :D Dużo bardziej rozbudowana i w ogóle :D Jakaś recka już się szykuje? Bo miło by było :P
Gość
+0
2007-12-08 17:24:48
Świetna gra, szkoda tylko, że można grać jedynie do 2000 roku :(

1