PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
4
Pobierz:
Dodany: 2013-05-29
Artykuł: Jan Giemza

ładna oprawa
wciąga
elementy f2p nie są nachalne
minigry robią się z czasem zbyt długie
to jednak tylko mało ambitny zabijacz czasu
INFORMACJE
Gatunek: Ekonomiczne
Licencja: freeware
Data wydania: 2012
Pobrań: 495
Producent: Chillingo Ltd
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Puzzle Craft

Puzzle Craft Puzzle Craft Puzzle Craft
OCEŃ

Przyznam, że gry free-to-play omijam zwykle szerokim łukiem. Zwłaszcza takie jak Puzzle Craft, które w pierwszej chwili sprawiają wrażenie jeszcze jednego klona popularnego kiedyś FarmVille.

 

O tym, że Puzzle Craftowi dam jednak szansę, zadecydował fakt, że tworzony jest on przez polskie studio At Games, a na dodatek zdobył masę nagród (wyróżnienie dla najlepszej gry w App Store, IGN People's Choice itd.). I co? Rzeczywiście jest to zaskakująco dobra gra.

 

Przede wszystkim, Puzzle Craft nie namawia nachalnie do korzystania z mikropłatności. Po kilku tygodniach zabawy ani razu nie czułem rzeczywistej potrzeby, by ułatwić sobie rozgrywkę przy pomocy worka wirtualnych monet (sprzedawanych za całkowicie realną kasę). Jasne, być może wielu z was nie będzie miało cierpliwości, by rozwijać rozwijać swoją wioskę miesiącami, ale ani razu nie odniosłem wrażenia – które np. towarzyszyło mi nieprzerwanie w Smurfs' Village – że ktoś stale czyha na zawartość mojej karty kredytowej.

 

Nieco rozczarowujący jest sam trzon rozgrywki. To wariacja na temat popularnego Bejeweled – również i tutaj musimy łączyć przynajmniej po trzy identyczne symbole, tyle że w dowolnym momencie możliwa jest zmiana kierunku rucha i nie popędza nas żaden czasomierz. Na zmianę więc zbieramy plony z pola i cenne kamienie z kopalni, w ten sposób stopniowo zdobywając surowce na rozbudowę wioski. Problem w tym, że te krótkie z początku minigry, po pewnym czasie zajmują coraz więcej czasu, a w efekcie zaczynają nudzić.

 

Muszę jednak przyznać, że ekipa At Games zrobiła bardzo dużo, by stale dostarczać graczowi nowych atrakcji. Przykładowo, na pustych z początku polach pojawiają się wilki, a w kopalniach można znaleźć od czasu do czasu ukryty skarb. Wciąż dostępne do kupienia są nowe budynki, ulepszenia i usprawniające prace narzędzia, można też wynajmować specjalistów, którzy ułatwiają zbieranie cenniejszych surowców. Muszę przyznać, że jak na prostą smartfonową produkcję, jest tu zaskakująco wiele głębi.

 

Oczywiście nie zamierzam cię oszukiwać – jeśli nie lubisz gier free-to-play, Puzzle Craft prawdopodobnie również nie zawładnie twoim sercem. Jednak jako przyjemny zabijacz czasu, gdy czekasz na przystanku autobusowym lub w kolejce do lekarza, produkcja At Games rzeczywiście sprawdza się doskonale. A obserwowanie, jak twoja mała wioska stopniowo przekształca się w pełną życia osadę, to naprawdę duża przyjemność. 


Może Ci się spodobają

Cinema Tycoon Gold Lemonade Tycoon Virtual U
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 7):

Regulamin
Gość: