PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Redakcja
4
Pobierz:
Dodany: 2010-07-14
Artykuł: Redakcja

Humor
Przyjemna dla oka grafika
Muzyka
Jeden save-slot
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2001
Pobrań: 325
Producent: Enteron
Wymagania sprzętowe:
Brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski Czeska wersja językowa Czeski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Golden Calix

Golden Calix Golden Calix Golden Calix
OCEŃ
Golden Calix, czyli Złoty Kielich, to humorystyczna gra przygodowa czeskiej produkcji, umożliwiająca rozgrywkę w czeskiej lub angielskiej wersji językowej. Naszym celem jest... uczynienie z Becherovki, czyli tradycyjnego czeskiego likieru ziołowego, najpopularniejszego napoju na świecie. Akcja gry rozgrywa się w Pradze, co samo w sobie jest dużą zaletą. Która gra może poszczycić się tym, że rozpoczynamy ją na słynnym Moście Karola? Później przeniesiemy się także do innych miast, ale to już sami zobaczycie.

 Gra została całkiem nieźle przygotowana. Intro do niej jest ciekawe (historia opowiadana przez narratora - tasiemca), a rysunkowa grafika przyjemna dla oka. Możemy ustawić trzy poziomy szczegółów graficznych, szybkość pojawiania się tekstu, włączyć lub wyłączyć muzykę i zdecydować, czy chcemy grać w oknie, czy na pełnym ekranie. Muzycznie gra dostarcza kilka midów, w tym popularną melodię z Benny Hilla, która jednak podczas gry bardzo szybko się nudzi. Na szczęście muzykę możemy w każdej chwili wyłączyć z poziomu głównego menu. Wadą dla niektórych może być fakt istnienia tylko jednego sejwa. Jeśli zatem zdecydujemy się na jakiś krok i nie jesteśmy pewni, czy był dobry, lepiej nie sejwować zbyt szybko.

 Duże znaczenie w grze mają dialogi. W trakcie gry natkniemy się na sporą liczbę postaci, które posiadają dość rozbudowane linie dialogowe. Do rozmów można w większości przypadków podchodzić swobodnie po kilka razy, więc możemy sobie pozwolić na luksus prowadzenia rozmowy na różne sposoby, aby poznać ukryte przez twórców gry dowcipy. Często jednak ciężko będzie utrafić z jej przebiegiem tak, aby poprowadziło to akcję dalej.

 Główną zaletą gry jest poczucie humoru jej twórców, obecne zarówno w treści zadań, jakie będą nam stawiane, dialogów w rozmowach z bohaterami gry, jak i w warstwie graficznej - widok bohatera przepływającego ocean na gumowej kaczce naprawdę na zawsze pozostanie już w pamięci niejednego gracza. Dlatego bez większych oporów wystawiam tej grze swoją rekomendację.

Może Ci się spodobają

Poszukiwacze zaginionej Warszawy Papers, Please La Croix Pan
KOMENTARZE

Wynik działania (6 + 8):

Regulamin
Gość: