PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
4
Pobierz:
Dodany: 2013-10-16
Artykuł: Jan Giemza

stare ale jare
jedna z fajniejszych polskich przygodówek
sentymentalna podróż
świat gier poszedł jednak naprzód...
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: freeware
Data wydania: 1994
Pobrań: 149
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Teenagent

Teenagent Teenagent Teenagent
OCEŃ

Tym razem cofniemy się hen daleko, do pięknego nadwiślańskiego kraju w połowie lat 90.

 

Polacy robili kiedyś naprawdę sporo przygodówek. Niektóre z nich były raczej przeciętne, jak np. Tajemnica Statuetki czy Sołtys. Inne natomiast mogłyby spokojnie konkurować z największymi hitami LucasArts, gdyby tylko zostały odpowiednio wypromowane – kto bowiem pamięta jeszcze dziś rewelacyjnego Księcia i Tchórza czy Jacka Orlando? Cóż, na pewno mniej osób niż Maniac Mansion czy The Monkey Island.

 

Jedną z perełek tamtych lat był również Teenagent: gra, którą – dzięki uprzejmości GOG.com – można pobrać za darmo po założeniu konta na stronie. Produkcja była jednym z największych hitów studia Metropolis Software i stała się prawdziwą kuźnią branżowych talentów. Chyba wszyscy kojarzą dziś Adriana Chmielarza, odpowiadającego za takie hity jak Bulletstorm czy Gears of War: Judgment. Część twórców przeszła też do CD Projekt RED, gdy w 2008 roku studio zostało sprzedane ludziom od Wiedźmina. Obserwowanie ich początków daje niesamowity obraz tego, jak bardzo zmieniła się nasza branża w ciągu niecałych dwóch dekad.

 

Sam Teenagent nie robi już tak dużego wrażenia, co kiedyś, ale to wciąż niezwykle sympatyczna produkcja. Co z tego, że zagadkom często brakuje jakiejkolwiek logiki i mniej doświadczeni gracze muszą wspomagać się solucją – sączący się z dialogów absurdalny humor nie zestarzał się ani o jotę (no, może malutką jotkę). Jeśli nie miałeś okazji w niego zagrać, a lubisz przygodówki, koniecznie nadrób zaległości. W przeciwnym wypadku... zagraj tym bardziej!

 

Dzięki Teenagentowi powrócisz na chwilę do czasów, gdy w na grywalność mówiło się "miodność", w kioskach królował Secret Service, a w nowe produkcje zaopatrywano się na Stadionie X-lecia. Niemniej, jeśli szukasz NAPRAWDĘ dobrej polskiej przygodówki, spróbuj zdobyć Księcia i Tchórza.


Może Ci się spodobają

Zaginięcie Ethana Cartera The Book of Unwritten Tales The Walking Dead
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 0):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2013-10-16 19:56:54
Ech... Stare, dobre czasy Amigi 1200. Aż mi się łezka w oku zakręciła

1