PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Mac Bad
3
Pobierz:
Dodany: 2010-03-25
Artykuł: Mac Bad

Rzadko wykorzystywany pomysł: Gra Hakerem
Klimatyczny interfejs
Sekrety, czekające na odkrycie
Dobrze skonstruowany plik-instrukcja
Potrzeba dłuższej chwili na przyswojenie sobie sposobu gry
Misje są za proste
Produkcja na jeden raz, po jej przejściu raczej nie ma, po co wracać
INFORMACJE
Gatunek: Symulatory
Licencja: freeware
Data wydania: 2003
Pobrań: 1263
Producent: Chen Luu
Wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Hacker 3.1: Cyber Warfare

Hacker 3.1: Cyber Warfare Hacker 3.1: Cyber Warfare Hacker 3.1: Cyber Warfare
OCEŃ
 aPodejrzewam, że wielu z nas- graczy, marzyło kiedyś o byciu „ogierem programowania”. Jako taki specjalista chcieliśmy sami tworzyć skomplikowane gry w mgnieniu oka, bądź w niezauważalny sposób włamywać się na najlepiej chronione serwery, osiągając w ten sposób swobodę poruszania się po całym Internecie. Myślę też, że wielu z tych marzeń już dawno zrezygnowało, gdy zorientowało się, co naprawdę wiąże się z tą profesją. Na szczęście mamy przecież gry, które pozwalają nam poczuć się, choć na chwilę, jak ktoś inny i odczuć emocje z tym związane. Takim dziełem jest właśnie Hacker 3 o wdzięcznym podtytule „Cyber Warfare”.

 Wcielamy się w rolę niemożliwego do zatrzymania geniusza software’u, którego zatrudnia korporacja „[x]-K-Corp” do wykonywania skomplikowanych misji i cyber-sabotaży.
Na pierwszy rzut oka produkcja ta wygląda dość skomplikowane, ale też bardzo klimatycznie, niczym informatyczne centrum działania mistrzowskiego hakera. Na oswojenie się z interfejsem i sposobem działania potrzeba dłuższej chwili, gdyż gra nie zawiera wewnętrznego samouczka, a jedynie opisowy, angielski plik-instrukcję, która jednak jest dość dobrze i zwięźle opisana.
Gdy znamy już zasady i podstawy działania, przystępujemy do wykonywania naszego subtelnego fachu. Podczas 12 misji infiltrujemy serwery, nielegalnie kopiujemy dane, łamiemy hasła, kasujemy pliki, lub też niszczymy całe bazy danych za pomocą wirusów, aby na końcu wyszukać i skasować plik, w którym zarejestrowana została nasza obecność, a następnie „uciec z miejsca zbrodni”, wylogowując się. Wszystko to w ograniczonym czasie, podczas którego jesteśmy namierzani przez tracker, o czym informuje nas coraz intensywniejsze, charakterystyczne „pip”. Szkoda tylko, że poziom trudności misji nie rośnie za wiele w toku naszej rozgrywki, a poza tym opierają się one na tych samych mechanizmach. Owszem, mechanizmy te są ciekawie skonstruowane i pozwalają się poczuć jak prawdziwy arcymistrz hackerstwa, jednak po pewnym czasie gra zaczyna się robić przewidywalna, a wykonywane czynności- wtórne.
Muzyki brak, a dźwięków jest niewiele, ale dobrze spełniają swoją funkcję, zapewniając odpowiednie elektroniczne i informatyczne odgłosy, jakie mogłyby towarzyszyć codziennemu życiu hakera, takie jak stukanie w klawiaturę, czy dźwięk łączenia z serwerem.

 Po ukończeniu wszystkich misji pozostaje już tylko odkryć sekrety, rozpisane we wcześniej wspomnianym pliku-instrukcji, a także włamać się na sekretny serwer, aby otrzymać gratulacje od samego twórcy tego dzieła. Po zaliczeniu tych wszystkich punktów, raczej nie będziecie już wracać do Hacker’a 3, zapewnia on jednorazową rozrywkę, która jest jednak dość niezłej jakości. Przede wszystkim, produkcja ta pozwala na chwilę poczuć się jak prawdziwy władca cyber- przestrzeni, bez ryzyka rzeczywistego łamania prawa. Polecam.

 

Może Ci się spodobają

Virtual Skipper Online WallBusters Skies
KOMENTARZE

Wynik działania (4 + 7):

Regulamin
Gość:
MixX
+0
2010-07-27 22:22:11
Polecam te gierke
Gość
+0
2010-05-13 17:57:41
Z innej beczki: jeśli już komuś naprawdę chce się zagrać w coś związanego z tematem, to polecam bardzo mocno grę Uplink.
Do ściągnięcia co prawda wersja shareware, ale jak komuś się spodoba, to na pewno kupi (jedynie przez sieć) oryginał. Jest wersja pl (stworzona przez fanów, wydana przez Techland, koszt w przedziale 30-50 zł) w niektórych sklepach, ale gra się non-stop wywala na pulpit, więc...
W każdym razie pograjcie chociaż w demo. Peace.
Nazgut
+0
2010-03-30 08:33:29
Hacker to tytuł nadawany najlepszym magikom komputerowym (tylko przez innych hackerów), a nie żadna osoba zakładająca zabezpieczenia. Natomiast co do tytułu gry to nie my ustalamy jak się ona nazwa.
Gość
+0
2010-03-30 00:21:49
Gość ma rację, cracker to osoba łamiąca zabezpieczenia.
Mac Bad
+0
2010-03-29 23:00:07
Cóż, gra ma taki tytuł po prostu:P Ale zawsze byłem przekonany, że hacker włamuje się na serwery itp. W jakim więc sensie zakłada on zabezpieczenia?:P Czy może się mylę?;)
Gość
+1
2010-03-29 18:52:59
Autor zrobił błąd w tytule gry, gdyż "Hacker" to osoba zakładająca zabezpieczenia. W grze łamie się je itd. więc jest się "Crackerem"!

Pozdrawiam witek122
Nie chciało mi się logować ;)
Mac Bad
+0
2010-03-25 14:13:15
Dzięki za link, z przyjemnością zobaczę:)


Niestety, gra się w oknie, ale mi to nie przeszkadzało.
Gość
+0
2010-03-25 09:23:03
Jest tryb pełnoekranowy?Bo widzę ze na screenach jest w oknie windowsa
Gość
+0
2010-03-25 08:39:15
Jeśli chodzi o klimat cyberprzestrzeni to polecam:
http://www10.caro.net/dsi/decker/

Gra może nie ma powalającej na kolana grafiki, ale bardzo wciąga.

Akcja toczy się w świecie znanym z RPG Shadowrun. Jest Freeware.

1